Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a szélcső? Hol lehet...

Kíváncsicska kérdése:

Mi az a szélcső? Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Több kérdésben is felmerül a babák pukizásának nehézsége.Az én babámnál is nehezen megy.Rngeteget kinlódik annak ellenére hogy masszírozom a pociját, tornáztatom.Nekem az infacol nem jött be.Espumizan cseppeket adok neki mert hasfájós is,de ugye azt nem lehet minden étkezés után adni.Akkor meg szenved szegényem.A szélcsőről még nem hallottam.(Lehet tájékozatlan vagyok emiatt).Gyógyszertárban be lehet szerezni?
2012. jan. 16. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Espumisan cseppeket étkezés előtt kell adni, és igenis adhatod minden étkezés előtt. Nekem ezt a védőnő mondta.

A szélcső pedig egy flexibilis, rugalmas gumicső. A baba végbélnyílásába kell kicsit feltolni, és megmozgatni. Általában a székrekedéses babáknál alkalmazzák. Gyógyszertárban lehet venni, kb. 2000 Ft.

2012. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.Nekem a dokim mondta hogy adhatom minden étkezés előtt,de a védőnő és a tájékoztató sem javasolja minden étkezés előtt.Ezért nem mertem adni olyan sűrűn.
2012. jan. 16. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is minden alkalommal kellett adnom, sőt, a doktornő mondta.
2012. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a szélcsövet 1000 ft-ért vettük patikában (tavasszal). Nem csak székrekedéses babáknak, hisz' pont az a lényeg, hogy a szeleket távoztatja! :) Nyilván lesz kísérője is a pukiknak... :) Nekünk SOS mindig bevált, de az Infacol is nagy segítség volt.

2012. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az espumisant tényleg lehet adni minden alkalommal,mert az nem szívódik fel,hanem a sok kis buborékot egy naggyá formálja a baba pocijában ami késöbb vagy puki vagy büfi formájában távozik...erre való az infacol is...viszont a tejcukor nehéz emésztésére (ami leginkább hasfájást okoz a babáknál)...van egy Colief nevezetű termék...amit nagyon tudok ajánlani mert az tényleg jó...igaz hogy az ára is nagyon "jó"...de nekem megérte mert a kisfiamnál látványosan segített...3700.- és ha minden kaja elött adod neki akkor kb 5-6 napig elég...

A szélcső is egy nagyon hasznos dolog aza másik fiamnál vált be 100%-osan mert ő csak a szelekkel küzdött és nehezen kakilt...na erre a legkiválóbb dolog a szélcső mert egyszer kell megvenni és nem gyógyszer...és egyből segít a babádon...én 1500 forintért vettem gyógyászati segédeszköz boltban...mostani fiamnál is tartok egyet itthon,de neki inkább a tejcukor emésztés nem megy,így nem sűrűn használjuk viszont a colief az tökéletes:)Szép napot

2012. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 17. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!