Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mit iszik egy év...

Mennyit és mit iszik egy év körüli kisbabátok? Az enyém szinte semmit nem hajlandó elfogadni.

Figyelt kérdés
Naponta többször kínáljuk vízzel, teával, de az úrfi nem iszik. Viszont naponta még mindig 5-6-szor szopizni akar (plusz még éjszaka is). Mondtam a védőnőnek, hogy nem hajlandó inni, amit sikerül belediktálni, azt is kiköpi, de ő nem aggódik. Én viszont igen. Nem iszik cumisüvegből, csak pohárból és kanálból, de azt is max. 1-2 kortyot.
2011. dec. 29. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor egy éves volt,többnyire már pohárból ivott,de az üvegből is. Vagy teát,vagy tejet,kakaót.
2011. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Én csak vizet adok neki,kb.100ml-t iszik,de ha jó napja van akkor 200ml is elfogy az üvegből,de annak a felét kiköpi!
2011. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém is csak pár kortyot ivott.Ne izgulj ha szomjas akkor fog inni is.Még elég neki a szopis folyadékbevitel!
2011. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második és harmadik, ez megnyugtató, már nem tudtam, mit adjak neki. Őszintén szólva nem nagyon szeretném rászoktatni a cukros gyümölcslevekre, de már megfordult a fejemben, hogy felesben vízzel hátha azt meginná. A kipróbálás azonban nem vezetett eredményre, azt is kiköpte. :S
2011. dec. 29. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Ne izgulj,ha szomjas lesz akkor fog inni,most még elég neki az anyatej!

De azért kínálgasd!

Sok sikert! :-)

2011. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Az én 20 hónaposom napi 100 ml-t iszik.Eddig teát ivott mézzel most kéri a szörpöt.Mielőtt felhördülne egy pár nagyon öntudatos anyuka a Piroska szörpöt amiben nincs semmi sz@r azt is nagyon hígitva.A vízből még 100 ml-t sem inna meg!
2011. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

11 hónapos a fiam, és nagyon keveset iszik. Attól függően, hogy mennyire van melege, mennyi szilárdat eszik, kb 100 ml és 0! ml közötti vizet fogyaszt el naponta. Viszont sok gyümölcsöt eszik, napi 2-3 alma lecsúszik, abban is van folyadék, a tápszer is az végülis (reggel-este). Nem mutatja a kiszáradás jeleit :) , én nem erőltetem, amikor szomjas, akkor iszik.

A helyedben viszont cseppet sem aggódnék, mert míg az én kisfiam sajnos csak tápszeres, addig a te kisbabád elegendő folyadékhoz jut a napi anyatejből, ezért nem aggódik védőnőd sem!:)

2011. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Megnyugodtam, azt hittem, csak az enyém nem akar inni. Boldog új évet!
2011. dec. 30. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!