Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák hallottatok a...

Kedves anyukák hallottatok a nitrát veszélyeiről?

Figyelt kérdés
A földben állítólag annyi már a nitrát a sok műtrágyától, hogy komolyan veszélyben van gyermekeink egészsége, mivel minden növénybe felszívódik. Én kizárólag főzök a babámnak, pénzünk nincs a bébiételekre, meg a barátnőm hajcsomót talált egyszer egy üveges ételben. Ha valaki tud valami biztosat erről a nitrátos dologról, írja meg. Köszönöm.
2009. máj. 26. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Emiatt nem szabad pl fúrt és nyitott kutak vizét adni a babáknak (alá is íratják a kismamákkal a kórházból való hazajövetel előtt és a védőnők is elmondják). Lásd. pl. a tegnapi 3 hetes baba halálát... Én általában saját magunk által megtermelt zöldségeket főzök, tudom, hogy mivel és mikor kezeltük.. Néha-néha adok bébiételt is, de megnézem, hogy milyet.
2009. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg szeretném kérdezni, hogy a barátnőd miylen márkájú bébiételben találta a hajcsomót, olyat nem veszek neki! Köszi
2009. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha fúrt kutatok van akkor nem ihat belőle két éves koráig egyébként szerintem a kertben megtermett dolgokat adhatod neki nekem a védőnő csak a vízet említette. Nekünk is fúrt kutunk van és én veszek neki palackos vízet ha úgy főzők hogy ő is eszik belöle akkor azzal főzők meg azt adom neki tea és táp-ba. Egyébként a nitrát a vérbe kerülve blokkolja a vörösvértesteket amik az oxigén szállítják a tüdőhöz ezért is hívják ha jól emlékszem kék betegségnek mert bekékül tőle a gyerek mivel kevesebb oxigén jut a szervezetébe de nem vok doki csak amiket hallottam azt írom. Egyébként szerintem adhatod neki a kerti dolgokat. Egészségesebb és tudod mi van bene mivel te csinálod. De szerintem ha megkérdezed a védőnőt ő bizti elmondja. Szia
2009. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hanem termelsz semmit a kertben, vigyázni kell a földben nőtt primőrökkel, pl cékla, srépa. Friss répafőzitől halt már meg kisgyerek a nitrát miatt. Ezért még jobb ha mirelitrépát használsz.
2009. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan települések, ahol magasabb a nitrát tartalom a földben, ott még a csapvízet sem lehet inni.Nem feltétlenül az ételből megy be a szervezetbe.Csak azt nem reklámozzák, hogy milyen csapvizet iszunk!Régen nem voltak ilyen szennyezettek a földek, így a vizek sem.
2009. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na ne idegesítsetek ilyen történetekkel, mert épp tegnap evett a lányom fúrt kúttal locsolt kertben termett répafőzeléket!Akkor most lehet ettől baja?
2009. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz baja, hanem, ha azt issza És a primőröktől is lehet (fóliás dolgok. Emiatt nem szokták ajánlani, hogy a babáknak idényen kívül adjunk mondjuk salátafőzeléket vagy karalábét, sárgarépát (újat). Ami szabad földben termett, az nem okoz bajt, hacsak nincs előtte közvetlenül permetezve gyagy túl van műtrágyázva.. ezekre meg a termesztők azért odafigyelnek.
2009. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt a nitrát dolgot védőnőm is mondta. Ő is a földben növő primőröket emlegette. Mondta h tényleg került már kórházba baba a nitrátos zöldségek miatt. A javaslatára ezeket bébiételként veszem meg - állítólag ott figyelnek h milyen termesztésű zöldségből készülnek - és hozzákeverem a saját főzésű krumplihoz, cukkínihez, stb.-hez.
2009. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk kifejezetten megkért, hogy ne adjak 1 éves koráig kerben termő répát, csak üvegeset, pont ez miatt.
2009. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen ,a répáról én is sok rémhírt hallok,ugyhogy abból inkább csak üvegest,vagy tuti helyről!
2009. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!