Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkezdtük enni a húst,...

Ha elkezdtük enni a húst, onnantól minden nap kell neki adni?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos. 6 hónapos korától adok nkei húst (bébiételben). Ezentúl minden nap kell?

És hány alkalommal adjak tápszert?


2012. jan. 7. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég Neki adnod heti 2-3 alkalommal a húsit.
2012. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem minden nap adtam neki husit, mert fontos a fehérje miatt, de persze kimaradhatnak napok, nem kötelező minden nap adni.

Tápszert annyiszor kapjon még, ahányszor elfogadja. Kislányom 7 hónapos koráig minden étkezéskor ivott tápszert is a többi étel mellé. Mindig megkínáltam, és ha elfogadta, akkor elfogadta még, de aztán idővel elhagyta a tápszert napközben, és csak reggel-este itta meg már.

2012. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek zöld kéz!:)


És ha úgy jön ki, adhatom neki pl. 5 órakor is?


Most úgy eszik, hogy:


1: 8h 260ml tápi

11h 200g gyümi/zöldség (mielőtt nem volt hús)

14h tápi * ezt lecserélhetem a hús+zöldségre??

17h babajoghurt, vagy gyümölcs, vagy tejpép 200g

20h tápi 260ml


Szóval az úgy nem sok, ha napközben egymás után eszi a gyümi, főz+hús, majd joghurt, puding és csak reggel-este enné meg a tápit??

2012. jan. 7. 13:39
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, igen, étkezés 2.

(amikor nem kéri a tízórait és kimarad)


akkor

8h tápi 260ml

12h főzi+hús

15h tápi 180ml

17h gyümi

20h tápi 260ml



Ez így jó lenne, csak akkor esek gondolkodóba, amikor tízóraizik is, hogy utána adjam e ebédre a főzit, uzsira a desszerteket, mert akkor kimarad egy tápis evés...

2012. jan. 7. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene minden nap? Mi sem eszünk feltétlen minden nap ezt vagy azt, ahogy alakul.
2012. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat agyaltam az etetésen, de szerintem bárhogy jó, a lényeg, hogy ilyenkor még fontos a tejalapú étkezés, így ha lehet azokat még ne nagyon hagyjátok el. Persze a babára is bízhatod, és ha napközben jobban megy neki a normális kaja, akkor egye nyugodtan azt. Az sem baj, ha kimarad néha a tízórai vagy az uzsi.
2012. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Babámnak is adtam majdnem minden nap húst. A védőnő és a doki is ajánlotta, persze senki sem mondta, hogy minden áldott nap muszáj neki adni. Kicsi mennyiségeket evett belőle, és általában ebédre adtam neki, főzelékhez.

Volt, hogy nálunk is kimaradt néha a tízórai, de ez sem gond, ha szépen eszik és fejlődik a baba.

Tápszert lányom úgy evett, hogy az étkezések után is adtam neki és elfogadta, bár minél többet evett "normális" ételekből, annál kevesebb tápszert ivott hozzá. Kb. 8 hónapos korában már nem ivott napközben tápszert, csak vizet és a tápszert reggel-este itta meg.

Amit leírtál étkezéseket, szerintem jók, ne aggódj rajta.

2012. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és igen a ez ebédre nyugodtan adhatsz neki most már főzeléket hússal, nem muszáj tápszert kapnia, de ha elfogadja akkor az is mehet neki.
2012. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

* a ez = az

Ne haragudj, de elírtam.

2012. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. jan. 7. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!