Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik "irányzat" szerint...

Melyik "irányzat" szerint tápláljátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Az egyik csoport aki a hagyományos elvek szerint korán hozzátáplál, ad lisztet, tejet, cukrot stb...

A másik csoport az óvatosabb, mai elvek szerinti hozzátápláló.


2009. máj. 17. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem a bátrabbak kozé tartozom, de sosem adnék neki olyat ami ártana neki!

9 hós

2009. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
óvatosabbak közé tartozom, mindent csak akkor adok, amikor már lehet...:) 11,5 hós
2009. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Vannak alapvető szabályok és vannak túlzások. Valahol a kettő között kell megtalálni az arany középutat.

Minél inkább nagy feneket kerítenek egy csöppség táplálásában annál rosszabb.

Pl. egy éves korig nem adunk tehéntejet, mára már kitalálták hogy az a legjobb ha 3 éves koráig nem kap tejet a kicsi.- persze jobban fogyjon a babatej és a juniorital és társai okosok szerint egészségesebb a kicsiknek legfőképp ha nem mérgezik melaminnal.


Kétgyermekes anyuka

2009. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a mai elvek szerint, picit hozzank igazitva. Tapszeres volt a fiam, 4,5 honaposan kezdtuk. az igaz, hogy kicsinyenkent, havonta valtottunk ki 1-1 etkezest, bar nem kaveskanalaztam (egyik nap adtam egy keveset az etelbol, ha minden OK, masnap mar annyit, amennyit maga kivant). Nem adtam bolti tejet 1 eves koraig, de ugy altalaban nem a legszigorubb tablazatokat kovettem (6 hosan adtam husit, 7 hosan kenyerfeleket, 9 hosan joghur, turo...), inkabb kozeputat kerestem a legenyhebb es legszigorubbak kozt. magam foztem, nem soztam, nem cukroztam az elso evben. Most mar eszi a kicsi, amit mi, bar valogatosabb lett, mint korabban volt. igaz, a valasztek is nagyobb.
2009. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Én az utóbbihoz tartozom. Kislányom fél éves koráig csak anyatejet kapott, aztán jött a kóstolgatás, most hét és fél hónapos, és már nagyon sok mindent eszik, én főzők neki. Lisztet, cukrot, tejet nem használok egyáltalán, szerintem a felnőttek szoktatják a gyerekeket az édességhez, szeretném ha a gyümölcsöket jobban értékelné. Érdemes odafigyelni ezekre a dolgokra, nem szabad túl korán terhelni a babák pár hónapos szervezetét olyan dolgokkal, amikre még nincsenek felkészülve. Jó babázást. Üdv.
2009. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Én óvatosabb típus vagyok, de ami ennél fontosabb, hogy én magam sem eszem egészségtelen dolgokat, tehát a gyerkőcnek sem adok.

Én pl nem eszem fehér lisztet, cukrot (néha-néha természetesen ezeket is) , tehát a mi kajáinkban sem szerepelnek, vagyis ha a saját étkezésünkhöz akarom szoktatni a babát, akkor ezekre nincs szükség.

Tejre sajnos úgy tűnik, hogy allergiás, így sajna ez is kimarad :(


Szerintem az a lényeg, hogy ne kövessen az ember semmilyen szélsőséges nézetet! Tehát ne etesse a 4 hós babát tejbegrízzel, de azért ne hiányozzon a gabona sem a gyerkőc étrendjéből (van sok gluténmentes gabona is )

2009. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
óvatosabb tipus vagyok, és tudom hogy minket még a régi elvek szerint neveltek, etettek, engem pl már 3 hetesen kóstoltattak mindenfélével, de én hiszek abban hogy az új irányzat rengeteg kutatás eredménye és ettől csak jobb a babának. Egy biztos hogy az anyatej a legjobb neki 6 hós koráig minden tápértéket pótol neki. Azzal ha valami mást is adsz helyette azzal csak valami sokkal értéktelenebbet adsz. És ugye a jobb szülők a lehető legjobbat akarják a babáiknak. Arról nem is beszélve hogy a kis veséjük 1 éves korukra fejlődik ki rendesen és a korai hozzátáplálással terheljük a veséjét, ami még nem képes feldolgozni ezeket az anyagokat. Arról nem is beszélve hogy lehet hogy mi már 3 hósan szalonnát ettünk, és tejet ittunk, de azt se felejtsük el, hogy régen még a tehén is más volt a tej és a szalonna is. Ma már minden ilyesmi nagyipari és tiszta vegyszer.
2009. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom még, hogy mi lesz, csak 8 hetes a babám. mindenestre az is elgondolkodtató, hogy a késői hozzátáplálás sztárolása (új irányzat) igencsak kedvez a tápszergyártóknak, ezt ne felejtsük el.
2009. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!