Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiam egy idöben...

3 hónapos kisfiam egy idöben ( 1 honapja) 11or ment aludni! Most fél 2kor alszik el éjjel! Hogyan szoktathatnám rá hogy aludjon időben nem pedig hajnalban meg éjjel! 7 után már nem engedem aludni se max fél órát! Valaki valami jo tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 05:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi 7kor fürdünk már, vacsi és legkésőbb fél kilenckor alvás.

Így reggel 6-7 között kelünk, de éjjel kel még kétszer szopizni, de alszik is tovább.

Igaz Ő már 5hóbnapos, de a kezdetek óta így csináltam, illetve nyáron 8kor fürödtünk, aztán ő maga át állt a 7órára mert 7 után már nagyon nyűgös volt.

2012. jan. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az fontos, hogy a napjaitokban 1-2 dolog legyen rendszeres.

Mint pl. az első reggeli evés (pl. 06:30), az ebéd vagy a fürdés (pl. 19:30).

Nálunk bevált még a 'lézer-show', ami apja-lánya között történik. Ez fürdés és vacsora után történik a lányunk sötét szobájában a párom elemlámpával világít a falra és közben dúdol neki. Ebből a lányunk tudja, hogy éjszaka jön és aludni kell.

2012. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Este 7-től-f2-ig 6ürát van ébren. Az nagyon sok 3 hónaposan szerintem. ha nagyon elfáradnak a babák, akkor sem tudnak elaludni, túlpörögnek és szinte bármeddig képesek fent maradni.

Nekünk a szigorú napirend vált be és a rengeteg séta. Ilyen hidegben is, mint most. reggel 6-7 között keltünk mi is, kb. 10-kor mentünk le, lent aludt, míg sétáltunk (kb. 1,5-2 órát. Utána haza mentünk, otthon ébren volt, játszottunk, beszélgettünk, énekeltünk stb. f2-2 körül szopi, majd újra le. Délután nagyobbat aludt, volt, hogy 3 órát is lent voltunk. Utána haza, fürdésig, ami 7-f8 között volt már ébren volt. A szobáját mindig jól kiszellőztetem alvás előtt és úgy teszem le aludni. Ő már 8-kor szunyál.

A kisfiam 3x aludt egy nap, ő is kettőt lent, egyet 5 körül pedig itthon, de az itthoni max 3/4 ó volt. Ő így 9-kor aludt el.

Tudom, hogy meló, de a séták nagyon jól berendszerezik a napot, a friss levegő az én gyerekeimet mindig álomba nyomta. most 1 éves a pici, már persze itthon alszik egyet délután az ágyikójában, de ugyanúgy lejárunk sétálni: délelőtt mindig, a délután változó.

2012. jan. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!