Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rosszabb császáral...

Miért rosszabb császáral szülni mint természetes uton? Van már egy babám, szeretnék mégegyet de félek a szüléstöl, nem volt jo élmény elégé fájdalmas volt és még utánna is sokáig fájt és nehezen jöttem rendbe. Nem tudom császárnál könnyebb vagy nem?

Figyelt kérdés
Leirnátok császáros tapasztalatokat,illetve hogy miért rosszabb ugy mint simán szülni?!(Ha igy van!)
2009. máj. 14. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
ez a kerdes engem is erdekelne, mert hasonlo cipoben jarok :) csak az a helyzet, aki csaszarral szult az altalaban huvelyi uton szeretett volna, akad itt olyan aki mindket uton szult es ossze tudja hasonlitani?
2009. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én simán szültem, de feküdt mellettem császáros. Hát engem elrettentett a császártól, az biztos. Igaz az én lányom lényegében 4 óra alatt meglett, és egész hamar rendbejöttem, de a császáros csaj egy nappal előbb szült mint én és még a harmadik nap is én vittem be neki az ebédet a szobába (az első naptól, pedig reggel 6kor szültem), és a wc-re kimennie negyed óra volt, pedig szembe volt a szobával szinte. Annyira húzódik és fáj a seb, hogy alig bírt mozogni. Volt a szomszéd szobában is egy csaj, ő is elég lassú volt. Azért biztos attól is függ, ki mennyire hagyja el magát. De ez a sima szülésre is érvényes.

Egyébként úgy tudom császárnál is van hogy megvárják a tolófájásokat, vagy legalábbis jópár fájást, úgyhogy ha nem programozott császár, akkor ez a fájdalom is megmarad. Szerintem könnyebb simán szülni, de remélem válaszol neked császáros is.

2009. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm mindkét gyerekét császárral szülte. Állatira szenvedett utána, fájt a varrat, nehezen tudott mozogni,nem úgy alakult a szoptatás ahogy szerette volna, az érzéstelenítő miatt rosszul volt. Szerintem kategorikusan nem lehet kijelenteni, hogy melyik a jobb, és melyik a rosszabb. Nekem két gyerekem van, simán szültem mindkettőt. Az első nehéz szülés volt, sokáig elhúzódott a vajúdás. Amikor a másodikkal várandós voltam, a szülésről soha nem beszéltem, mert írtóztam az első szülésem emlékeitől. Aztán megszületett a második gyerkőc, cirka 4 óra alatt, és úgy fel voltam dobva! Utólag azt mondom, fölösleges volt a félelmem az újabb szüléstől. (nekem is megfordult titkon a fejemben, hogy nem bánnám, ha császár lenne) Villámgyorsan regenerálódott a szervezetem is.
2009. máj. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!3.császáromra készülök!Nekem semmi gondom nem volt egyik műtét után sem.A metszéstől számított 3 óra múlva már hozták szopizni a babáimat.Kicsit az első nap nehezebb volt a járás de némelyik simán szülő rozogább volt mint én!Indokolt műtéteim voltak de a vajúdáson átestem(szerencsére)!Csak a tolófájások hiányoztak!Sem a gerincem nem fájt sem a hasam.4.nap mindkét esetben itthon voltunk.Nekem nincs rossz tapasztalatom.
2009. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
szia. en huvelyi uton szulten. a baba kicsi volt de igy is repedtem, hetekig nagyon fajt mindenem, hiaba a jo gatvarras stb. a szules is nagyon fajdalmas volt mert oxitocin injekciot kaptam es az nagyon intenzivve teszi a fajdalmakat. mar csak a rossz emlek maradt meg a kellemetlen fajdalom ha szeretkezni probalunk a ferjemmel...
2009. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sima szülésnek indult, de császár lett belőle. Jöttek a tolófájások, de a picúr nem akart kijönni mégsem. Rettegtem a császártól és az utóhatásoktól, mert mindenkitől csak rosszat hallottam róla. Császár után 2,5 órával már szoptattam (bár szerintem ehhez az is hozzájárult, hogy sima szülésnek indult a dolog). Délután szültem, az első nap fájdalomcsillapítókat kaptam, így nem éreztem semmit, másnap már dél körül sétáltam a folyosón. Fájt persze, de tényleg az van, hogy függ attól is, hogy ki mennyire hagyja el magát, és kinek milyen a szervezete. Láttam anyukát, aki rosszabbul volt sima szülés után, mint néhány császáros kismama! Valószínűleg nekem a második baba is császár lesz, de most már nem félek tőle annyira.
2009. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én császárral szültem, bár nem annak indult, csak a kicsikém felakasztotta magát a köldökzsinórra és nem tudott kibújni. Én ezért nem tudom milyen hüvelyi úton szülni (egyenlőre), de Én nagyon hamar rendbe jöttem. Az 5. napon jöttünk haza, és Nekem akkor már semmi bajom nem volt. Az első két-három nap gáz, alig bírtam mozogni, lehajolni, meg ilyenek, de nem kimondottan a fájdalom miatt, csak "nem engedett" a hasam. A 7. napon szedték ki a varratot, de Én akkor már úgy fickándoztam, mint ha mi sem történt volna. A szobában hárman voltunk, a másik két csaj hüvelyi úton szült, az egyikük jól viselte, de a másikuk iszonyatosan szenvedett napokig, mert egy elég nagy babót tolt ki, össze-vissza varrták szegényt. De ez sem törvényszerű, mikor a kórházban voltam, voltak ott más császárosok is, és köztük is volt olyan, aki meg azt viselte nehezen. Szerintem ezt nem lehet megjósolni előre, Te hogy viselnél egy császárt, de, ha nem vagy kényes a seb okozta kellemetlenségre (nem nevezném fájdalomnak), akkor szerintem könnyebb lehet egy császár után felépülni, mint normál szülés után, főleg, ha nagy a baba.
2009. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én császárral szültem! Már eleve így készültem, ugyanis nem fordult meg a drágám, és fiú is. Azt mondják hogy a kislányokat előbb engedik farosan megszülni mint a fiúkat.Rettegtem minden éjszaka , hogy milyen lesz. A kiírt napon megkezdődött a vajúdás. A dokim javaslatára több órát vajúdtam, mert a természetesen megindult szülés nagyon fontos a tejelválasztás szempontjából is. 5 óra vajúdás után amikor már 2-3 perces fájásaim voltak, megérkezett az orvosom is , és elkezdődhetett a műtét. Előtte katéter (rendkívül rossz , és kellemetlen érzés), majd a gerincérzéstelenítő. Nagyon féltem tőle , de a fájások miatt csak arra koncentráltam,hogy most ne jöjjön, mert akkor melléböknek. Szóval abból nem is éreztem semmit. Felfektettek , eltakarták zöld lepellel a fejem előtt, és elkezdtek beszélgetni. Képzeljétek el, hogy mire azt gondoltam , hogy mostmár biztos hogy elkezdték addigra hallom a nagy örömrivalgást, hogy jaj de gyönyörű, és már fel is mutatták a kisfiamat, aki nagy szemekkel nézett le rám a paraván felett. Utána nem sokkal visszahozták, és odahozták őt az arcom elé, és össze-vissza puszilgathattam , mialatt műtöttek. Utána 12 órán keresztül nem lehetett felkelni, de a 12 óra alatt minden egyes órával nehezebb volt, amikor ment ki az érzéstelenítő. Elég jól tűröm a fájdalmat, de nagyon durva volt. Óránként kértem a fájdalomcsillapítókat (persze nem adhattak). Miután letelt a 12 óra fel kellett állnom. Az maga volt a pokol. Mintha ketté szakadnék. Leírhatatlanul fájt. 1 napon keresztül cipeltem magam a sebből kivezető véres zacskót, meg a katétert. Fel voltam én készülve rá , hogy persze fájni fog, de ennyire...Mindenesetre megérte a sok szenvedés, mert így nem volt komplikáció, a kisfiam egészsége, épsége mindennél fontosabb. Aztán napok, hetek múltán egyre jobb lett, ma meg már el is felejtem sokszor , hogy 4 hónappal ezelőtt milyen nehéz volt. Hát így született az én kis manókám, Ádám. Könnyű szülést, és egy kalappal.Szia
2009. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sima szülésnek indult de császár lett a vége. 7 órát vajudtam a szülőszobán és a baba nem akart lejjebb jönni, mint kiderült a köldökzsinor volt a nyakán. Mikor vittek a műtőbe elkezdtem sírni hogy én nem akarom meg ilyenek, féltem hogy nem tudom majd szoptatni a picit. Délután 4-kor volt a műtét és másnap hajnal 4 körül segítettek felkellni. Hát az első felkelés nagyon rossz volt iszonyatosan fájt. De innentől kezdve semmi bajom nem volt. Reggel 6-kor hozdták a picit szoptatni és mikor elvitték már mind a 2 mellemből folyt a tejcsi! Úgy örültem neki! Sima szülökkel voltam egy szobába és ők sokkal rosszabbúl voltak mint én és fele annyi tejül se volt. Úgyhogy nekem nincs rossz tapasztalatom a császárt illetően.
2009. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem jobb a másiknál. Az egyiknél előtte fáj, a másiknál meg utána. Nekem a másodiknál, aki császáros lett, annyival volt jobb, hogy hamarabb túl lettünk rajta, és mikor utólag szenvedtem már ott tartottam a babát, már volt eredménye!
2009. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!