Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizelet gyűjtő zacskó? Fiúknál?

Alinaaa kérdése:

Vizelet gyűjtő zacskó? Fiúknál?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy a fütyijét a lyukba szúrom, de a ragasztó a zacskójára megy? Mivel máshova nem mehet, de az nem lesz egy kicsit fájdalmas?

Minden tapasztalat és magyarázat érdekel.


2012. jan. 8. 19:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Minek kell?
2012. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a zacsira, meg ugye a fütyije fölötti bőrre. Nem fájdalmas a felhelyezés, sem a levétel. Nekünk már többször kellett használni és nem volt vele gond.
2012. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

igen,a zacsijára kell ragasztani.De nekünk így is kifolyt éjjel...én úgy csináltam, hogy reggel mikor ébredt egyből megnéztem a pelust, mivel mellé ment a pisi egy új zacskót tettem fel,vissza a pelust,odavittem a csaphoz és folyattam 1-2 percig a vizet.Így pisilt és mivel függőleges helyzetben volt, belement a pisi.

Sok sikert:)

2012. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 5,5 hónapos, 2 hónapos kora óta hetente kell vizelet, nekem még sosem folyt ki belőle. Amúgy a herezacskóra ragad az alsó rész, egyáltalán nem fájdalmas (branül kivételnél a ragtapasz levétel a 4 centis hajáról, na az fájdalmas). Ha csak sima vizeletvizsgálatra kell, akkor semmi extra teendő nincs, tiszta vízzel lemosod felragasztás előtt a nemi szerv környékét, a vizeletet egy tiszta üvegbe öntöd, nevet sose felejts rá írni. Ha viszont tenyésztés is kell, akkor le kell fertőtleníteni előtte a nemi szerv környékét, ill. ha vissza lehet húzni a fitymáját, akkor ott is (pl:hipermangán, vagy alkohol, de az híg legyen, max 20%os) és akkor viszont kaptál az orvostól steril üveget, amibe bele kell önteni a pisit.
2012. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak valami vizsgálat.Azt mondta a nővérkénk elég bekötni és odavinni. Sok ijesztőt olvastam a nehézségekről. Valahogy megoldjuk. Csak ez volt a furi, hogy a herezacskóra ragasztunk, Apa első reakciója: AUU:)))
2012. jan. 8. 20:51
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak valami vizsgálat-hülyén hangzik:) Szóval:

Újszülött korban a veseultrahangon valami határérték volt(dokinéni azt mondta nem nagy baj). Majd megyünk ultrahangra is. Amúgy meg sterilen elég akkor pisiltetni ha ebben találnak valamit.

2012. jan. 8. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az Uh-on volt valami, akkor csak a biztonság kedvéért nézik a vizeletet, az nagyon jó hogy ilyen gondos orvosod van, örülj neki, hogy nem veszi félválról a dolgot, sok orvos nem foglalkozna ezzel, pedig a húgyúti fertőzéseket előfordul,hogy későn veszik észre. Amúgy ha esetleg tágulatot láttak az Uh-on, akkor azt többnyire el szokták nőni.

Azt elfelejtettem írni, hogy amíg rajt van a zacsi, addig ne tedd hasra, mert úgy tényleg kifojhat. És hidd el ez tényleg nem fáj, nagyon könnyen lejön a zacskó. (20:35ös voltam)

2012. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj, hogy én azzal mennyit szenvedtem!! :))) 24 órás vizeletgyűjtésre volt szükség vese probléma miatt. Kb mire rájöttem, hogy hogyan nem folyik ki, addigra letelt a 24 óra, és nyertünk úgy 1 deci vizeletet. Eltelt egy év, megyünk kontrollra, remélem, most ügyesebb leszek. De tényleg nem fáj nekik, meg sem érzik, hidd el!
2012. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megvolt. Az első hajnalban rosszul tettem rá(a kis kör ragasztó, amit le kéne venni ráragadt a szélére), meg még hasra is vágta magát. Aztán 7 kor kel enni, előtte rátettem, és ahogy elkapta a mellem hallottuk a csurgást-siker. Leadtuk. Nem fájt neki tényleg, még ki sem vörösödött:)

Egy kis vidulást nektek a segítségért cserébe:

[link]

2012. jan. 9. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi a linket, jót nevettünk rajta Apával!:D

Utolsó vagyok.

2012. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!