Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a babáitokat...

Hogyan altatjátok a babáitokat? Mindenki véleményére kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Az én én kislányom elmúlt 10hónapos.Ringatva,mellettem alszik el.Éjjel alszik csak mellettem nappal viszont a kiságyban.2x alszik egy nap.Olyan 9-10körül kel és 11-12fele alszik utána 4-5körül megint.Este viszont csak 10-11körül alszik el.Szeretném rászoktatni hogy éjjel is a helyén aludjon és hogy ne kelljen ringatni elalváshoz.Tudnátok nekem segíteni?Tanácsokra és tapasztalatokra vagyok kíváncsi!Mindenki véleményét szívesen fogadom.
2011. nov. 24. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

szerintem sok már neki ennyi alvás. vagy próbálj áttérni az egy alvásra vagy kelts fel este 5kor, hogy elfáradjon estére.

úgy csináltuk, hogy mellé feküdtünk és megvártuk míg elalszik. soha nem ringattuk, így ezt nem tudom hogy lehet mellőzni, de talán ha eleinte csak megöleled majd csak mellette fekszel elég lesz. aztán ha elaludt mehet a kiságyba, mikor megszokta akkor már kezdheted ott altatni.


enyém tápis volt 9 hónapos korától, 10 hónaposan betettem cumisüveggel a kiságyba és elaludt :) azóta így alszik el, egyedül, tejjel a kiságyban :)

2011. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kislányom. Nappal még 2x alszik, a kiságyában, akkor cumival. Letesszük, egy simogatás, puszi és alszik is. Ébredés után oda adja a cumit,és szerencsére egyébként nem kell Neki. Este Velem alszik - a kiságyában is elalszik simán, de Én már dolgozom sajnos, így minden pillanatot ki akarok használni Mellette - akkor nem kell Neki a cumi. Megesz a tápszerét, leteszem, max. 15 perc alatt elalszik.
2011. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kislányom jövő héten lesz 5 hónapos és születése óta a mellkasomon altatom.A tavasszal kaptunk egy bőr irodai fotelt aminek a háttámlája fejmagasságig ér és a támlája dönthető iszonyat kényelmes és erre a célra kiváló.Ebbe beleülünk megetetem a picit és a mellkasomon elalszik este 8 fele és reggel 7-ig alszik.Aludni mindig az ő ágyába altattuk ezért sosem igényli a mi ágyunkat.
2011. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Megpróbáltam már a napi egyszeri alvást de sajnos nagyon bem vált be.Csak nyűglődött egész nap.Úgyhogy ezt még hagyom későbbre.

Van esetleg valaki aki kb ilyen idős kora körül kezdte el így szoktatni babáját?

2011. nov. 24. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Dettó ugyanez a problémánk. Ringatva alszik el. Én is át akarom szoktatni a napi 1 alvásra már.

Éjszaka is sokszor kel sajnos.


Nem tudom mi a megoldás. Nekem nem alszik el magától, csak felhergeli magát és akkor csomó idő mire el tud aludni.

2011. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem már 2,5 éves "babám" van:-) 25 hónapos koráig szopizott. 1 éves koráig cicin aludt el. Utána cici után elfordult, fogta az újjamat, vagy simiztem a hátát és így aludt el. 1,5 éves korában már nem kellett altatnom, szopizott, puszi, simi és kimentem a szobából. Szépen elaludt magától. 2 éves korától bölcsis, na azóta megint altatnom kell. DE igazából nem bánom, imádom nézni ahogy lecsukódik a kis szeme. Mesét olvasok neki, utána simiznem kell a hátát, és így alszik el. Közben magához öleli a kis alvó állatkáját. Majd csak elalszik magától. Engem is altattam 4-5 éves koromig, addig igényeltem az altatást. Ráadásul 7 éves koromig féltem a sötétben, így kis lámpa mellett aludtam. Ja, és 20 hónapos koráig kelt 1-2x éjjel, akkor is szopizott egy kicsit, és aludt tovább.
2011. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14.01es vagyok. Egy 10 hónaposnak még szüksége van a napi 2 alvásra. Az a gond, hogy későn kel reggel. Egyébként kisfiam 13 hónapos korától szépen magától áttért az egyszeri alvásra.
2011. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem 2 gond is lehet!

Egyrészt tényleg nagyon későn kel fel, így csúszik el az egész napotok! Másrészt lehet, h tényleg elég lenne neki 1 alvás! Nálunk 7-8 körül ébred a gyerkőc, utána reggeli! Edéd után alszik kb. 2 órát, még cicin! Aztán este olyan 8 körül tesszük le, szintén cicin! Ha így nem megy, akkor simogatom a hátát a hasát, énekelek így szépen lassan elnyomja az álom! Szerintem is minél hamarabb szoktasd le a ringatásról, mert egyre nehezebb (fizikailag) lesz! Mivel én mindig ágyban, fekve szoptatok nálunk így szokta meg, de már lassan leszokik a ciciről, de akkor is a mi ágyunkba fogom altatni, és amikor ez már megy, akkor térünk át a saját ágyába! 12 hónapos a gyerkőc!

2011. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xStefix ***** válasza:
65%

Én sokáig szoptattam, ennek megfelelően sokáig így is aludt el. Két éves volt, amikor délután már nem szopival feküdt le, de még egy ideig velünk aludt éjszaka (családi ágyban). 11 hónapos koráig szopott éjjel. Nekem is és neki is kényelmes volt így, nálunk nagyon bejött.

Miután elmaradt az alváshoz kötött szoptatás, onnantól cumival és a kispárnájával alszik, szintén gond nélkül. Se a leszokással, se a külön hellyel sose volt problémánk, hamar megszokta. Csak annyi, hogy hagytam, hogy megérjen rá.


Bármit is teszel, én egyet tudok javasolni: ha úgy látod, nem tetszik neki az ötleted, ne erőltesd! Lehet próbálkozni így-úgy, de erőltetni nem érdemes. Minden gyerek megérik egyszer az önálló elalvásra, akkor is, ha nem forszírozzuk (annyira), csak türelmesnek kell lenni.

2011. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hónapos, és 2-szer alszik napközben is! Reggel 7-kor kel, 10-12 között alszik, majd 16-17 között újra alszik, és este 8.30-kor tesszük le éjszakára. Így végigalussza az éjszakát! Mostanában szeretném az egyszeri alvásra szoktatni, szerintem Nálatok ez még nagyon korai! Altatás: első pillanattól kezdve külön szobában, egyedül, az ágyában alszik el, soha semmiféle probléma, alvászavar, éjszakai ébredés nem volt nála. Nem ringattuk, nem vettük magunk mellé. Véleményem szerint ne adjneki cumisüveget altatáshoz, mert arról utána kemény lesz leszoktatni, és a fogai is megromlanak nagyon hamar (ismerek ilyen kicsi, 3 évesen az összes első foga rohadt szegénykének). Ezt nem is értem, a fogát meg kell mosni lefekváskor, ahogy mi is megmossuk a miénket.
2011. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!