Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik kanállal?...

Disi kérdése:

Miért nem eszik kanállal? Benne vagyunk a hozzátápiban, van is néhány dolog, ami ízlik a babómnak.

Figyelt kérdés
A hétvégén kinézte a szánkból a kenyeret, ezért csíptünk neki kis morzsákat (nincs még foga), és azt sosem unja meg (persze nem merek sokat adni neki, de annak nyitná a száját). Kanállal pedig alig eszik valamit. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha picit darabosabbat adnék neki, nem pürésíteném szét teljesen, mert a kenyéren is látszik hogy rágcsál. Próbálta már így valaki?
2012. jan. 27. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kanállal is meg kell tanulnia enni, azért nem tud, mert a szopóreflex miatt a kanálról is szopogatná az ételt. Gyakorolni kell ezt is. Mennyi idős?
2012. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnék darabosat, de szülője válogatja. Sőt, van konkrétan olyan szakértő is, aki a darabos ételeket ajánlja. Az enyém tudom milyen tökéletlen volt, hogy nyelt mindent. Egyszer sugárban hányta vissza a kenyér csücskét egyben, na azóta nem. Aggódjon más, én nem kísérletezem.
2012. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7 hónapos lesz hétfőn. Én is úgy gondoltam a darabosat, hogy kanállal kapná. Együtt szoktunk enni az asztalnál hogy lássa, és gondolom ezért tetszik neki amit kézzel adok, mert mi is van amit kézzel eszünk. Most is csináltam neki almakompótot husival és biztos, hogy ízlik neki, mert lenyeli, de nem nyitja a száját annak olyan lelkesen, mint ha kenyeret csippentek neki. Kenyéren pedig csak nem nőhet fel :))))))
2012. jan. 27. 19:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is olvastam erről a BLW módszerről és elsőre nekem sem tűnt szimpinek. Akkor egyszerűen csak tetszik neki, hogy úgy ehet, mint mi? Olyan isteni almát, körtét találtam neki, de mennyiségileg nem nagyon jutunk előre. Most volt egy hét abszolút leállás, még tápiból is sokkal kevesebbet evett, most úgy néz ki helyreáll az étvágya, csak úgy néz ki a kanalazást kezdhetjük előlről :(((
2012. jan. 27. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:

ha 7 hónapos akkor nyugodtan! én is akkor kezdtem bevezetni a darabosat :) tehát nem turmixoltam csak villával törtem. 10 hónaposan meg már úgy ette ahogy volt pedig csak 4 foga volt.

nagyon ügyesen tudnak a babák az ínyükkel rágcsálni :) csak ne hagyd el ;) de akár egy kifli csücsköt is adhatsz neki, hagy rágcsálja :)

2012. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"csak ne hagyd ott" akart leenni :D bocs
2012. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze mindig ott vagyok mellette evés közben. Hát lehet holnap kipróbáljuk úgy ahogy mondtad hogy villával töröm össze, aztán még mindig le tudom turmixolni. Lehet csak türelmesebbnek kell lennem.
2012. jan. 27. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom soha nem ette meg a pépes ételt,szó szerint kiköpte. 4hónaposan hozzátápláltunk,de 1hétig próbáltam a pürét aztán feladtam,mert mindenfele volt csak a szájában nem!

Utána villával törtem neki össze az ételt,és azt úgy ette mint aki éhen akar halni! Kiflit és kenyér héjat már 5hónaposan adtam neki,és élvezettel elcsócsálta.


Szerintem ami nem megy ne erőltesd,mármint a pürét. Nyugodtan adj neki darabosat,villával törd össze,ha a kenyeret meg "rágja" azt is meg fogja! Közben persze mindig legyél mellette!

2012. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiam is átugrotta a pépes kínálatot :) Így nekem "muszáj" volt a BLW-t követni...

Lassan, óvatosan próbálgasd! A kanalat ne erőltesd! Ők érzik, hogy mire képesek, és hogy mi kell nekik!

2012. jan. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!