Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ajánlják sokan,...

Miért nem ajánlják sokan, hogy a 15 hónapos oltással együtt adják be a prevenar oltást?

Figyelt kérdés
Mi így kaptuk...
2011. dec. 20. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert rendkívüli módon megviseli a babák szervezetét ez a két oltás még külön-külön is,nemhogy együtt.Mi nagyon-nagyon mérgesek voltunk,h nem is tájékoztattak erről bennünket,ill. arról,h lehetett volna külön is kérni(jobban mondva van hely,ahol lehet külön kérni).Soha még olyan beteg nem voltak a fiaim,mint akkor,borzasztóan aggódtunk,de ez még semmi volt ahhoz képest,ami történeteket leírtak anyukák itt a neten(nem a gykn),hogy pl. évekig beteg volt a gyerek utána.
2011. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekünk egy oltásnál többet soha nem ad be az orvosunk egyszerre. míg másoktól hallom, hogy 2-t, sőt 3-at (a rotával együtt) is simán beadnak egyszerre, a mi orvosunk max. 1-et, pont amiatt, amit az első válaszoló is leírt - megterheli a babák szervezetét. nyilván nem mindenkit viselnek meg az oltások, de mi van, ha épp a saját babánkat gyengítené le nagyon? a mi orvosunk azt mondta, inkább nem kockáztat.
2011. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyit mondtak,hogy menjünk ,mert kap védőoltásokat.

Aláírattak egy beleegyező papírt gyorsan,elmondták szóban,hogy lázas lehet pár nap múlva.

Egyszerre kapta a 15 hónapost és a Prevenart.

9 nap múlva, 40,1 fok volt a hője amikor magán kívűl sírni kezdett éjszaka,enni nem akart napokig,az éjszakákat végigüvöltötte,pedig nagyon nyugodt kislány egyébként.

Ma már csak hőemelkedése volt és jöttek kiütések.

2011. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem mondtak semmit, sőt, és azt sem tudtam, hogy nem ajánlatos 2 oltást beadni, legyen az bármilyen. 1 hónapja volt ez egyébként, és lázas hálistennek nem lett, de az oltás körül kiütéses pöttyök jelentek meg, amik a mai napig nem múlnak. 1 hete egyébként beteg is, de mondjuk ezt valszeg tőlünk kapta el, mert én is az vagyok, és az apja is beteg volt, bár amiket itt írtok, már nem is vagyok benne olyan biztos, hogy az oltásnak nincs köze hozzá?!?! :((
2011. dec. 20. 23:31
 5/10 anonim ***** válasza:
akiknél külön adják be ott mennyi idő telik el a két oltás között?lehet ez kérni is egyébként?
2011. dec. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Le a kalappal a gondos védőnők és gyerekorvosok előtt. A gyerekorvosunkkal elégedett vagyok, de az tény, hogy nálunk sem merült fel, hogy "Anyuka, adjuk külön az oltást?". Pedig ez csak egy kérdés lenne. Nálunk egy védőoltás sem okozott semmilyen tünetet a kislányomnál, 1 hónapja kapta meg a 15 hós oltást az ismétlő prevenárral, és azon is túl voltunk gond nélkül hál' Istennek. De például a bárányhimlő oltást a védőnő simán adatta volna a 15. hós kontrollon, amikor amúgyis kap 2 oltást a baba. Na ez már szerintem nem normális. (Aztán pedig meg sem jelent a megbeszélt időponton, amire ő hívott be minket....)
2011. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszolóval értek egyet, eléggé megterheli egy oltás is a kis szervezetét, mellékhatások is lehetnek, hogy találod ki, hogy akkor ez most melyiktől lehet? Nálunk a doki külön javasolta, a 15 hónapost már megkapta, a Prevenar ismétlőt majd januárban.
2011. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a 06.20asnak válaszolnék: nálunk egyszerre csak egy oltás van, minimum 1hónap különbséggel adja be az orvos a másikat. azt mondja, hogy addig tuti lezajlik, ha vmit is okoz az oltás. de nálunk szerencsére soha semmi gond nem volt, viszont a min.1hónapot akkor is ki kell várnunk.
2011. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utsó, szerencsés vagy, hogy ilyen orvosod van.
2011. dec. 21. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok, a miénk is ilyen szerencsére, mint a 8. válaszolóé.:) Min. 1 hónap különbséggel és csak akkor olt, ha nem beteg, vagy a közelmúltban nem volt nagyobb, magas lázzal, stb. járó betegsége.
2011. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!