Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 21...

Miért csinálja ezt a 21 hónapos gyerkőcöm?

Figyelt kérdés
Naponta többször rájön a hisztéria..mostanában leginkább azzal van a probléma hogy sehová nem akar a 2 lábán menni ,bárhol vagyunk lehet az itthon vagy az utcán ha megunja a sétát vagy a motorozást a játékot feláll -kinyújtja a karját és közli hogy felvenni....igyekszünk erre nem reagálni vagy finoman leszerelni de amit érzi a passzivitást azonnal elkezd sikítani,üvölteni,az ellenkező irányba menni helyszíntől függetlenül.Erre előtte sem reagáltunk de hiába a figyelmen kívűl hagyás Ő rendületlenül nyomja a hisztit..Próbáltam legugolni és megbeszélni vele de észre venni sem hajlandó kifolyik a kezemből...Ha pedíg próbálom megfogni a kezét hogy menjünk együtt inkább leül,és ha felállítom a kicsit akkor kezdődik csak az igazi ne mulass... Teljesen tanácstalan vagyok hogyan kezeljem...Már volt hogy addíg feszítette a húrt míg a fenekére csaptam...Persze tudom ez nem megoldás de egyszerűen tehetetlennek érzem magam...

2012. jan. 23. 19:29
 1/7 anonim válasza:
Ezt hívják "dac korszaknak"az Én fiam 3 éves és csak a bölcsőde enyhített rajta.Most szocializálódik,feszegeti a határokat mit szabad és mit nem.Most fejlődik a személyisége.
2012. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ja első vagyok. a fenékre csapás az a szülő tehetetlensége saját maga megnyugtatására csinálja.Magyarul semmit nem és hosszabb távon,mert hozzászokok fáj kicsit aztán mehet tovább.
2012. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok híve a gyerek csühölésnek...De már nem tudok mit kezdeni ezekkel az akcióival..Arról nem is beszélve hogy szegény annyira zokon veszi hogy órákat képes hüppögni utánna.....és én sem tudok a lelkiismeretemmel elszámolni :( hogyan kell a pici ezt a fajta viselkedését tolerálni vagy kezelni?
2012. jan. 23. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kislányom van épp a tiéddel egyidős és meg kell mondjam néha tényleg nehéz, pedig még csak most kezdődik a dackorszak. Ha hisztizni kezd az utcán, először mindig a figyelemeltereléssel próbálkozom, szereti a lovakat, ezért megkérdezek valami ilyesmit: de a arra lehet hogy látunk pacit kislányom, nem akarod megnézni? persze nem akarok hazudni neki, inkább kutyákat szoktam ígérni, azok általában vannak is:) Vagy: nézd csak ott repül egy repülő az égen...stb. Ez általában bejön. Ha otthon vagyunk több lehetőség van, például amikor elkezd hisztizni, úgy csinálok mintha bújócskáznánk és hangosan azt kérdezem: hová lett ez a kislány? nem látom sehol. látványosan keresgélni kezdem és csak akkor "találom meg" ha abbahagyta a hisztit. Ez szinte mindig működik. Amúgy úgy veszem észre, hogy vannak esetek, amikor csak azért hisztizik, vagy rosszalkodik, hogy figyeljek rá. Vannak dolgok, amikre tudja, hogy ugrok, ilyen a virágok tépkedése, vagy a konnektor piszkálása és van, hogy direkt csinálja, hogy mert tudja, hogy akkor rögtön ott vagyok mellette, még akkor is, ha összeszidom. Ilyenkor próbálok még több időt tölteni vele, bízom benne ez az időszak is el fog múlni. Kitartást neked is.
2012. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a szakemberek azt mondják, hogy ennyi idősen még nem lehet hisztiről beszélni, hanem úgynevezett kora gyermekkori önállóságra törekvésről van szó. És azt is vallják, hogy ezeknek a helyzeteknek a sikeres kezelésén múlik, az előtettek álló életetek. Valóban a figyelemelterelést és a következetességet tartják jó megoldásnak. Vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem lehet, és bármennyire is hisztizik nem lehet engedni pl, hogy rohangáljon az utcán, be az autók közé. Ilyenkor próbáljunk terelni, igen ha kell felvenni, de semmiképp nem ütni, később pedig elmondani, hogy miért nem lehet. A te gyerkőcöd is elég nagy már, hogy pl. lépkedjetek az árnyékokon, vagy legyetek óriások, akik minden járdavonalat átlépnek, vagy balettáncosok akik a járdaszegélyen lépkednek, persze ha fogod a kezét. pár nap alatt megszereti a sétát! Amikor pedig olyanért hisztizik, amiben van választási lehetőség,. akkor kössetek kompromisszumot.
2012. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,sokat segített az utolsó 2 hozzászóló.
2012. jan. 25. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Méghogy nincsen hiszti ilyenkor még??Az én fiam még csak 19 hónapos,de az utcán sokszor ugyanilyen jeleneteket rendez,mint amiket a kérdező is írt.Otthon is simán földhöz vágja magát,ha valami nem tetszik.Jó dolog a figyelemelterelés,de nem mindig jön be.Szerintem ha bekerül bölcsibe,oviba,rájön majd,hogy nem körülötte forog a világ és tuti megváltozik.Szóval kinövi,kitartás!Amúgy valóban nem megoldás a "verés",de azért ha néha a fenekére csapsz,nem áll meg a világ!Üdv
2012. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!