Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar a kiságyban...

Miért nem akar a kiságyban aludni?

Figyelt kérdés
kislányom még nagyon picike, 6 hetes, van aki ayt mondja azért nem alszik a kiságyban, mert szüksége van a közelségemre, amit nem is vonok kétségbe de ha lerakom a kiságyba 3 perc, rögtön felébred és sír. Sajnos ay éjszakák is sokszor így telnek, hogy vagy én nem alszom, vagy a férjem....Már mindent kipróbáltunk: Melegvizespalack plédbe csavarva, mintha a testünk melege lenne, a köntösömet beraktuk a kiságyba, hogy érezze az illatom, cumi, simogatás, de semmi nem vált be. Tapasztalt anyukák kérlek adjatok nekem tanácsot, mert így sajnos nem tudok tőle semmit csinálni, mindig fognom kell. Ja es ayt is probaltam, hogz hagzom egy kicsit, hátha abbahagyja a sírást...még rosszabb lett. Annyira hisztizett, hogy bevörösödött a kis feje, ökölbe szorította a kezét, a szeme felakadt és csak remegett. Ijesztő volt. Megijedtem, egyből felkaptam és akkor észhez tért, de már nem mertem visszatenni, szépen megnyugtattam, aztán elaludt rajtam....örökös körforgás....majd megint le a kiságyba, sírás stb...kérlek benneteket adjatok tanácsot, mit próbáljak még. Köszönöm.
2011. dec. 4. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:

"azért nem alszik a kiságyban, mert szüksége van a közelségemre"

Már meg is válaszoltad a kérdést: mert vágyik a közelségedre. Sok mindent nem tudsz csinálni, talán az egyetlen megoldás, ha vele alszol. Ha nem akarod az ágyatokba venni, akkor szedjétek le a kiságy egyik oldalát, és toljátok az ágyatokhoz. Napközbenre pedig beszerezhettek egy hordozókendőt/mei tai-t, és akkor tudsz közben mást is csinálni, ha magadra kötöd.

De semmiképp ne hagyd sírni! Ha sír, akkor vedd fel (és ne foglalkozz azokkal, akik azt mondják, hogy így "elkapatod").

2011. dec. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Drága! a babák már csak ilyenek :)
2011. dec. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
párod nem segít?
2011. dec. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ja dehogynem, hisz többesszámban írtad. bocsi... bizony kell vele foglalkozni egy ideig. ilyenkor még nem kapatod el úgy gondolom. idővel jobb lesz hidd el. :) szerintem jól csináltad eddig is. Bizony fárasztó lesz, de megszokod
2011. dec. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennyi idős kisbabánál ez többnyire természetes. Mi is átéltük, meg gondolom nagyon sokan. Lehet tovább hagyd magadon aludni, mert a mély alvási fázisba olyan 20-30perc után esik. (remélem jól emlékezem, ha nem javítsatok ki). Utána próbáld meg visszatenni a kiságyba. Amikor ennyi idős volt a kislányom (most 6hónapos) próbáltam a kiságyba tenni és simiztem a hátát, ha nem jött be akkor paskoltam a fenekét, ez általában mindig bevált. Ha ez sem, akkor kivettem és elaludt rajtam. De tényleg arra figyelj, hogy ne akard túl korán visszatenni, mert akkor tuti felébred. Aztán vigasztaljon az, hogy (jobb esetben) ez csak átmeneti állapot. Sírni soha nem hagytam a babám, de nem voltam híve, annak, hogy mellettem, rajtam, vagy ringatva aludjon el. Amíg ilyen kicsi volt persze kísérleteztem, de mindig a kiságyba kötött ki. Ma már tökéletesen elalszik egyedül. És nem kellett még csak "szadiznom" sem miatta. Csak következetesnek kell lenni az elejétől. :) Remélem tudtam segíteni azért :)

2011. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor ekkorka volt a kisfiam, ő sem nagyon maradt a kiságyban. Én elaltattam magamon, pár perc múlva leraktam, ha felébredt,megint felvettem, de csak susogtam neki, nem szóltam hozzá, kiságy-sírás-ölbe-kiságy-sírás-ölbe sokszor sokszor, volt, hogy akár 20 percig is csináltam, türelem az kell, és egyszer csak megtanulta, hogy miért is rakom be a kiságyba. Ma -pedig még csak 6hónapos- beteszem a kiságyba, megpuszilom, megsimogatom a fejét, és már alszik is. Semmi cécó, ringatás, éneklés stb.

Esetleg még annyit csináltam, hogy ha láttam rajta, hogy nagyon ki van készülve akkor nem raktam le a kiságyba, hanem elaltattam magamon, vártam olyan 20 percet és akkor raktam be.

2011. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pici még,rád vágyik!9 hónapig egy test-egy lélek voltatok!

Viszont amit én tudok tanácsolni:

-magadon elaltatod és csak 20-30 perc múlva tedd be az ágyába mert ekkor már átlép a mély alvás fázisába(ezek az alvási ciklusok nagyon sok gyereknevelési könyvben le vannak írva pl Suttogó!)

-tedd pólyába vagy jó szorosan tekerd egy meleg takaróba,így olyan érzete van mintha még mindíg az anyaméhben lenne ami persze megnyugtatja!

-susogós-fenékpaskolós,hátsimogatós módszer is bejöhet,hogy így altatod el a kiságyban és akkor egy idő után megtanulja,hogy kiságyban van az alvás amiben anya segít de én még ezzel várnék kb 3 hónapos koráig!Addig még tényleg nagyon szükségük van anya közelségére,melegsérére,illatára!!!

Kitartás!Hidd el visszafogod még sírni ezt a bújós időszakot!Olyan gyorsan elszalad ez az idő!

Gratulálok a babádhoz!

2011. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon kosyonom :)
2011. dec. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!