Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám mellőzni,...

Hogyan tudnám mellőzni, elhagyni ezt a rossz szokásom mire elkezd járni és pakolni a kisfiam?

Figyelt kérdés
Kényszeres rend és tisztaság mániás vagyok!A rossz gyerekkor/agresszív,verekedős apa,idegileg labilis anya 18éven át/sajnos nem maradt következmények nélkül.A férjem 13 év után nem érti és tolerálja a szokásom,hát még egy kisgyerektől hogy várhatnám el.Most még 3 hónapos,de már azon agyalok mi lesz ha elkezd menni és pakol mindent?Ezt a kérdést már a férjem is felvetette:"Majd vele is cirkuszolsz ha lemorzsázik a földre?" Nem akarom hogy így legyen,és próbálok sokszor uralkodni magamon,de egyszerűen nem megy,szinte minden nap porszívózok,ha 2 pohár a mosogatóban van már mosogatok,ha a papucsok nem vízszintesen vannak egymás mellett már az se jó..//Mit tanácsoltok,hogy szokjak le erről?
2011. nov. 29. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kérj mielőbb segítséget, ha nem akarsz beleőrülni, mint nagymamám szomszédja.

A gyereket az apának ítélték, mert tényleg ráment a nő idegileg a folyamat pakolásba a gyerek után.

Nem is gondolná az ember, hogy ez mekkora teher egy rendmániásnak.

Tényleg fordulj orvoshoz.

2011. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kell egy kis kompromisszum, de nem kell túlzásba vinni, egyik oldalt sem. Miért ne tanulhatná meg a gyerek, hogy asztalnál, odahajolva, tányér fölött eszünk?? Ez alap, ha Ti is így esztek. A pakolás meg a másik. Nem kell mindent megengedni neki. a saját szobájában pakolhat és játszhat, de a nappaliban, a díszek, könyvek, dvd, tv kapcsoló miért ne lehetne tabu? következetesen rászólsz ha ezekhez nyúl és megtanulja hamar, mit szabad és mit nem. Azért mert gyerek, nem kell mindent megengedni neki, mert azzal csak később nehezebb lesz Neked szabályokat állítani. A rend pedig fontos én is imádom és tartom is, de nem vagyok kiakadva, ha egy napig van egy edény a mosogatóban. A papucs is ottvan az ajtóban, de ha elcsúszik, ám legyen. Szóval kicsit add lejjebb ezeket, és neveld úgy a kicsit, hogy alkalmazkodjon hozzátok. Nem csak nektek kell hozzá, ez rossz nézet! :) Sok boldogságot! :)
2011. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát..csak gondolj a saját gyerekkorodra.

Te is megélted a szüleid "szokásait"

A te gyerkőcödnek nem a te életedet kell élni és a férjednek sem.Majd 3* porszívózol.Szedd le a terítőket rakj magasabbra,vagy tüntesd el ami nem neki való.

Én is szeretem a rendet és a tisztaságot,de hogyan mondjam azt a 11 hónapos kisfiamnak,hogy "tedd a kezecskédet szépen a babapiskóta alá,nehogy lemorzsálj"?

Azért,mert az apád egy állat volt az anyád meg gyenge te meg kényszeres viselkedésbe menekültél a gyereknek nem kellene szenvednie 2 generáció hibája és elfuseráltsága miatt.Bocsi,de valahol tényleg így van.

És ha ezt te tudod,hogy nem jó amit csinálsz,mégsem tudsz változtatni kérd szakember segítségét,de előtte próbáld ki és mond el a szüleidnek,hogy mennyire kib@sztak veled és általad az unokájukkal.

2011. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Orvos!
2011. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

orvos egyértelműen.

nem csak azért mert porszívózol, ha lemorzsál a gyerek és cirkuszolsz. Hanem mert ezt az időt, amíg a papucsokat állogatod élére, tölthetnéd a gyerekkel.

És olyan gyerekkort, ahol a gyerek azt nézi anya pakol és rámol és élére állogat mindent, mosogat, egy gyereknek sem kívánok. És csak azt hallja, pillanat elmosom a poharat, pillanat megigazítom a terítőt...


Szerintem olyan szintre eljutottál, hogy segítség nélkül nem fog menni.

2011. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért szeretnék változni,hogy a manóm ne érezze és ne vegye át a feszültségem.Ezzel a rossz szokással is szerencsésnek mondhatom magam a múltat nézve,sokkal rosszabbul is alakulhatott volna,de a férjem és a családja mindent megtettek,hogy próbáljak felejteni..A szüleimnek nem tudok semmit mondani,mert apám nem beszél velem amióta a férjemmel vagyok,anyám meg csak a saját dolgaival bajaival van elfoglalva./elváltak 30 év után/ Sajnos a párom szülei meghaltak,így normális nagyszülei nem lesznek a fiunknak.//
2011. nov. 29. 11:05
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazatok,van ebből orvos lesz!Már korábban kellett volna!Talán megéri a férjem is,hogy egyszer "büntetlenül" szétdobálhatja a ruháit))
2011. nov. 29. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:

"És ha ezt te tudod,hogy nem jó amit csinálsz,mégsem tudsz változtatni kérd szakember segítségét,de előtte próbáld ki és mond el a szüleidnek,hogy mennyire kib@sztak veled és általad az unokájukkal."


Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy előrébb jutottál a felismeréssel. No de! Egy ember akkor válik felnőtté, amikor már felelősséget vállal a tetteiért. Te még nem nőttél fel, mert a mai napig a szüleidet hibáztatod a viselkedésedért. MÁR nem ők tehetnek róla. Van egy pont az ember életébe, amikor rá kell döbbennie, hogy már nincs kényszer, elvárás, csak Ő és a szabad akarat.

Tudom, hogy tele vagy sértettséggel, haraggal, de hidd el elmúlik, ha ezt az igazságot is felismered.

Nekem is volt egy gyerekkorom elhiheted, szinte a tiéddel egyenlő, csak a labilis anya is alkesz volt.

Igaz az önállósodás után kb 6 évembe telt amire rájöttem, hogy nem mutogathatok mindíg hátrafelé.

A mostani történések, rossz szokások így már kizárólag a saját felelősség kategóriájába esik, és kizárólag Te tudsz rajta változtatni.

Nem gondolom, hogy jót tenne, ha azt mondanád a szüleidnek, hogy Ők tehetnek mindenről, mert ez csak régen volt igaz. Mára már nem igaz. Próbálj megbocsátani, és akkor a rossz szokásodnak is búcsút inthetsz. Nem kell már menekülnöd valamibe, az életed szép és teljes a saját családoddal.

2011. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen igaza van utolsónak.

mert az unokájukkal nem ők b@sznak ki, hanem már te.

Persze áttételesen ők, de pont ebből az ördögi körből kell kiszakadnod. Hogy a te gyereked ne azt mondja, te tetted tönkre a gyerekkorát, az ő gyereke meg ne azt, hogy..Vagy ne mutogassanak vissza, még a dédunokák is, hogy a dédszülők..


Tovább kell lépni és elfelejteni.

Egyrészt vagy ők is tudják és akkor minek felhánytorgatni. Ha meg nem tudják, úgysem fogják belátni, mert meg vannak győződve, hogy jól tették amit tettek. Tehát sok értelme sincs ennek.


Freudnál igen, de Adler azt mondta a jővődet nem a múltad határozza meg, hanem te magad. És neki volt igaza.

2011. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Igazad van,csak az a gond,hogy a múlt az sajnos a jelen is..Anyu amikor félidős terhes lehettem azt mondta:Dögölne meg benned a gyerek...// Tudom,hogy nehéz volt neki is apu mellett,de szerintem az ilyenre nincs nagyon bocsánat....
2011. nov. 29. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!