Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltásnál más...

15 hónapos oltásnál más babájánál is voltak mellékhatások?

Figyelt kérdés

Nem tudom lehet csak a lányomnál volt egy pechszéria, de még mindig benne vagyunk a betegségben.

10-én csütörtökön kapta az oltást.14-én hétfőn estére belázasodott. szerda délután mentünk dokihoz azt mondta ez nem az oltástól van hanem valami vírust benyelt. írt fel curam port. csütörtökön napközben márcsak hőemelkedése volt,viszont valami foltosodás volt a pociján de éjszakára megint jött a láz. pénteken ugyanez, hívtuk a dokinénit azt mondta a kiütésféle nem gond, majd menjünk hétfőn. szombaton viszont a láz reggel ismét napközben is megvolt. már alig bírtunk a kicsivel, nyügös volt, nem evett, ivott. csütörtöktől hígabb volt a széklete és több. szombaton délután vittük ügyeletre, mikor leöltöztettük szegénykém nyakig fosta magát, a bodyt sem tudtuk visszaadni rá. az ügyeletes azt mondta ez az antibiotikumtól van, álljunk le vele. kapjon fenistilt meg calcimust. hétfőn aztán megint mentünk a körzetihez azt mondta már jól van a kicsi, nincs betegség. azt hittük megnyugodhatunk, ám tegnap estére tetőtől talpig kiütéses lett. irány ismét az ügyelet, azt mondták ez a vírustól van, de ez már a vége a vírusnak, kicsit piros a torka, de nem tudnak mit tenni. Ma reggel a lánykám megint sírós volt, ma alig evett. hívtam a dokinéninket mondtam hogy jártunk s hogy holnap kellene visszamenni az ügyeletre. mondta hozzá menjünk vissza.


Holnap két hete hogy megkapta az oltást és azóta már 2-szer voltunk dokinál és kétszer az ügyeleten. Mikor lesz ennek vége???????? másnak is volt ilyen szerencsétlen összeesése hogy vírusos lett a baba és úgy kapta az oltást? bár szerintem minden az oltás számlájára írható!

ne haragudjatok, de jól esett ezt kiírni mert már kivagyunk :(


2011. nov. 23. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt egy hasonló kérdés, de nálatok nagyon durva ami összejött, nagyon sajnálom. :-(


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


A lányom 17-én kapta az oltást, egyelőre semmi tünete nem volt, de mondják, hogy oltástól számított 21 napig bármi lehet. :-(

Meg vagytok elégedve amúgy a doktornénitekkel? Csak mert amit leírtál, abból úgy tűnik mintha nem lenne teljesen a helyzet magaslatán. :-/

2011. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi. majdnem minden ilyen kérdést végigolvastam, s ennyire durva sehol nem volt.

s megvagyunk e elégedve? hát.....sajnos tőle jobb nincsnen a városban. :( koraszülött volt a lányom, s mindent nagyon óvatosan kezelt. lehet ezzel is várni kellett volna még egy hónapot mint az előző oltásoknál. sokszor olyan a dokink mintha nem merne cselekedni, pedig tapasztalt, dícsért orvos. azért is mentünk ügyeletre már hátha több orvos többet lát. csak a szívünk hasad meg hogy múlthét hétfő óta a gyerek beteg, lázas, hasa megy, kiütéses, étvágytalan, kedvetlen.....olyan jó lenne ha végre önmaga lenne ismét :(


köszi hogy megértettél :)

2011. nov. 23. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém, nagyon sajnálom a kislányotokat! Nekem is korababám van, tudom, hogy hatványozottan megvisel, ha betegnek látjuk őket! Szerintem az történhetett, hogy az oltás miatt legyengült immunrendszere megfertőződött más kórokozóval, és ez így együtt teljesen felborította az egyensúlyt. Hidd el, hamarosan rendeződik minden, addig is kitartást nektek, és gyors gyógyulást a picinek!!
2011. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szegény gyerek!

én is azt gondolom, hogy az oltástól, és a beszedett gyógyszerek mellékhatásától volt minden.


2 hét hosszú idő, remélem, már túl van rajta!


nálunk is több mellékhatás volt (ez volt a legdurvább oltás nekünk) pl. láz, kiütés, hasmenés, nem alvás, fáradékonyság, takony, köhögés. kb.10 napba telt mire túllendült.


adj neki sok vitamindús gyümölcsöt, sok folyadékot!

kitartás!

2011. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy vagytok? Hogy telt a délután?


Pontosan tudom mit érzel, nekem fél éves korában volt ilyen a lányom, az a tehetetlenség... Jaj de rossz volt. Szerencsére vele nem kellett ügyeletre menni, de nagyon rossz volt megtapasztalni, hogy milyen ha beteg. Pedig közel sem volt ahhoz amin ti keresztülmentetek az elmúlt két hétben. :-O

2011. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. voltam
2011. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sziasztok. köszönöm a kedves szavakat.


úgy néz ki lecsengőben a kiütés, mivel estére már tiszta piros folt lett az arcocskája. mikor fürödt már egészen jó kedve volt. szerintem még jó pár nap míre végre túljut rajta. igen, a tehetetlenség a legrosszabb. gondolom viszketett is a kiütés, múlt hét hétfő óta 1-2 órát nyöszörög éjjel álmában, felsír, forgolódik. Holnap reggel megyünk a körzeti orvoshoz, azt mondta hozzá menjünk vissza ne az ügyeletre.

a 18 hónapos oltás remélem nem ilyen durva, de ha igen akkor kérni fogom hogy húzzunk rá egy hónapot úgy mint annak idején. akkor két hónappal később oltotta a dokinéni őt, azt az időpontot nézve amikor meg kellett volna születnie.

este is beszéltem ezt a férjemmel hogy a láz szerintem az oltástól volt, aztán az első kis foltosodás meg hasmenés a gyógyszertől mert nem bírta, és ez a kiütés meg megint az oltástól.


remélem én is hamarosan visszakapom az én kis gyönyörű arcocskájú, vidám kisbabámat.


jó éjt csajok :)

2011. nov. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!