Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik ilyen keveset a...

Miért eszik ilyen keveset a babám?

Figyelt kérdés
3 hónapos anyatejes babám nagyon keveset szopik a súlyához és a korához képest és ennek következtében alig hízik egy picit. Nem hiszem, hogy beteg lenne, mert akkor sírna, nyűgös lenne. Amúgy jókedvű, egész nap gügyörészik, nevetgél, játszik a maga módján a játékaival, de amikor szoptatni kezdem pár szívás után abbahagyja a szopást, nézelődik, gügyög. Próbáltam napközben is sötétbe szoptatni, de az sem segített. A doki szerint valószínűleg vérszegény, folsavat és Maltofer cseppet kap reggel, este. Esetleg a vérszegénység miatt nincs étvágya? Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha 2 héten belül nem lesz elegendő hízás vér- és vizeletvizsgálatot kell csináltassak. Nagyon aggódom...:-(. Jelenleg 5490 g és 64 cm (3950 g-al 58 cm-el született).
2011. nov. 26. 17:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és sok tejem van. Már próbáltam 2 ciciből szoptatni, hogy esetleg lusta szívni, könnyebb dolga legyen...de ez sem segített.
2011. nov. 26. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány óránként szoptatsz? Csak azért kérdezem, mert minket is elküldtek anno vizsgálatokra, mert alig hízott az akkor fél éves kislányom. (addig nem volt hízás probléma ) Végül kiderült, hogy semmi baja, csak kevés a tejem.Honnan tudod, hogy elég a tejed? Érzed, hogy feszül a melled? Van ideje újra telítődni? Nekünk azt javasolta a gastroenterológus, hogy toljam ki az etetések közötti időt, magyarul éheztessem ki a gyereket, hogy csillagokat lásson. ( szó szerint így mondta ) És tényleg többet is evett.( 8 hónapos korában maga mondott le a szopiról, és tápszerre váltottunk ) Szóval ha van tejed, akkor próbáld meg fél órával, vagy amennyivel csak tudod kitolni az időt.Ha tényleg éhes, akkor fog enni rendesen.Egyébként ez lehet szoptatási sztrájk is, a védőnőnk szerint előfordul babáknál.És ha esetleg menstruálsz, akkor megváltozik a tejed íze, vagy pl. új tusfürdőre váltasz..sok minden bezavarhatja a gyerkőcöt.Én is csak találgatni tudok.
2011. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is csak találgatok, de talán ötletet adok. Sztem egyébként 1,5kb 3hó alatt nem rossz egyáltalán. Fél kg havonta. Ez rossz??? Meg 6 cm... Ha minden más oké, akkor sztem sírna ha kevés lenne a tejed és éhes lenne. Lehet hogy nagyon erősen megszívja és ömlik a tejed...nem eszünk egyformán. De azt nem értem, hogy vérvétel nélkül miért ad vasat, folsavat. Ha gyanús, miért nem küld vérvételre?!?Minket is küldtek, bár akkor 8hós volt már. étvágy volt, csak a doki szúrta ki hogy sápadt.Hát ennyi, remélem segítettem vagy vmi! :) nem hiszem hogy nagy a baj, annak hangot adna :)
2011. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:-). Remélem igazatok van és tényleg nincs semmi baja a babácskámnak.
2011. nov. 27. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!