Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell büfiztetni? 8...

Meddig kell büfiztetni? 8 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés
Szinte minden tápszer ivás után visszajön neki a tápszer, először büfizget párat aztán kijön. A vállamon szoktam de volt, hogy hasra tettem és úgy is.Lehet sokat eszik? Mennyit kell ennie egy 8 hónapos babának? Ha 180at készítek neki kihányja, de ilyen korban már sokkal többet kellene ennie nem? Még így sincs meg a napi 500 ml tápszer....
2011. dec. 3. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy mennyit kellene. Ha kihányja, akkor sok neki. Adj csak 150ml-t, neki kevesebb az igénye. Nem tápszerből kell napi fél litert megenni, hanem tejalapú készítményből összesen. Ebben benne van a tejjel készült főzi (ha kap ilyet) joghurt, rudi, sajt, túró stb. Nem hiszem, hogy 8 hósan ne lenne meg neki. Tömni nem kell, csak amennyit megeszik.
2011. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos a fiam és még mindig bukik.

Nem refluxos? Azt vizsgálattal meg tudják nézni.

Hízik rendesen?

Miket mozog már?

Én ha kajcsi után leteszem, ülve játszik, akkor csak büfizik, de ha megindul, persze jön a kaja is vissza. Büfiztetni már rég nem lehet, de leteszem és kijön a büfi. Majd kinövi. Mivel hízik rendesen, ez van, várni kell, míg kinövi.

2011. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a 180 nem olyan kevés, én fiam 6 hónapos korától mostanáig 200-at evett, mostanában néha eszik 240-et, de néha csak 170-et.
2011. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínű sok neki, ha kihányja, az én kisfiam is kihányja, ha többet próbálok adni, ő a mai napig, 13 hónaposan jó ha megissza a 140-150-et reggel és este. Ritkán iszik ennél többet.

Ő mondjuk nem bukós, én már 8 hónaposan egyáltalán nem büfizettem, mert kimozogta magától is.

Tehát a kisfiamnak csak napi kb. 300 milli van meg és mivel tejallergiás, nem kaphat mellette tejterméket, amivel kiegészíteném, de a gyermekorvos azt mondta a 300 milli is elegendő 1 napra.

Szóval nem kell aggódnod neked sem, ha esetleg csak 300-400-at eszik meg a babád egy nap!

2011. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt is érdemes lenne megfigyelned,hogy csak a tápszertől bukik vagy minden mástól is?
2011. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaz, az én lányom anyatejes volt, de 180 -at szerintem sosem evett, mégis rendesen fejlődött. Nah, ez tudom, más!

Szóval, próbáld meg a felénél büfiztetni, és ha kell még neki folytassa az evést.

2011. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor kevesebbet adok neki és most tölti holnap a 8 hót úgyhogy jöhetnek a tejtermékek is :) Még csak most kezdett el kúszni, magától még nem ül fel.
2011. dec. 3. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónapos és 150 ml-t iszik reggelente, de van, hogy abból is marad.

Adhatsz már a babádnak babajoghurtot, babapudingot, tejpépet is, ez mind tejalapú táplálék, és meglesz a napi 500 ml, ha 4-5* eszik egy nap.A dobozon lévő adagolás átleg, de minden baba más.

Az enyém pl egy nap csak egyszer eszik tápszert és négyszer eszik egy nap.Gondolhatod mekkora meló, hogy meglegyen a fél liter:)

2011. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg evés közben is többször büfiztetni. Én fiam 7 hónapos és a minimum nála a 240 tápból a max. eddig 440 volt egy evésnél. Addig balhézott, amég nem csináltam még.
2011. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én addig büfiztettem, míg nem evett ülve. Utána már kijött neki magától a levegő. Ha gyorsan mozgott négykézláb, akkor is, mert a nyelőcső nem záródott még rendesen, kb. egy éves koráig. Azóta minden ok, nem volt beteg, csak néha mohón evett és sokat.
2011. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!