Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek se eszi a babatok...

Nektek se eszi a babatok rendesen a főzeléket?

Figyelt kérdés
babám 7 és fél hónapos
2012. jan. 4. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Sosem ette és ma sem eszi a főzelékeket (3 éves). Csak onnantól kezdett enni az anyatejen kívül mást is normális mennyiségben, amikortól rágni tudott és darabosat adtam neki. Ez olyan 9 hónapos korától volt.

A zöldségeket és a gyümölcsöket is csak azóta eszi, amióta darabosan kapja. Azóta viszont nagyon szereti őket.

2012. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gyerekem sem ette a főzeléket (igaz, csak 2 van). Úgyhogy vagy 15 hónapos korukig az ment, hogy gyümölcs, meg joghurt (azzal te még várhatsz), meg tejpép, ebédre a húsos gyümölcs. Aztán ették, amit mi. Illetve azt hiszem 10 hónapos kortól ették a zöldséglevest. A főzeléket a mai napig nem szeretik, a zöldséglevest imádják. (Tisztára, mint a férjem.) A védőnő azt mondta, hogy nem jó a leves, mert nem elég laktató, de miért? Azért mert nincs benne annyi rántás? Szerintem egy ekkora gyerek bőven jóllakik vele. Esetleg próbáld azt, most még össze is turmixolhatod.
2012. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam is pont ennyi idős. Ő se eszi meg. Se amit én főzök se az üvegeket. Már lassan eljutunk odáig hogy univeresből megeszik fél üveggel de erőltetni se akarom. Én se tudom mit csinaljak.
2012. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok.kicsit megnyugodtam.ma már sírtam miatta.minden nap próbálkozom.mindig veszek ujjabb fajtát,némelyikből eszik 40-60 mlt.de legközelebb az se kell neki amit előzőleg megevett.
2012. jan. 4. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én 7 hósom sem akarja megenni. Egyszerű az oka. Mert nem édes, és az édes ízt szeretik. És mivel nem nagyon hasznáhatunk még sót, és fűszereket, így nem a legjobb az ízük.

Én így csinálom. Megfőzök egy kis darab csirkemellet egy krumplival. Aztán előveszek hozzá annyi gyümölcsöt, amennyitől édes lesz az íze. Ma például a fagyasztóból vettem elő őszibarackot, és ezt turmixoltam össze a csirke-krumplival. Így megette.

Tegnap alma-répa-krumpli-csirke volt az ebéd.

2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
habár az én fiam 20 hónapos, de a mai napig nem eszi meg a főzelékeket,kifordul a szájából. Imádja a zöldéseket, párolva, nyersen, zöldséglevesként, zöldséges rizst imádja, brokkoli az egyik kedvence, de a kifejezett főzeléket utálja. De szerintem sem gond, mivel, a rántástól nem lesz tartalmasabb. Esetleg próbálj tényleg valami gyümölcsöt keverni bele.nekem kb ennyi idősen a cukkini+husi+rizs volt a kedvence. egybe megfőztem és összeturmixoltam.pár tipp még, hátha: cékla+rizs, alma+husi+rizs, krumpli+répa, banán+husi+rizs. A fiam a rizst mindíg jobban szerette, meg a sárgarépás kajákat is. Nézd meg esetleg a bébiétlelek összetevőit, és lesd le őket. ja, és én az elején mindíg tettem bele egy kis lefejt anyatejet, úgy jobban elfogadta.
2012. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom ette, bár a zöldeket utálta. Igaz, én négy hónaposan kezdtem a kóstoltatást, talán azért ment neki.
2012. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6.5 hós. Szerencsére megeszik 180g főzit. Minden főzelék fajtába kell,hogy tegyek almát. :) Kipróbáltam körtével,nem ette meg. Rizs,és krumpli alapot váltogatok, ehhez jön répa,v. sütőtök stb. Mi most kezdjük a husikat. :) Már próbáltam üvegessel,de nem kellett neki! :S
2012. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi még nagyon az elején vagytok!

Az én kislányom 3 és fél hónapos volt amikor (orvos tanácsára!)Elkezdtük a hozzátáplálást.Majdnem 1 éves koráig nem ette a főzelélkeket csak a gyümölcsöket,husival vagy anélkül.(és csak az üvegeset)Aztán egyik napról a másikra kikövetelte,hogy azt ehessen amit mi.

Ha csak az édeset eszi meg az sem baj,amíg szépen fejlődik.

2012. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!