Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1év alatt adott már valaki...

1év alatt adott már valaki tehéntejet a babájának? Allergiás reakció volt?

Figyelt kérdés

(és itt nem a "te felelőtlen anya vagy, hogy mersz tehéntejet adni a gyerekednek" hozzászólásokra vagyok kiváncsi.

A lányom 9 hónapos, 3hónapos koráig szopott utána hordtam az anyatejet. 8hós koráig állja a tb szóval már az nincs. a tápszert nem hajlandó meginni, csinálhatok vele bármit, vagy adhatok neki bármifélét...

pár napja adok neki tehéntejet, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ha valaki adott a babájának az hogy fogadta!? Ha volt allergiás reakció akkor mi volt?

előre is köszönöm!


2011. dec. 15. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
De allergiás reakció nagy csak most léphet fel,hanem akár évek mulva.Bocs hogy nem pont a kérdésre válaszoltam.
2011. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nembaj, köszönöm a választ!

Akkor még annyit módosítanék, hogy ötleteket ha valaki tud hogy mivel lehetne a tápszert, tehéntejet helyettesítenem??

reggel és este kap a lány tejcsit.

2011. dec. 15. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:

A fiam megetette a tesóját tejbegrízzel. Semmi kiütés se hasmenés semmi tünete nem volt.


Hébe hóba "kap" tejet is.

2011. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 1,5 évesen adtam és allergiás volt a bélrendszere,mert (elnézést ahogy írom)úgy össze híg kakizta magát,hogy ágyneműt is kellett cserélnem nem csak ruhát.Itt még pelenkás volt.Kb 1dl forralt tej és 1dl víz.Így adtam még se volt jó.Nem is igazán ízlett neki.2éves korára kinőtte és nincs semmilyen probléma.A tejpép se ízlik neki?Azt vízzel is lehet adni.Csak az allergiája miatt válaszolta,mert ügye nem 9hós volt.A barátnőm kisfia pöttyös lett a tejtől,de ő is kinőtte.Egyébként úgy tudom,hogy felnőtt korban is kijöhet a tejallergia.
2011. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Semmi féle, tejpépet meg tápszert nem szeret:((( sőt a tejbegrízt sem... olyan látványosan utálkozik tőle hogy az nem is igaz:( szóval azért vagyok tanácstalan hogy mit csináljak:(

mikor adtad neki a tehéntejet akkor egyből "behígkakált" vagy csak később?

Sajnos tudom hogy később is elő jöhet az allergia.. csak gőzöm nincs mivel helyettesítsem a reggeli tejet és a lefekvés előtti kaját..:(

2011. dec. 15. 21:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm adott, semmi baja nem volt a lányának... 4 éves koráig. Onnantól tejallergiás, orvos szerint azért, mert korán kapott tehéntejet.

Anyám is tehéntejen nőtt fel szinte, ő laktóz-érzékeny lett, egy életre. Ezt már sose tudjuk meg, hogy a korai tej miatt-e.

Dokidat kellene megkérdezned, mit tegyél.

2011. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

egy ismerosom szopi utan rogton olyan 8 honapostol mar tejet adott a fiucskanak, semmi baja.


En is probaltam 9 honaposan mert nem kelett a tapi, de a tej sem, aztan 1eves kora utan valahogy csak elfogadta, neha tejet neha kakaot iszik


a koztes idoben probaltam joghurtal turoval sajtal helyettesiteni, ezek istejtermekek, semi baja nem volt toluk

2011. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz joghurtot, túrót, kefírt? Az is helyettesíti a tápszert, viszont nem terheli meg annyira a babát, mint a tej. A lányom sem eszik sajna tápszert, de tejtermékkel azért lehet pótolni neki.
2011. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A jughurtot, kefirt jobban szokták tolerálni, és általában szeretik is a babák.

Kis koromban (kisbabaként) én pl tejallergiás voltam, de a savanyított tejkészítményektől nem volt bajom (ezt anyukám mesélte). Aztán kinőttem szerencsére, és semmi bajom tőle.

2011. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4hós koromtól felestejes voltam (fele víz,fele tej),testvérem is.Semmi bajunk. (29N,26F). Amit én próbálnék a helyedben:"ennivaló-innivaló folyékony tejpép" reggel-este és joghurt,túró sajt napközben.Hátha;)
2011. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!