Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres baba hozzátáplálás...

Tápszeres baba hozzátáplálás mit is?

Figyelt kérdés
Jövőhéten tölti a 4.hónapot a fiam.Kezdetektől tápszeres.A védőnő is és a dokinő is azt mondta kezdhetem neki a hozzátáplálást.Azt kérdezném hogy adhatok neki tápszer mellé üveges bébiételt(gyümit) és tejpépet is?Illetve hát probálhatom neki?Melyikek a jók?
2011. dec. 19. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdd 1-2 kanál gyümilével,aztán pár nap múlva pürével. Ha üvegest adsz neki,adj cukormenteset! Ha megszokta a kicsit szilárdabb kaját, tehát a pürét és ügyeseben eszik már kanálról, adhatsz neki tejpépet. Én ebből is csak cukormwenteset adnék ennyi idős korban, nem kell,hogy hozzászokjon a túl édes ízekhez! Én tejpépből,amikor ennyi idősek voltak a babáim, gluténmenteset vettem. Késöbb már majd mehet a gluténes is ill. néha a cukros. (változatosság kedvéért)
2011. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit off, de: szerintem várd ki a 6 hónapot. Tévhit, hogy a tápszeres babáknak már 4 hónaposan érett a gyomruk a hozzátáplálásra.
2011. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem. A mai "divat" szerint 6 hótól kell elkezdeni, a bébiételek már 4 hónapos kortól vannak, gondoltam megtartom az arany középutat :)))


ELőször mindenképp zöldség. A gyümölcsökben lévő savak nem kedveznek a kis gyomrának kezdésként. Én pl. krumplival szerettem volna kezdeni (mert nagyon bukós), de attól úgy ordított, hogy még sosem hallottam így, aztán sütőtököt adtam neki, na abból bármennyit megenne:))) (persze első alkalommal csak egy kanálnyit majszolt el)


Néhány nap után megkóstoltattam vele a tejpépet is, abból elsőre 150g-ot nyomott be, mostmár 200g-ot :D


Egyelőre itt megállunk, mert nem sietünk sehová (2 hét alatt igen szép eredmény úgy gondolom),

most minden zöldség és gyümi variációt megkóstolunk, kitapasztaljuk, mik a kedvencek, majd később kiváltjuk az ebédet is:)


Kis zabagép!


(Ui.:

Én adok neki bébiételt is, és általam készített kaját is, mindkettőt szereti)

2011. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Almával érdemes kezdeni, először levével, aztán a pürével, aztán répa az még gyomorkímélő, sütőtök, banán. Ezek az ételek nem allergizálnak, vagy csak nagyon ritkán. Én ezekkel kezdtem, aztán krumpli. A krumplit meg kell szerettetni vele, mert az lesz kezdetben a főzelékek sűrítéséhez használt "eszköz".


Sütőtök, krumpli, répa elkészítése: megpucolni, kimagozni (tököt), felvágni kis darabokra, vízben felrakni főni, aztán, ha megpuhult botmixerrel pépesíteni (vagy egyéb módon). Egyszerre egyet próbálj ki, aztán, ha mindet megkóstolta, és semmi baja nincs tőle, akkor kombinálhatod nyugodtan.


Még eszembe jutott egy kaja, amit szeretni szoktak a babák kezdetben: Rizsnyák, talán neked leginkább ezzel kéne kezdened a tápszer miatt (persze a levek után). Annyi az egész, hogy felraksz rízst (nem kész rízst, A minőségűt) főni (fél bögrényít) egy lábasba, főzöd addig míg szinte szét nem fő, aztán hozzáöntesz elkészített tápszert, és pépesíted botmixerrel, vagy egyébbel.


Én a boltban kapható előre elkészített ételekhez nem értek, de nyílván azt adhatod neki, amelyik 4. hónaptól szól. Szerintem a gyermeked edzett már babaétel szempontjából, hisz valahol a tápszer is az. Szóval, ha a családban nem volt étel allergia nyugodtan hozzákezdhetsz. Ha volt, akkor is, csak akkor óvatosabban.


A gyümölcslevet kanállal ad a babádnak.

2011. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Almával érd... vagyok:


Ne ízesítsd egyiket se! Se só, se cukor, se fűszerek! Sok sikert!

2011. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,jó tanácsokat.igy teszek akkor majd.
2011. dec. 19. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!