Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akiknek állandóan...

Anyucik, akiknek állandóan visszatérő hüvelygombájuk van, ötlet hogy lehet meggyógyulni?

Figyelt kérdés

Először is bocsi hogy ide irtam a kérdést, de a női oldalon nem kaptam épkézláb ötletet.

Egy éve szenvedek és már a gyógyszer sem segit. Ezüst kolloidot vettem most, de az sem vált be. Nem először van ilyen hullám rajtam, már többször volt hogy aztán elmúlt csak úgy. De most már nagyon oda vagyok. Szinte egybefolyóan kinlódok már vele. Totál kivagyok. Sikerült valakinek kigyógyulnia végleg? Diétával esetleg? De az nagyon durva nem hiszem hogy birnám és egy nődoki azt mondta hogy az a diéta butaság, felesleges önkinzás.

:(


2011. dec. 6. 18:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
nekem az antibiotikum segített, azóta nem jött elő.
2011. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 hétig, illetve amíg tartott a hüvelykúpos, gyógyszeres stb. kezelés, minden wc-zés után fertőtlenítettem az ülőkét, csak zuhanyoztam, és a bugyijaimat illetve a párom alsóit is gőzölős vasalóval vasaltam. Azóta nincs ilyen problémám!

JA és fontos a párod kezelése is. Ezt csak azért írom le, mert nekem volt olyan nőgyógyász aki azt mondta, hogy a partnert nem kell kezelni, pedig ehhez nem kell egyetem, meg orvosi diploma, hogy igenis kell.

2011. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Nekem is a canesten kombi segített bár ez alap úgyhogy szerintem próbáltad.

Nekem mindig az antibiotikum szedés után jön ki:(

2011. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum hatására szaporodnak a gombák, arra nem jó. Viszont a bakteriális fertőzésre jó. Nagyon sok fajta bacis fertőzés van. Kérdező, neked is biztosan nemcsak gombád van, hanem mellette más fertőzés is, ezért nem segít egyik kezelés sem, nem is fog. Ki kell deríteni, milyen komolyabb dolog áll a háttérben. Ezt senki nem tudja megmondani, főleg nem neten keresztűl, de az orvos sem mondhatja meg ránézésre. Laborba kell elküldeni a kenetet, nem elég sima vizsgálatra, az összes betegségre le kell ellenőrizni. Sajnos, a TB nem támogat rengeteg vizsgálatot, így ha ki akarod deríteni, mi áll a háttérben, el kell menni magánrendelőbe, olyanba, ahol végeznek ilyen vizsgálatokat (nem mindegyik magánorvosnál van erre lehetőség). Nem lesz olcsó, de megéri, mert az egészség a legfontosabb. A vizsgálatokból kiderül, mi a gond, és olyan antobiotikumot és/vagy egyéb gyógyszert írnak majd föl, ami segíteni fog. Bárki, bármit ír a neten, hogy neki ez vagy az vált be, felesleges, mert neked lehet (sőt!), hogy nem is ez a bajod és valószínűleg be sem fog válni. A kamillatea és társai vagy homeopátia felejtős, mert a gomba ellen csak is kizárólag a gombaellenes gyógyszerek segítenek, a bacik ellen az antibiotikum.
2011. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 xStefix ***** válasza:
0%

Nekem már 10 éve van visszatérően. Ha neked is előjön időnként, akkor nem, tartósan a gyógyszer sem biztos, hogy segíteni fog. A Canesten csak a tüneteket enyhíti, de nem oldja meg a gondot "gyökerestől"...

A Candida akkor szaporodik el tartósan, ha felborul a tested ph egyensúlya, savas irányba. Ezért ahhoz, hogy ezt teljesen visszaállítsd, lugosítani kell, leginkább diétával. Még sajna én se csináltam végig; nem is gyógyulok meg sose teljesen. Most "sajnos" terhes vagyok, úgyhogy pár évig megint nem tudom elkezdeni...

2011. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Szia!Kb 10 évig tartott a problémám,több orvosnál jártam,és annyi gyógyszert beszedtem hogy csak na.Én úgy vettem észre hogy egyszer elkezdtem a dove szappant és tusfürdőt használni(száraz a bőröm)és egyre kevesebbet,ritkábban jött elő,és azóta csak ezt használom.Nincs semmi bajom elmúlt.És kipróbáltam egy illatos tusfürdőt másnap csak viszkettem mint egy rühös kutya.Borzasztó érzés,igazából a doki azt mondta nekem hogy rá kell jönni az okra.Nálam ezek a tusfürdők okoztak hüvelygyulladást,és ezután még gombák is elszaporodtak a megváltozott ph miatt.Intim mosakodó se ért semmit.Illetve próbálj meg kevés szénhidrátot enni az segít talán.
2011. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Szia,

anionos betétet próbáltad esetleg?

2011. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 xStefix ***** válasza:
Ja igen, az intim gélektől nekem is mindig előjött.. A sima lúgos szappan sokkal jobb.
2011. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Stefix gratulálok a babókához! :) Mikorra várod ha megkérdezhetem?


Igazából engem is dühit, hogy a dokim egyszer vett kenetet, azt is csak a biztositó miatt, mivel irt ki belsőleg is gyógyszert, de azt csak akkor tériti ha bizonyitottan gomba. De nem is mondta hogy mi jött vissza, csak kiirta a tabit még az eredmény előtt. És ezért gyanús nekem, hogy már voltam ilyen tabival kezelve (mycosist) és akkor használt. Most viszont nem. És pont azt gondolom hogy nem-e más fertőzésem lehet, mert amikor elkezdem magam kenni akkor nagyon erősek lesznek a tüneteim, de nem is viszketés, hanem erős apró szurkálást érzek. Aztán nagy nehezen elmúlik, két hétig kenem magam, 2-3 nap jó, aztán megint kezdődik elölről.

Azt hiszem muszáj lesz meglátogatnom ismét a dokit és kérni fogom hogy vegyen törletet, mert ez már komolyan őrjitő. Tavaly szülés után kezdődött és azóta tart. 2. gyerkőcöm után is igy voltam. Akkor egy vagyont költöttem probiotikumokra de azok sem segitettek.

Magándokihoz járok ráadásul ahol mindig fizetnem kell, egy vagyont költöttem már a gombákra. :((

Amúgy a párom is volt kezelve.

Anionos betétet meg fogom próbálni és a vasalást.

2011. dec. 6. 19:27
 10/32 A kérdező kommentje:

Ja és én is mindig intim mosakodót használtam nem segitett mégsem. Aztán most próbálkoztam tusfürdővel persze csak külsőleg de igy sem jó.

Okozhat a gombán kivül más is hasonló tünetet? Nem is viszketés, inkább csak pici szurkálás féle, esetleg néha ég de minimálisan, inkább csak azt érzem, hogy valami nincs rendben.

2011. dec. 6. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!