Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 15 hónapos is nagyon ki...

Más 15 hónapos is nagyon ki tud borulni, vagy csak én kisfiam van megáldva ekkora akarattal?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé durva méreteket öltött a hiszti...simán elhagyja magát,elül,ha nem tetszik neki valami, ha meg az ölemben van,akkor képes csapkodni,ütni,harapni(ez mondjuk már annyira nem sűrű), és persze visít, de kegyetlenül...

Igyekszem lekezelni ezeket, csak azért olyan rossz,főleg mikor nagyiéknál csinálja és nem vele, hanem anyukámmal, vagy tesómmal.

Ja és igazából azért kérdezem, mert akárkivel beszéltem a környezetemben, akinek van nem túl nagy gyereke, az azt mondja, hogy ilyenek azért náluk nem voltak...:S

Szóval most vagy én csinálok valamit nagyon rosszul, vagy tényleg nagyon erős akaratú a kisfiam....

Múltkor pl elkezdett hisztizni és befeszítette magát, mert nem akart az etetőszékbe beülni, mondtam, hogy oké, de akkor nem kapsz ebédet.Apukám meg megjegyezte, hogy nálunk ilyen nem volt, hogy nem akar valamit megcsinálni a gyerek, hanem az volt amit ők mondtak...persze nem piszkálódásból mondta,csak néha úgy össze vagyok zavarodva...totál csődnek érzem magam...

(ja és kapott kisfiam ebédet természetesen, utána már szépen beült a székbe)



2012. jan. 11. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

:) hát a kisdedek már csak ilyenek :)

majd lassan civilizálódik :)

Kis vademberek :)

2012. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rontottál el semmit. Az én lányom 16 hónapos, de annyira akaratos tud lenni. Ő is csapkod, csíp, harap(na) ha valami neki nem tetsző dolog van. Már toporzékolni is megtanult, főleg ha nem vagyok hajlandó felvenni.

Az etetőszékes történetet meg inkább hagyjuk... az én lányom magától mászik bele akár mikor, és aztán feláll benne, néha az asztalra próbál mászni, kiborító nézni, hogy bármelyik pillanatban le eshet. Áhhh... de előbb utóbb csak lesz hatása a nem szabad-nak és a magyarázásnak, hogy leesel :-) Remélem még azelőtt meg lesz a kívánt hatás, mielőtt tényleg lepottyanna.

Ja és sokat olvasom itt az anyukák válaszait, hidd el nekik is vannak hasonló problémáik, és abban is egyet tudok érteni velük, hogyha hiszti van, nem kell figyelembe venni, esetleg kimenni a szobából, vagy arrébb menni.

2012. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem vagy hibás. Gyerekeknél van ilyen korszak, az enyém 26hós és már elég régóta van így nála, sok minden nem tetszik neki amire azt mondom nem szabad, de utána elfogadja, viszont hisztizni, befeszíteni magát is nagyon tudja, harapni nem harap, de dobálódzik és mostanában kezével boxol is azt hiszi vicces pedig nem az! Próbálom én is ugye tanítani sok mindenre, nem könnyű vele, hiperaktív leszívja minden energiámat :) Pl: ugye reggeltől délutánig csak velem van itthon és olyankor jobban bírok vele, ha valaki már jön akkor kifordul magából. Az én anyukámra mindig sikít pedig nagyon szerette, viszont ha rosszat csinál rászólok látja,hogy haragszom akkor már idebújik és mondja hogy anyu szeretlek! olyankor már ugye elszáll minden "mérgem". Nem tudok rá haragudni olyankor,olyan édes néz:)
2012. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi,hogy írtatok:)Amúgy szerintem azért agresszívabb mostanában, mert elég durván jönnek a fogai, ömlik egész nap a nyála,folyton turkál a szájában.E miatt is van, hogy harap...persze nem akarom rákenni a fogzásra,de szerintem hatással van ez is.

Amúgy ő is kis édes,mert sokszor van már,hogy határozottan rászólok,tudja, hogy hülyeséget csinál,és egyből adja a puszit:)

2012. jan. 11. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, meg fogja tanulni, hogy mit nem szabad. Papának lehet, hogy már szelektív a memóriája :)
2012. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi,n is remélem, hogy meg fogja tanulni:)
2012. jan. 11. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, ezt az én anyósom, és anyum is szokta mondani, hogy náluk minden tökéletes volt, aztán ha a részletekbe belekérdezek, akkor azért előbukkan ez-az. :)

Ha az enyém befeszülve hisztizik, hagyom, hogy csináljon, amit akar, utána visszatérek arra, amit akartam. Ha pedig csak visítozik, mondom neki, hogy nézzen a szemembe, és ha rám néz, általában csendben is marad, és mondom neki, hogy ne hisztizzen, kérje szépen, és ha normális hangon kéri, meg is teszem neki. Szerintem ez hosszútávon jó lesz, hogy sok-sok magyarázással próbálom megszüntetni a hisztit.

2012. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!