Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyermeketek mekkora,...

2 éves gyermeketek mekkora, miket tud már? Inkább kisfiukra gondolok. Van akinek még nem beszél?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

2 éves fiú. 86 cm 11 kiló. Még nem beszél. Vagyis szavakat használ, nagyon sokat de még nem használ több szavas szerkezeteket. Sok szót még inkább csak utánoz.Mindent elmagyaráz a maga módján. :-) Egyedül eszik, iszik. Még nem szobatiszta, de néha ráül a bilire. (tegnap végre bele is pisilt) Szereti a mondókákat. Kedvenc játéka mostanában a fa kirakók amiket nagyon ügyesen ki is rak. Van neki kisvonat készlete, annak is egyedül összeépíti a pályáját.

Kb. enni, nem tudom mire vagy kiváncsi, kérdezz ha egyéb érdekel.

2011. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem beszélnek,igaz,ikrek.Már nagyon zavar,szeretnék pár hónapot eltölteni itthon velük úgy,hogy tudunk egymással értelmesen kommunikálni.Hintáztatjuk őket,és vszínű megyünk majd lovagolni is,fejlesztés céljából,persze azon túl,ami a szokásos beszédfejlődést elősegíti.
2011. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

92cm és 13,5 kg a kisfiam.

nem szobatiszta és nem beszél csak szavakat használ. nem mondanám azt, hogy sok szava van, most úgy 40-50 lehet de nap mint nap magára szed még párat :)

mit tud... mit tudom én, annyi mindent tud, már egyszerűbb leírni mi az amit nem tud ;)))

próbál egyedül öltözködni, a nacit már felhúzza, vetkőzést is próbálgatja, bodyt, plólót, pulcsit le tudja venni, zoknivall próbálkozik, kis segítséggel sikerül.

egyedül mos fogat, fürdik, persze utána én is átmosom.

egyedül eszik kanállal és villával. inni nem tud pohárból segítség nélkül, nagy cumisüveges ezért a lemaradás :)

egyedül alszik el, lépcsőre váltott lábbal fel-le sétál, páros lábbal még nem ugrál.

kedvenc játéka az autók, vonatok, gyurma, lego


ennyi jutott eszembe. Te fiad, kedves kérdező?

2011. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én néztem a 2 éves státuszt, és le van írva, hogy rövid mondatokat használ. De nem hiszem, hogy ez tényleg elvárható dolog. A lányom használt már, de a fiam alig mond vagy 10-15 szót. Igaz, azt mondja, hogy anya, gyere. add ide azt, vagy anya csücs. Ha ez már egyszerű mondat, akkor jó.

Az van még leírva, hogy eszik egyedül. A fiam kanállal még nem, de ez az én hibám, mert inkább én etetem, nehogy mindent összekenjen, a védőnő már lecseszett ezért.

Suttogó hangra figyel.

Nappali szobatisztaság kialakulóban. Hát, nem. Igaz, ma bement a wécére, és közölte, hogy kaki. Nagy boldogan levetkőztettem, és ráültettem a wc-re, de aztán sírt. Kemény volt, vagy hideg, nem tudom, de azért ez már jó jel. (A férjem szerint csak elmondta, hogy látta, hogy a lányom a wc-be kakilt, és nem ő akart, a fene tudja.)

Párhuzamos szemmozgások, papírtól rajzoláskor normális távolságot tart. Ez igaz, de nem nagyon köti le a rajzolás. Összehangolt a járása.

Nagyjából azt hiszem ezeket kérték. Nálunk szerintem rendben van minden. Nem mértem már 3 hónapja, de akkor volt 13,5 kg, szerintem most van vagy 15 kg. Többet eszik, mint én, szerencsére nem válogat.

Most 22 hónapos, még van egy kis ideje mondatokat gyakorolni. Igazából azt veszem észre, hogy napról napra többet tud, csak elég pösze, sokszor nem veszem észre, hogy mit akar mondani.

2011. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 éves státuszon a fiam 95 cm és 12 kg volt.most 28 hónapos lesz 1 hét múlva és 13 kg 95 cm.Ő már nagyon szépen beszél,igazi dumazsák.egyedül eszik.státuszon még cumisüvegezett,de már elvettem a teásat,mert már kész katasztrófa volt az üvegezés(éjjel 2x töltette tele a 2,5 dl-es üveget),csak a kakaós üvegjét hagytam meg.azóta viszont keveset iszik,és azt is ugy kell beleimátkozni.mi már elkezdtük a pelus elhagyását kb 1-1,5 hónapja.már nappalra nem kell csak az esti alváshoz,igaz az eleje legtöbbször becsurranik neki,és utána szól hogy anya pisi.déli alvásnál kb 1-1,5 hete nem használunk pelust.

a beszédhez írnám csajok,hogy nem baj még hogy nem beszélnek a gyerekeitek mondatokban,nincsenek lemaradva.egyszer volt a babavilágban,hogy ha 2,5 éves koráig nem beszél,de egyel talán nem beszél akkor kell elvinni logopédushoz.tudom könnyű mondani,hogy ne legyetek emiatt idegesek,de ez legalább ad egy kis megnyugtatást.

2011. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves státuszon volt a fiam 10,24kg és 87 cm. Most 26,5 hónapos, 11 kg, magasságát nem tudom.

Beszélni beszél, de inkább még csak halandzsázik, de már elég sok szót használ (olyan 30-40et). De még nem beszél mondatokban.

21 hónapos korától nappalra, 23 hónapos korától éjjelre is teljesen szobatiszta.

Rajzolni szeret, egyedül eszik kanállal-villával, egyedül iszik pohárból. Lépcsőn fel-le közlekedik. Épít, rombol, imád focizni. Ugrál, táncol. Imádja a könyveket, sokat kell neki olvasni. Öltözni próbál egyedül, a vetkőzés már elég jól megy. Fogat egyedül mos, fürdeni is egyedül szokott, de azért még átmosom, mielőtt kijön a kádból. Mindennek tudja a helyét, elpakol, persze csak ha kérem, segít az ágyazásnál, nagyon édes.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, nem tudom konkrétan mire vagy kíváncsi.

2011. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.leginkább arra voltam kiváncsi hogy beszélnek e,meg esznek e egyedül.mert az enyém még nem beszél,és nem eszik önálloan.
2011. dec. 19. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!