Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg hogy a...

Ti hogy oldjátok meg hogy a házimunka is meglegyen és a baba se sírjon egész nap?

Figyelt kérdés
nem akarom hogy lelki sérült legyen... ha meg alszik napközben és van időm a házimunkára, akkor meg estére annyira kipiheni magát, hogy átordítja az éjszakát.
2011. dec. 19. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Én az elején amíg hasfájós volt szinte semmit nem csináltam, csak mosogattam és felsöpörtem. Azóta már jobb a helyzet, de még mindig nem csinálok olyan dolgot amit sokáig tart elvégezni akkor, ha nincs itthon a párom.

2011. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy hónapos, és alig alszik.
2011. dec. 19. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Magmar a kötöm mei tai-ban. Szerintem ti is nézzetek meg valami hordozókendőt/mei tai-t.
2011. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én is a hordozókendőben bíztam, de ordít benne, néha elalszik benne és akkor sétálni tudunk hordozókendőben, meg szerencsére szopizáskor is megmarad benne, így legalább szoptatás közben tudok netezni, dolgokat intézni, de mosogatni már nem szeret a lelkem :S
2011. dec. 19. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
én a hordózójába viszem megammal a konyhába, felteszem az asztalra ugy elnézelödik, meg huzgálom neki a zenélős játékot azt nagyon szereti hallgatni, meg még a cumit adogatom a szájába, ha nincs kedve gyorsan kiköpi:)
2011. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 hónapos baba mellett még ne foglalkozz a házimunkával. Még a gyermekágyas időszakod tart, próbálj meg pihenni amennyit csak tudsz. Senki nem fog ezért megszólni téged, 4 héttel a szülés után még a testednek is szüksége van, hogy regenerálódni tudjon. A másik, hogy a babádnak most egy hippi anyukára van szüksége, aki boldogan kel éjjel 1-kor, így ha tartani akarod vele a tempót, akkor jó, ha te is pihensz, amikor ő is alszik.
2011. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én amíg hasfájós volt mei-tai-ban hordoztam. Utána mikor már elvolt 3-4 hónapos korától a hintaszékében vittem ki magammal és szabályos főzőshow-t illetve táncos takarító-mosó-teregető bemutatókat tartottam neki. :)


Megvolt a házimunka is, a gyerek pedig hangosan kacagott. Aztán együtt aludtunk amikor tente ideje volt.

2011. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem hittem hogy van még egy baba aki visít a hordozókendőben:) enyém is így volt. Volt ugyan hasfájós de kezdetektől nem alszik sokat napközben, már 3 hónapos a hasfájást kinőttük, már nem foghatok mindent a babára, nem szaladhat a lakás. Sajnos lehet hogy majd ilyen típus lesz. Ma kicsim másfél óra alvást produkált nappal, azt is fél órákban. Még egy normális ebédnek sem lehet nekiállni. Szóval cipelem magammal a babahordozóban vagy kézben sok mindent meg tudok már csinálni fél kézzel is:)

Van mindenféle színes forgós vacak azok lekötik szerencsére egy kicsit a figyelmét, de igényli nagyon a foglalkozást, az is elég neki ha lát akkor már elvan. De én szoktatom ahhoz is hogy otthagyom a járókában egyedül, persze én látom őt csak ő nem engem. egész jól elvan úgy húsz perceket magában, ha dolgom van. Szerencsémre éjjel végig durmol.

2011. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már most ad fel, és akkor nem frusztrál, ha nem sikerül. :)


Ami (valamennyire) bevált:

- Baba hordozó, ami akár az asztalra is felrakható így házimunka közben karnyújtásnyira van és látja anyát (túl kicsi korban sajna nem használható).

- Mosogatógép. A civilizáció egyik csodája, amit sokan nem becsülnek meg pedig éves szinten sok-sok nappal hosszabbítja meg életed és vizet is spórol (helyette áramot eszik, de így egál).

- Rendezettebb életmód és rendszeres életvitel. Hülyén hangzik, de sokan akkor jönnek rá, hogy mennyire nem optimális volt a napi rendjük, amikor kifogynak az időből. Rosszabb esetben akkor se jön rá, csat átkozza a körülményeket.

- Több napra előre főzés (ha még nem csinálod). Lehet ugyanazt a kaját kétszer enni egymásutáni napon és így csak két naponta kell főzni.

- Apa, nagyi, stb is besegít időnként.

2011. dec. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!