Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudod megkülönböztetni,...

Hogyan tudod megkülönböztetni, hogy a 8-10 hónapos babád éjszaka azért ébred, mert éhes, vagy mert anya-hiánya van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

8-10 hónapos baba esetében majdnem 100% hogy nem az éhség az ok.

Egyik gyerekem 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, pedig kifejezetten alacsony súllyal született.

A másiknak 20 hónapos korában sikerült ugyanez először. (Amikor elválasztottam).

2012. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felvettem és abba hagyta a sírást, nyűglődést, odabújt hozzám és szinte már aludt is. Vagy fel sem vettem, hanem csak simogattam a hátát és visszaaludt. Ilyenkor tudtam, hogy rám volt szüksége.

Ha egyéb baja volt, akkor érezhető volt a sírásából. Ha pl. a foga jött, akkor szegény sikított sokszor, és nem igazán lehetett megnyugtatni egy-egy simogatással.

Enni már nem kelt ennyi idősen. Soha nem az éhség volt a gond.

2012. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Éhes nem volt már 6 hónapos kora óta, így ez eleve kizárt.

Szomjas szokott lenni.

Bemegyek, először csak megsimogatom a hátát, betakargatom, visszaadom a szundi kendőjét. Ha ettől megnyugszik, akkor csak hiányoztam neki.

Ha nem hagyja magát megsimogatni, forgatja a fejét és nyöszörög, akkor tudom, hogy szomjas. Iszik egy kis vizet, és alszik tovább.

2012. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

enyém 8 hetes korától aludta át az éjszakát, majd olyan 9 hónaposan elkezdett kelni éjjel. csináltam tápit, megitta, aludt. eljátszotta pár éjszaka aztán bevezettük a vacsit, az esti tápi előtt, azóta megint nem ébredt éjjel. most 2 éves.


nem tudom miért lenne kizárt, hogy az éhség miatt ébredjen, vagy miért 100%, hogy nem emiatt??? ha nem emeljük a nappali táplálékot a korának megfelelően akkor pedig ezért ébredhet

2012. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14:55-ös vagyok. Nálunk pl. azért kizárt, mert ahogy te is írtad, a korának megfelelően variáltam a napi mennyiségeket. :)
2012. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos lesz a lányunk, és már jó ideje nem az éhség miatt ébred éjszaka, 4 hónapos kora körül vezettük be a védőnő javaslatára, hogy még este 10-kor álmában etetés, és onnantól aludt 6-ig, majd ez fokozatosan kitolódott, mostmár 7-8-ig alszik és elég a sima vacsizás 8 körül este. Sosem ébred éhség miatt. Szerintem is inkább esetleg az lehet, hogy szomjas, szeparációs szorongás, vagy ha fogzás, akkor inkább erős sikítás és nem igazán nyugszik meg, ha felveszi az ember.
2012. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ordítva ébredt, majd amikor nem jött rá válasz, fülelt, újabb üvöltés, újabb csend (nem sírt!), amikor balga voltam még, mellre tettem, elkezdett cicivel a szájában szövegelni. Na ez volt az utolsó mellre tétel éjjel.
2012. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!