Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábízhatom hosszabb időre...

Rábízhatom hosszabb időre valakire?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz januárban 5 hónapos. A kérdésem a következő. Elképzelhető, ha számára ismert emberre hagyom hosszabb időre,(órákra) gyermekemet, akkor hiányozni fogok neki? Kötődik már hozzám annyira?

Vannak már emberek anya-apa felé érzelmei?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jan. 3. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nemhogy öt hónaposan, már öt hetesen is kötődik hozzád, nem is kevéssé. Sőt, öt naposan is.
2012. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kötődik, de nem azt jelenti, hogy csak te vagy jó neki. Nyugodtan hagyhatod másra.

az enyémek is a nagyikkal, nővéremmel voltak amikor színházba mentük,vagy elmentünk egy hétvégére a férjemmel. Tej a fagyasztóban, 4-5 hónaposan már nyugodtan otthagyhatod.

2012. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
biztos ordítani fog, de valamikor el kell kezdeni a szoktatást. Első alkalommal az én gyerekem 2,5 órát ordított végig, míg távolt voltam, egész végig ordított az apjának, 3 hónaposan.
2012. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt gond, kb 3 hónapos volt amikor otthagytuk a nagyikkal. Mondjuk szerintem csak úgy jó, ha a nagyik jönnek helybe, mert a saját szobájában, a saját ágyikójában hamarabb megnyugszik, mint egy idegen helyen. Én külön szeretem, hogy amikor hazajövünk a kislányom szája fülig ér, kacarászik. Olyan jó érzés.
2012. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk jó természetű. Kb 8 hetesen volt először pár órára rokonra hagyva, egy nyikkanás nem jött ki a torkán. Nagyon jól el volt. Most 7 hónapos napokra még nem hagytuk magára, de pár órát teljesen békésen elvan számára ismerős emberekkel. :)
2012. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kötődik. De ettől még ha olyan emberre bízod akit ismer, nem fog végig sírni 3 órát míg távol vagy.


Mi a második lányunk születése után anyukámékhoz költöztünk mert eladtuk a lakást, az új ház még nem épült fel. Így volt hogy pár órára elmentünk megvenni a járólapot (...stb) és addig anyukám volt a picivel (1-2 hónapos volt akkor). Semmi baj nem volt, sőőőt, azóta ha csak a hangjukat meghallja már vigyorog és izgatottan keresi Őket. :) A nagyobbikat pedig vittük magunkkal ha venni kellett valamit.

2012. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a babám, mikor kórházba kerültem. 3 napig anyukám és a nővérem vigyázott rá, mert apának pont el kellett utaznia munka ügyben. Simán ment minden. Persze kötódik hozzád a baba, de nem fogsz ártani vele. Most 9 hónapos múlt a lányom, és inkább most lett anyás, a szobából sem mehetek ki, ha olyanja van.
2012. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Ha nem szopizik nyugodtan hagyd másra.Kötődni már öt naposan is kötődik hozzád hiszen a te pocakodban volt 9 hónapig.Napokra semmiféle képen nem hagynám de órákra amíg elintézed a dolgod vagy moziba mentek nyugodtan.
2012. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az etetés megoldható, nyugodtan hagyhatod olyan emberre, akit ismer. Kötődik hozzád, szeret téged, de ettől még nem dől össze a világ, ki fog jönni a nagyszülőkkel is. Sőt, szerintem jobb is, ha minél hamarabb megszokja, megszereti őket is. Mi 4 és fél hónaposan hagytuk először rájuk 1 estét, most 16 hós, azóta többször is aludt náluk, nyáron 5 napra elmentünk a férjemmel, addig ők vigyáztak rá. Szerintem ez így természetes, hogy a kicsi is várja, hogy néha velük legyen, a nagyszülők is kibújnak a bőrükből örömükben, mi tudunk kicsit lazítani...És mekkora örömmel, mosollyal fogadjuk egymást újra!!!
2012. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!