Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan próbáljátok nevelni a...

Hogyan próbáljátok nevelni a babátokat? Hogy a jövőben, hosszú távon mit szeretnétek elérni, vagy (olyan túlélősen), hogy MOST jó legyen, aztán később majd lesz valahogy?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hosszú távra!
2009. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kovetkezetesen, tudatosan, hosszu tavra, elvek szerint.
2009. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek 10.26.!

Természetesen ez egy hosszadalmas,sok energiát követelő dolog.Az sem árt ha a párod is hasonló elveket vall-ez igen ritka.Én a férjemmel is közelharcot vívok néha,azzal együtt,hogy elfogadom a lánya a SZERELME.Még csak 1 hónapos de én vagyok a dandártábornok a családban,de azt hiszem ez a családok többségénél így van.

2009. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

mindenképpen következetesen. ez a baba érdeke. ezért nem értem azokat az anyukákat, akiknek már több mint 1 éves gyerekük van, és éjszaka 2-3x szoptatnak, és szentül vallják, hogy ez milyen jó meg természetes, ösztönös dolog. holott ezt ők alakították ki így.

nálunk első baba van, most 7 hetes, nem igazán volt tapasztalatom a babák terén, így valamibe muszáj volt kapaszkodnom. (25 éves vagyok, ha ez számít valamit.) csak azt tudtam, hogy nagyon szeretnék egy gyereket, de annyit se tudtam róluk hogy bikk vagy bakk.

megvettem a Suttogó titkai-t, ami pont arról szól, hogy hogyan neveljük a gyereket következetesen, mégis rugalmasan, úgy, hogy ő alakítsa ki a napirendjét, de mégse eméssze fel a mindennapjainkat.

az én babám ennek köszönhetően átalussza az éjszakát, naponta 5x eszik, folyamatosan vigyorog, ha sír, mindig tudom, hogy mi a baja, és nagyon könnyű megnyugtatni. tudom, hogy sokan ridegnek tartják a könyvet, mert nem tudják, hogy hogyan kell olvasni, azt nézik, hol lehet belekötni, de én csak ajánlani tudom mindenkinek. nem jó az, ha már most azt csinál a gyerek, amit akar. egy csecsemőnek engedjem, de majd ha 16 lesz, akkor kezdjem el szabályozni? nem lesz neki egy kicsit furcsa, hogy előtte meg kb. azt csinált, amit akart? na most biztos megkapom majd a magamét, de én így látom jónak. én nevelem a gyerekemet, nem ő neveli magát.

2009. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyelőre nincsenek nagy elvek. 7 hónaposka, ezért sok rendszabályozni való még nincs rajta. Igazán nem tiltok dolgokat, ha vmi tiltott gyümölcs nagyon érdekli, pl. mobiltelefon, szemüveg, ágy széléről nézegetés, akkor együtt megnézegetjük, azután "elmegy aludni" a telefon, elterelem valamivel a figyelmét az ágy szélén billegésről vagy biztonságos helyre teszem őkelmét. Gondlom később nem lesz ennyire egyszerű, de majd meglátjuk. Aztán lehet hogy majd írom a fórumra a kétségbeesett kérdéseket XD
2009. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Következetesen,hosszú távra próbálok gondolkodni és úgy,hogy nekem is és neki is jó legyen.Pl.Nem szoktatom rá olyan dolgokra,ami később esetleg teher neki v. nekem.Könnyebb a gyerkőcőt nem rászoktatni valamire mint leszoktatni.Mondjuk mi hasonló nevelési elveket vallunk a párommal,így vele nem kell "küzdenem",ha mégsem értünk egyet(ami ritka),megbeszéljük.
2009. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.6.5 hónapos a kislányom és első baba
2009. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!