Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három napja katasztrófák az...

Haramia kérdése:

Három napja katasztrófák az éjszakák! Szerintetek mitől lehet és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kisfiam hat hónapos, anyatejes baba. A régebbi hasfájós időszakot leszámítva (8. hétig tartott) nagyon jó alvó volt. Este 8 körül fekvés, egyszer (hajnali 2 körül) szopi, majd 5-6 körül kelés volt a menetrend. Három napja azonban borzasztóak az éjjeleink. Elalvás után egy órával felsír, visszaadom a cumiját akkor pici csend, néha visszabóbiskol majd megint sírás és ez így ment egész első este: sírás-cumi vissza- 20-31 perc bóbiskolás-sírás. Második este szintén. Most pedig már semmi sem segített, két órán át olyan kétségbeesetten sírt, üvöltött...hiába vettem ki magam mellé, simogattam, kapott cumit, inni, pelusa tiszta volt, bekentem az ínyét...végül a fáradtságtól elaludt, de addigra már teljesen berekedt, a szemei felpuffadtak a sok sírástól.

Nagyon sajnáltam szegénykémet és ha tudok ellene tenni nem szeretnék még egy ilyen éjszakát, de nem vagyok biztos benne, hogy mitől borulhatott ki ennyire. Ti mire tippeltek mitől lehet?

(én tippeim: kicsit folyik az orra, ezért többször is porszivóztuk, amitől mindig nagyon kiakad- lehet hogy éjjel is ez jött vissza? , foga jönne?, 6 hónapos növekedési ugrás? szeparációs szorongás?...) Olyan nehéz, hogy nem lehet konkrétan tudni...


2011. dec. 28. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a nátha miatt, még a 2,5 évesemet is meggyötri, pedig épp csak dugul az orra. kérdezd meg a védőnőt, vagy gyerekorvost, hátha tud valami hasznosat mondani. nekünk anno kamillás tengervizes orrsprayt javasolt náthára a doktor nénink.
2011. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is van-volt ilyen időszak ... amikor semmi nem segít.

Ha az orra van eldugulva, jót tesz az orrcsepp, ínyére Dentinox esetleg belsőlegesen paracetamol fájdalomcsillapítónak (talán ez volt az egyetlen, ami használt valamennyire fogzás esetén), folyamatos cicin-lét és leginkább az idő... Mi is sok éjszakát kínlódtunk, most 9 hónapos a Fiam, de teljesen kiszámíthatatlanul jönnek-mennek az ilyen időszakok.

2011. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!