Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy két hét/kedden múlt...

Egy két hét/kedden múlt 2hetes/ körüli kisbabának átlagban mennyi anyatejet kell szopni és mekkora a súlygyarapodás ekkorára? Kíváncsi vagyok a legalacsonyabb és a legmagasabb értékekre is.

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Régen ezt úgy számolták, hogy a saját testsúlyának az 1/6-át kellett átlagosan megennie egy nap.

Ma azt szokták mondani, hogy legyen napi 5-6-7 nedves pelus, és gyarapodjon szépen a súlya.


A hízásra meg az az átlag, hogy 10-15 dkg/hét.


De ezek csak átlagok.


Az enyém képes volt 35 dekákat is hízni. :) Pedig nem evett extrém sokat.

2012. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A baba pontosan tudja mennyire van szüksége. Felesleges méregetni, mi amikor 2 hetesek voltunk 100g-ot evett, holott a dokink szerint ez a duplája az átlagnak.

Felesleges méregetned. Reggel többet esznek a babák este kevesebbet. És a ciciden is érzed, hogy reggel sokkal több van, este kevesebb de laktatóbb zsírosabb a tej. Ha szopi után megnyomod a cicid és van még tejcsi akkor gond nem lehet. Átlagban azt mondják havi szinten 400g a hízás, mi 1 hónaposan 1 kilot híztunk. 3150g-ról 4200-ra kislányként.

2012. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,akkor ezek szerint minden rendben van.Kb.egy szopira70-120ml között eszik és 370gr-ot hízott kicsit több,mint két hét alatt.
2012. jan. 21. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:

AZ én kisfiam képes volt 150-et is szopizni:)De az átlag 90-120g volt.1 hét alatt hízott 30dekát:)

3100g-al jöttünk ki a kórházból 6 hetesen mérték utoljára akkor volt kerek 5kg:)Ő tudja hogy mennyi elég neki,ha jól lakik úgyis kiköpi a cicit..:)

2012. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szopiztasd igény szerint és dobd ki a mérleget! Ha annyit szopizik, amennyit ő akar, hidd el, soha nem marad éhes és a gyarapodása is tökéletes lesz!

Amúgy mindig is utáltam ezt a mennyit kell ennie dolgot... Nincs két egyforma baba! Ezek szerint neked is annyit kéne enned, mint a szomszédnak, nem? Ha kisbabakorotokban is egyformán kellett, akkor most is...

Színtiszta hülyeség ez a méregetésdolog, megértem, ha nagyon beteg babánál figyelik, de egészségesnél semmi szükség rá!

2012. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyetértek azzal, hogy felesleges nagyon ragaszkodni ezekhez a számokhoz, mert tényleg tudják a babák, hogy mennyi kell nekik, DE! első babás anyukáknak megnyugtatásként jó tud lenni, hogy van mihez viszonyítania, hogy kb. ennyi megvan. :)

Viszont tényleg csak átlagként szabad figyelembe venni.

Ha többet kér, örülni kell, ha nem kell annyi, hát van ilyen napja mindenkinek, hogy kevésbé éhet. :)))

2012. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!