Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám vissza a...

Hogyan szoktathatnám vissza a kiságyba? Éjjel-nappal vele kell lenni.

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam. Ősszel lakásfelújítás volt nálunk, akkor nem tudtuk a kiságyában altatni 4 napig. Úgy elszokott tőle, hogy most már csak velünk hajlandó aludni, ha betesszük a kiságyba, 1-10 percen belül felébred és keservesen sír. Jön a foga is, ráadásul folyton ácsorogna, még álmában is mászik. Összetett a probléma. De mostanra elviselhetetlen a helyzet, mert ha ébren van, akkor ott kell vele lenni, különben sír (maximum 5-10 percig játszik egyedül a kiságyban, járókája nincs), ha viszont alszik, azt csakis velünk teszi. Így folyamatosan vele van valamelyikünk a családból, ébren is és álmában is, semmit nem tudunk tőle csinálni. Drasztikus változásra van szükség szerintetek? Vagy van valamilyen fokozatos módszer, amivel rendet tehetünk? Lassan 1 éves, de körülötte forog minden perc még mindig. Régen úgy aludt el, hogy simogattam a hátát a kiságy mellett állva, és 2 perc alatt el is aludt. Viszont napközben sosem volt el egyedül 1-2 percnél tovább. Jól gondolom, hogy a szeparációs szorongás időszaka már el kellett, hogy múljon?
2011. dec. 12. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

"Lassan 1 éves, de körülötte forog minden perc még mindig."

Na, ez a baj. Persze, hogy vsszaél vele. Ha látja, hogy mindent elér a sírással, bocsi, de hülye lesz nem kihasználni a helyzetet.

Be a kiságyba, ki a szobából, sírni fog, de majd ha nincs hozzá berohangálás percenként, akkor leszokik róla és szépen fog aludni a kiságyban.

Egy éves ikreim vannak. Az első pillanattól külön szoba, külön kiságy. Szigorú napirend. Van játékidő, kajaidő, alvásidő. MIndent a maga idejében.

13 hónap alatt talán ha 5-ször kellett felkelnem, akkor sokat mondok. Mosolygós, kiegyensúlyozott gyerekek, és én is, mert ki tudom aludni magam éjjel!

2011. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Van benne valami...
2011. dec. 13. 09:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is, egy 11 hós már alváson kívül nem való járókába .

Az meg normális, hogy látni akar. Az én lányom ekkor még kúszott, bejárta az egész házat, jól elvolt, de még a vécére is utánam tepert. A konyhában is csinálj neki egy kis sarkot, ahol játszhat, amikor főzöl.

Ha tépi a gyatyád, ne figyelj rá. Mondd, nem érsz rá.

De persze nem mindig kell nemet mondani..

A lányom ilyenkor kipakolta a konyhaszekrényt ezerszer.

Tök jól elvolt a lábam alatt.

Ne várd el, hogy egy 11 hós bevonuljon a szobájába egyedül játszani. az olyan 3 éves kor. legyen veled, játszon melletted.

Fokozatosság? igen, mindenképp. ülj le, ne foglalkozz vele, olvass, próbáld rávenni az önálló játékra.


Altatás? hát ez nehezebb... az a kérdés mennyire vagy elszánt...igen, sírás nélkül n em megy..

2011. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más, úgyhogy ami bejött az első válaszoló ikreinél, az nem biztos, hogy a te gyerkőcödnél is be fog. Én mindenképp a fokozatosság híve lennék, de nem 1 olyan barátnőm van, akinek hasonlóan ragaszkodó volt a gyereke, és kinőtte, anélkül, hogy bármit csinált volna. Az alvás meg szintén állandóan változik, hol jobban/könnyebben alszik, hol kevésbé. Mikor már épp megszoksz vmi rendszert, akkor áll be változás. Ilyen korban még egy csomó minden befolyásolja az alvásukat (fogak, szep.szorongás, idegrendszeri fejlődés, mozgásfejlődés stb.stb), ezt az időt át kell vészelni (ha nem vagy olyan szerencsés, mint az első válaszoló). ;)
2011. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nektek is! Tulajdonképpen nem vagyok már teljesen kezdő:), van egy 12 éves lányom, de vele semmi hasonló probléma nem volt. Őt nem kínozta a fogzás, ő elaludt mindig a kiságyában altatás nélkül puszi után, ő órákig tudott matatni egy helyben. Tényleg minden gyerek más, még családon belül is! A fiam egyébként 3 hónappal hamarabb jött, tehát ha elkényeztettük, abban benne van az összetört anyai szívem is...
2011. dec. 14. 21:17
 6/12 A kérdező kommentje:

Azóta egy hét híján 16 hónapos a kisfiam. Napközben egyre ügyesebben fedezi fel a világot, bár még járni nem tud, folyton magyaráz, és akár félórán keresztül is elfoglalja magát, csak győzzem figyelni, hogy éppen milyen veszélybe keveredik.:)

Na de az altatással semmi sem változott. Mostanra úgy látom, egyértelműnek veszi, hogy a mi ágyunk az ő helye. Amikor álmos, közli, hogy "párna", és már tépi is fel az ágytakarót, bújuk be a "helyére". Hasra vágja magát, és gyorsan el is alszik. Tegnap megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy a babák a saját kicsi ágyukban alszanak, aztán betettem (egyébként szereti a kiságyát, de csak játszani szeret benne), de teljesen pánikba esett, azonnal felállt, és sírt. Úgy viselkedett, mint amikor az orvosnál kell lefeküdnie a vizsgálóasztalra, pontosan az azzal a tekintettel nézett rám. Lágyszívű anyuka vagyok, 2-3 próbálkozás után kivettem az ágyból, aztán 5 perc alatt elaludt mellettem a nagy ágyon.

Van kíméletes megoldás? Most kapom majd az osztást, gondolom, de nem baj, hátha sikerül megoldást találni!:) Pláne ha olyanok is írnak, akik voltak ilyen helyzetben!

Köszönöm előre is!

2012. máj. 3. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nincs kíméletes megoldás, mert már az elején el lett szúrva. Kiságyba nem tesszük be a babát játszani, mert akkor azt arra fogja használni és nem alvásra. Rögzült benne, hogy ha kiságyba kerül, akkor játékidő van, ha a ti ágyatokba, akkor alvásidő. Szerintem baromi nehéz lesz átszoktatni. Esetleg akkor fog menni, ha majd elég nagy lesz, hogy saját ágyat kapjon. De nem vagyok gyakorlott ebben, mert még csak 7 hónapos a babám.
2012. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, tény, hogy el lett szúrva...:) Mentségemre legyen mondva, hogy 3 hónaposan jött haza a kórházból, mert 1350 grammal, a 28. héten született...innen a lágyszívűségem.:) A nagylányomat anno következetesebben neveltem, mindig egyedül aludt a kiságyában, vele szigorú anyuka voltam, azt hiszem. Na meg nála nem volt házalakítás, kiságy nélküli időszak, amikor pár hónapos volt. Mindenesetre akkor szokott rá a kisfiam, hogy csak velünk alszik el, előtte ahogy írtam is kis simi után már aludt is egyedül, még ringatni sem kellett.

No de akkor most már csak az következhet, hogy 2-3 éves koráig így marad minden?

2012. máj. 3. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megoldás lehet, ha lecserélitek a kiságyat leesésgátlós ágyra, valami szép, vidám mintával, és együtt is kiválaszthatjátok.

Az én fiam 15 hónapos kora óta ilyenben alszik, és imádja, sokkal jobban alszik benne, mint a rácsosban, és nem esik le - de könnyen lehet plusz mobil leesésgátólt tenni arra a részre is, ahol a be és kimászáshoz van a lyuk, így még biztonságosabb - mi ezt házilag csináltuk egy lécből és két kampóból, amit a két oldali leesésgátlóra tudtunk felakasztani.


Eleinte az új ágyat oda lehetne tolni a ti ágyatok mellé, hogy azon aludjon, majd idővel távolabb tenni, és végül másik szobába (ha van külön szobája).

A rácsos ágyba már nem fogod tudni beszoktatni aludni szerintem sem, mert megszokta, hogy az játékra való, nem alvásra.

2012. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Disi ***** válasza:
Szia. 10 hós a babám és ő sincs el nélkülem napközben. Ezért úgy intézek mindent, hogy mindig ott legyen mellettem. Ha főzök, akkor viszont megy az utazóágyba (azt vettünk járókának, a télen már megégette a kezét a konvektornál, nem kockáztatom meg a forró olajat), amúgy mindig ott sertepertél a lábamnál. Nekem is kapaszkodik néha a lábamba, de néhány dolgot azért muszáj itthon megcsinálnom. Az éjszaka az viszont kemény dió. Nem tudsz ott aludni esetleg a szobájában egy matracon vagy valamin? Csak míg megszokja. Hátha hogyha látná hogy ott vagy mellette könnyebben átszokna. Biztos hogy lesz néhány nehéz éjszakátok, de előbb-utóbb muszáj lesz átköltöznie.Ő is jobban tudna pihenni és ti is. Nekünk egy pár hete volt egy nehéz hetünk, óránként ébredt a babóm, felült vagy állt, sírt, lefektettem, simi a hátára és 5 másodperc múlva aludt tovább. A 7. napon már olyan voltam mint egy zombi. Nem tudom mi lehetett a baja, azóta sem bújt ki a 4. fogacska (most azt várjuk). Vida Ági a babapszichológus szerint a szeparációs szorongás nem ébreszti őket éjjel, pedig én inkább erre fognám az ébredéseit. Elég sok idő eltelt mióta kiírtad a kérdést, lehet előbb-utóbb változna magától, de azért ne felejtsd el, hogy te vagy a főnök. Ha hagyod hogy már most ő irányítson, akkor később más dolgokban is ugyanígy fog viselkedni. Most tanulgatja, hogy ha ezt csinálom, akkor ennek ez a következménye. És látja hogy pár próbálkozás után feladod. Ahogy egy ismerősöm mondta: nem buták, csak picikék :)))) Biztos nagyon nehéz főleg így hogy ennyit aggódtatok érte az elején, de most már gondolom egyáltalán nem látszik rajta, hogy mennyivel korábban született :))) Kitartást kívánok és sok sikert.
2012. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!