Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiamnak hogyan...

8 hónapos kisfiamnak hogyan vezessem be a tejtermékeket? Miket adtatok ebben a korban? Ezt is fokozatosan kell? Az internet össze-vissza ír mindent, nektek jobban hiszek.

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy kis sajtot reszeltem bele a főzelékébe. Fokozatosan emeltem az adagot. Aztán a tízóraiba (gyümölcs+gabona) raktam egy pici Activia-t. Ezt is fokozatosan emeltem. Aztán volt, hogy a joghurt helyett túrót kevertem bele a kajájába. Szóval itt tartunk most. Imádja a tejtrmékeket. :)
2011. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vettem natúr joghurtot, és a tízórai gyümijébe tettem egy kanállal, aztán fokozatosan emeltem az adagot. Meg vettem neki a rossmanban tejbegrízt, amit kifejezetten 8 hótól lehet adni neki. Mivel tejpépet már egy jó ideje eszik, nem volt gond a tejbegrízzel sem. Délutáni főzelékébe is egy kis joghurtot teszek, meg reszelek bele sajtot.
2011. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem előszörre megevett kb.fél doboz Activiát. ő ette volna tovább is, de gondoltam elsőre elég ennyi. Másnap már odaadtam neki az egészet. Tejpépből én mindjárt elsőre egy adagot csináltam neki, meg is ette. Most már 9 hónapos, a tízóraija joghurt keksszel (egy nagy aventos pohárnyi), a vacsorája pedig tejpép. Nagyon szereti. A főzelékébe is reszelhetsz sajtot, nálunk ez még nem volt, mert nem nagyon tartunk itthon kemény sajtot.
2011. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos kortól bio kefírt és natúr joghurtot kapott, a kefírt magában is nagyon szerette, a joghurtot édes gyümölccsel, gyümölcsös bébiétellel, gabonapéppel kevertem.

10 hónapos kortól adtam neki túrót, szintén gyümölccsel keverve, 11 hónapos kortól sajtot (olyat, amiben nincs tartósítószer) reszeltem a főzelékébe. 1 éves kora után kapott tejfölt, vajat és tehéntejjel készült ételeket. Gyümölcsös (ill. nem natúr) joghurtot még most is ritkán kap (16 hónapos a kisfiam), és alaposan megnézem az összetevőket.

A fokozatosság a tejtermékeknél főleg nagyon fontos az esetleges tejallergia miatt.

2011. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket! Már tudom, merre induljak.
2011. dec. 1. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!