Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igazán vagyok tisztába az...

Nem igazán vagyok tisztába az új rendelettel. Most két évig GYED-en is lehetek vagy csak 1 év GYED és 1 év GYES lesz majd? Szeretnék majd egy kistestvért amikor a babom 2 éves lesz, most 5 hós.

Figyelt kérdés

nem igazán lehet kiigazodni ezeken, ha volt munkahelyem akkor lehetek gyeden is 2 évet nem kell a gyest választanom.

Tudja valaki hogy hogy lesz ezek után ?


2009. máj. 26. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:

még nem tudni, hogy mi lesz, de itt van egy viszonylag friss cikk róla:


[link]

2009. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van legalább két éves folyamatos munkaviszonyod akkor a 2010. április 30-a után születendő második babával is két év gyedre leszel jogosult.
2009. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, azt miből gondolod, hogy a 2 évnek folyamatosnak kell lennie? mert én ezt sehol nem találtam meg így, azért ez durva lenne...
2009. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a cikk szerint másfél évnek kell lenni a munkaviszonynak, nekem 20 hónap volt előtte, az azt jelenti hogy 20 hónapig lehetek gyeden a második babával?
2009. máj. 26. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:

"A gyedet ezután legfeljebb a gyermek 2 éves koráig lehet igénybe venni, de legfeljebb olyan időtartamra, mint amennyit a szülő biztosítási jogviszonyban töltött."


Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy két éves gyedhez a szülést megelőző két évben folyamatos munkaviszony kell.

2009. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a második válaszoló írja. Egyébként azért írta, hogy folyamatos 2 év kell, mert a szülést megelőző 2 évben nézik a biztosítási időt, hogy ott hány napja van az anyukának. És az jogosul 2 év gyedre, akinek meg is van a 2 év munkaviszonya. Ez most így egy kicsit hosszú leírva. Tehát ha az utolsó 2 évet nézik csak, akkor abban nem lehet 3 év alatt összeszedni a 2 évet. Nem? (Pl. ha a szülést megelőző 2 évben te csak 1,5 évet dolgoztál, akkor annyit lehetsz otthol gyeden, függetlenül attól, hogy az egy helyen 1,5 év vagy öt helyről szedted össze, és nem számolják bele a 3 evvel azelőtti biztosítást. Nem tudom, ez így érthető-e?
2009. máj. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megint első vagyok. 4 és fél év folyamatos munkaviszonyom van, most viszont a kölcsönzőcégem kicsesz gyed alatt, mert megteheti. (ebbe most ne menjünk bele). Az új törvény szerint, ha lejár a gyedem 2011-ben, ahhoz hogy ismételten megkapjam a teljes gyedet, 2 évre kell visszamennem dolgozni, attól függetlenül, hogy előtte már igencsak rendesen csengettem a tb-ben a 4 és fél év folyamatos munkaviszonyom során?? Erre mondtam, hogy ez durva.
2009. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megint első:


[link]


itt a legfrissebb, ez az, amit megszavaztak. nem kell két év folyamatos viszony, egy év kell csak, a jelenlegi 180 nap helyett. annyira nem piszkálták meg.

2009. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a jogosultsághoz 1 év kell, de akkor csak 1 évig jár a gyed is, a másodikban már csak a gyes.
2009. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!