Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdjem pótolni az anyatejet...

Elkezdjem pótolni az anyatejet? Tanácsok/tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos volt május 4-én. 2,70-el született, és most 5,30. Az első 9 hétben heti 20 dekát hízott, a következő 4 hétben heti 15-16 dekát, viszont az elmúlt egy hétben alig 10 dekát. Ez kicsit megijesztett, ezért ma végig mértem egész nap, hogy mennyit eszik. Mérleg szerint mindössze 650 ml-t evett egész nap (reggeli keléstől az esti lefekvésig). Ami, a súlya alapján elég kevés, bár nem tudom meddig érvényes az, hogy a napi kajaadag 150 ml szorozva a súlyával kg-ban (eszerint kb. 800 ml-t kéne ennie 24 óra alatt). Mindezek ellenére átalussza az éjszakát (11-12 órát alszik hetek óta), plusz délelőtt még beszundizik fél órára, és délután pedig 2-3 órára. Állandóan vigyorog, nagyon boldognak és kiegyensúlyozottnak tűnik, szinte soha nem sír. Annyi a fura nég, hogy délután és estefelé olyan, mintha kínlódna a szopizással, szinte csak cumizik, pedig ha megnyomom a mellem, spriccel a tejci, bár, igaz, már rég nem volt olyan, hogy megduzzadt, megkeményedett. Plusz, állandóan szopizza az ujját, de sokszor, ha kínálom, nem eszik, szóval valszeg nem azért teszi, mert éhes. Mit csináljak? Elkezdjem megpróbálni kipótolni a tejcit tápszerrel, hátha tényleg kevés már a tejci, Ő meg szépen beletörődött? Van ilyen? Végigaludná akkor is az éjszakát, ha éhes maradt? Az, hogy keveset eszik, és nem úgy hízik, ahogy kéne, mindenképpen arra utal, hogy kevés már Neki a tejem? Hogy tudnám ezt kideríteni?
2009. máj. 15. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi szükséged a pótlásra! Ha úgy érzed, kevés a tejed, -ami a leírtak alapján elég valószínűtlen, és hidd el, ha éhes lenne, azt tudatná veled :)-, tedd mellre többször. de 1.5 óránál sűrűbben semmiképp, mert akkor pocifájás lesz a vége. Vagy etesd mindkét mellből, de ha bukik, akkor már nem kell neki, hiszen az a felesleg. A puhább mell sem jelent kevesebb tejet. Hidd el. akinek ilyen vidám, kiegyensúlyozott babája van, mint neked, annak a szoptatással semmi gondja nincs. persze a fejés is sokat segít, de a tej mennyisége a baba igényeire áll be minden korban. Nincs semmi más teendőd, mint szeretni és szoptatni Őt. Ez az ami kell neki. szuper anyuka vagy, ne aggódj semmin!
2009. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bízzunk benne, hogy neked elég a tejed! Képzeld! Az én lányom 4 hós, és most 1 hó alatt csak 16 dkg-t hízott, így mérnem kellett, hogy mennyiket eszik. 50-80 ml-ket:S Sajna nem harcolt a tejért, beletörődött, hogy anyának ennyi van:( Így fogy(ott) a tejmennyiségem. Abszolút nem sírt szopizás után. Így nem gondoltam, hogy nem elég neki. És az éjszakákat is átalussza. Sajnos nekem ki kell egészíteni, javarészt már tápszert kap, nagy szomorúságomra. Nem akartam eléd rémképet festeni, de bízzunk benne, hogy elég a tejcid!


Minden jót!

2009. máj. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor mi az a minimum hízás egy hónap alatt, ami még nem ok az aggodalomra? Ezek szerint ez határozza meg, hogy el kell-e kezdeni a pótlást, vagy nem? A babád, annak ellenére, hogy nem sírt, hogy éhes, elfogadja, és meg is eszi a pótlást is szó nélkül?
2009. máj. 16. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen rendben van a gyarapodasa a babadnak,mert mostanra kicsit lecsokken a sulynoves az elso honapokhoz viszonyitva. heti 10 dkg az rendben van. nekem azt mondta az orvosunk h ha meghaladja a havi 250 g-ot az mar jonak mondhato es ha a babad nem ker tobbet, mint ami van szerintem nem kell idegeskedned.
2009. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elozo vagyok. a babad szinte megduplazta a szuletesi sulyat, es ez nagyon jo!!!
2009. máj. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A 2. vagyok! Igen elfogadja szó nélkül a kaját, de ha nem adnék neki, úgy is jó lenne:S Ez nagyon meglepett... Tényleg nagyon jó súlyban van a te picikéd, de attól függetlenül az enyém is, ugyanis 3000g/51cm-vel született, és 5490/62 cm most. Heti átlag 12-16 dkg-t kell hízni, de az enyém az elején hízott 20-akat is.


Ne aggódj, ez csak az én esetem!!!

2009. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerinem is minden oké nálad, arra ügyelj, hogy 6 hós koráig tényleg na kapjon mást, még vizet sem, akkor mindig lesz elég tejed.
2009. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Szerencsére a kislányom nem is fogad semmi mást (sem vizet, sem teát) az anyatejen kívül, remélem kihúzzuk 6 hós koráig. Mégegyszer köszi! :-)
2009. máj. 18. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!