Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan néz ki egy átlagos...

Hogyan néz ki egy átlagos napotok 1 év körüli babátokkal?

Figyelt kérdés
Kisfiam most mondott le a délelőtti alvásáról, ezért is érdekelne, hogy Nálatok hogyan néz ki egy nap. Mikor keltek reggel, mikor sétáltok, mikor alszotok és mikor esztek? Ötleteket szeretnék gyűjteni, hogy hogyan alakítsam a napját, mert egyelőre még fáradékony, de nagyon tiltakozik, ha délelőtt le akarom tenni. Köszönöm előre is!
2012. jan. 2. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Enyémek 13 hónaposak, reggel 7-fél 8 között kelnek, kakaó vagy tejecske, aztán fél 9-kor reggeli.

Még igénylik a délelőtti alvást, így kb 10-11-ig alszanak. Utána gyümi, séta, vásárlás, aztán 2-kor ebéd, majd alvás kb 5-ig, aztán már csak az esti alvás van.

Ha már nem fogják igényelni a délelőtti alvást, akkor reggeli és gyümi után lemegyünk sétálni, vásárolni, 12 körülre előrehozzuk az ebédet, 1 óra körül alvás, gondolom 3-ig, 4-ig, aztán játék fél 8-ig, aztán fürdés, tejci, vagy kaksi és alvás.

2012. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen!Nállunk is ez az 1 éves kor volt káosz az alvás terén!Délelött 11 körül láttam rajta hogy már fáradt,ynűgös de nem akart aludni vagy ha aludt akkor bealudt fél 2 ig kb de akkor meg már délután nem akart aludni viszont akkor meg már este 6 körül nemtudtam vele mit kezdeni esett.kelt a fáradságtól de ha akkor még letettem aludni este 11 kor még nem aludt!!ÁÁÁÁ....szóval káosz volt!

13,5 hónapos korára ált be fixen a napi 1 alvásra!


leírom én hogy csináltam és nállunk hogy volt!

reggel fél 8-8 fele ébredt,a vásárlást,sétát próbáltam kb fél 11-11 óra körülre tenni így a friss levegőn és a városban lévő mozgásra kinyíltak a csípái,felélénkült!hazaértünk kb fél 12-re és elkezdtem megebédeltetni!Délben általában már aludt teljesen kidőlve!kellett neki 1-2 hét mire átált a szervezete,hogy ne rövideket hanem hosszabbakat aludjon!Így egy idő után már 3 óra hosszákat is aludt egyhuzamban és így már bírta estig!Kb 7 fél 8 fele fürdünk 8-kor alszik!

Most 20 hós de még most is így néz ki a napunk!

2012. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel 8-9 körül ébred a kisfiam. Tápszert megissza, aztán mászkál, míg én is elkészülök, és 10-fél 11 körül indulunk sétálni (bevásárlással egybekötve). A babakocsiban elalszik egy félórára. Fél 12 körül érünk haza, kicsit még játszik, aztán fél 1 körül ebéd, majd fél 2-2 körül elalszik, és 3-4 óráig szundizik. Ekkor felébred, 5 óra körül uzsonna, fél7-7-kor fürdés, fél 8-8-kor tápszer. De nem alszik el csak 9-10 óra körül, addig még menni, menni és menni akar, végül szinte egyik pillanatról a másikra kidől.:) Próbáltam, hogy 8-9-kor fürdetem csak, de akkor is mászkálhatnékja van még az esti tápszer után 1-2 órát, szóval mindegy. A fárasztó az esti felpörgése, amiről nem tudom leszoktatni, mert mintha a tápszertől indulna be, nem akar utána elaludni.:)
2012. jan. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! A séta tényleg jó ötlet, és az sem baj, ha a babakocsiban egy kicsit megszunnyad. Nálunk is este 7-kor van fürdés, fél 8-kor már alszik, és ahogy látom, egyre hosszabb a délutáni alvása. Így tényleg felesleges elaprózni, mert hiába fáradt délelőtt, szíve szerint jönne, menne, játszana. Még egyszer köszönöm, Boldog Új Évet kívánok Nektek!
2012. jan. 3. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!