Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek este fürdés, vacsi...

Akinek este fürdés, vacsi után elalszik a babája elárulná a titkot?

Figyelt kérdés
Nálunk vacsi tejpép, utána fürdés, ha kéri cici(általában kéri) majd elalszik kb fél órát. Aztán egy-másfél óra múlva megint cici és elalszik. Mit csinálok rosszul? kb este 10től alszik reggel 8ig, közben 2x kel enni. 6 hónapos.
2012. febr. 2. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is ez van, hogy alszik 30 percet, és felkel. Úgy szoktam kicselezni, hogy várom már, mikor kel fel, kiveszem, és visszaringatom, így alszik reggelig. Van amikor nem tudom visszaaltatni, akkor nálunk is 1-1,5 órát fent van. Azt nem tudom, hogy miért kel fel. Nálunk fürdés-vacsi és alvás a sorrend.
2012. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem is mind a két gyerekem ezt csinálta.

Szerintem egyszerűen a van, hogy nekik még fél 8-kor nincs vége a napnak. Csak egy kicsit szundítottak, aztán fél óra múlva felébredtek, és este 10-ig nem tudtam én sem visszaaltatni őket. Én azt gondolom, hogy (sajnos) nem az anyuka határozza meg a napirendet, hanem a baba szükségletei. Azért mi próbálkoztunk, kb 1 évesen aludtak el 8 körül.

2012. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk 9 kor van lerakva a fiam, hogy aludjon, tehát itt nem a lefekvés idejével van a gond. :)
2012. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagy mákom volt a gyerkőcömmel, mert őt kicsi kora óta arra szoktattuk, vagy inkább úgy állt be, hogy este 8-kor alvás, már 3,5 éves, én ehhez próbálok ragaszkodni, de mostmár azért van, hogy csúszunk akár 9-ig is, mire tényleg elalszik. Hozzáteszem, mai napig ébred éjszakánként 1-2 alkalommal, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány éjszakát aludt át teljesen. Az esti órás fekvésnek a hátulütője, hogy 6-kor már fent van, nyáron volt, hogy 5-kor már ébredt. :S Nálunk az volt 6 hónaposan (és azóta is kb.) a napirend, hogy este 6 körül vacsi, utána fürdés. Míg szopizott könnyű dolgom volt, mert evés közben beájult. Aztán beraktam az ágyába és aludt. Sajna 6 hónaposan már jöttek a 3-4. fogai, ezért ébredt, így cicire kellett rakni. Talán azt tudom ajánlani kipróbálásra, hogy amikor szopik este és kezd elaludni, piszkáld meg kicsit, hogy ne hagyja abba, hanem még egyen. Ha tele a pocak, akkor talán jobban beájul és nem ébred fel fél óra múlva. De abban igaza van a fentebbi hozzászólónak, hogy a babáknak saját egyéni bioritmusa van, így átállítani elég nehéz, a legegyszerűbb hozzájuk igazodni. :) A tiednek nem jön esetleg a foga? Mert az is felébresztheti.
2012. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi 7 hósan leálltunk az éjszakai cicizésről és 3 nap múlva már simán aludt éjszaka. Most 10 hós, nem mondom megh-megébred szinte minden éjszaka, de megsimogatom, kap egy cumit, és visszafekszik.
2012. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a titok, de az én Babám is ugyanezt csinálta pár nappal ezelőttig (kopp-kopp): Vacsora, fürdés, cici, elalvás, majd fél óra múlva üvöltés és megint cici. Aztán mostanában kezd felhagyni ezzel, csak nem merem elkiabálni ... 10 hónapos.

Szerintem egyszerűen előbb-utóbb kinövik.

2012. febr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak mi újszülött koruktól arra szoktatuk őket hogy fürdés vacsi alvás ehez szerencsére hamar hozzászoktak és mostmár nagyon ritka ha kelnek este enni, csak ha bujik a foguk.
2012. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál is volt egy ilyen időszak talán olyan 7-8 hónapos korában csak nála az volt,hogy elalvástól számítva szinte percre pontosan másfél óra múlva felsírt de neki elég volt cumi is és visszaaludt!Aztán egyszer csak kinőtte ezt a szokását!

Nem lehet hogy amikor fél óra után ébred akkor arra kel fel hogy ti még tesztek vesztek meg tv-tek,fürödtök tehát ő úgy gondolja hogy ha még odakint zajlik az élet akkor ő miért maradna ki ebből és akkor kinyílik a csípája és csak óra másfél óra múlva tud visszaaludni??,próbáld meg hogy fél óra múlva nagyon csöndben vagytok,legyen sötét a lakásban majd ha átbillen a fél órán akkor mehet tovább az élet!

A babák alvásciklusa úgy néz ki hogy elalvástól számítva 20-30 percig csak felületesen alszanak majd eztán lépnek át a mélyebb alvásba kivéve ha valami megzavarja őket(éhség,szomjúság,fázik,zajok stb)

Biztos vagy benne hogy elehet eszik vacsira??,nem lehet hogy az éhség miatt kel???

2012. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő ezt csinálta aztán egyszer csak leszoktak róla.

A kicsi most 1 éves, ő is alszik max fél 9-kor.

Megpróbálhatod korábban fürdetni 1-1,5 órával lefekvés előtt, addigra teljesen kiüti magát a fürdés utáni játékban és elalszik, és talán nem ébred fel. De ez az átmenet magától is el fog múlni. Ők még nem alszanak annyira mélyen és könnyen lehet hogy érzékelik, hogy körülöttük még javában zajlik az élet és ők is részt akarnak benn venni.

2012. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök jó! Ennek örülni kéne, hogy ilyen jól alszik. Csak 2-szer kel enni. Enyém óránként kelt sokáig, pontosabban 4 napja állt le róla, amióta levendula olajat párologtatok a szobában. De tegnap például nem hatott, és fél óránként felkelt.

Az pedig csak álom marad, hogy reggel 8-ig aludjon valaha! :) 8 hós!

2012. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!