Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akiknél...

Van itt olyan anyuka akiknél sikerült a tandem szoptatás?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes terhes vagyok, a kicsi 1 éves múlt, nagyon szeretném ha végig lenne tejem, és a 2 kicsi egyszerre szopizna. Erre mekkora esélyem van? Most van bőven tej, de sok helyen olvastam, h 20 hét körül elfogy, megváltozik az íze. Mit tehetek, h szopiban maradjon a nagyobbik babám?
2012. febr. 4. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez abszolúte babafüggő. Nekem a lányom (most már három és fél éves) simán végigszopizta az egész terhességet, amíg az öccsét vártam. Valóban lecsökken egy idő után a tej mennyisége, de a lányom annyira cicifüggő volt, hogy akkor is szopizott, ha nem nagyon volt mit. Aztán megszületett a fiam és még sokáig szopiztak tandemben. Pont két év van köztük, a lányom nem sokkal a harmadik szülinapja előtt szokott le teljesen magától a ciciről.

A fiam most másfél éves, 21 hetes pocaklakóm van, pár hete a fiatalúr abbahagyta a cicizést, kész, nem is kérte továbba. Ő nem volt annyira függő, mint a leányzó, így a kevesebb tej, a megváltozott íz neki nem tetszett, inkább elhagyta.

2012. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

én nem mernék szoptatni félidő után (méhösszehúzódásokat okoz, beindíthatja a szülést, ezért nem ajánlják).

utána meg már nem szoktatnám vissza a nagyot akinek ugye majd 2 évesen egyébként sincs szüksége anyatejre.

bocs, hogy leírtam :)


csak érdekelne, hogy miért ilyen fontos neked, ha már 1 éves elmúlt, hogy szülés után is szopizzon?

minden rosszindulat nélkül, csak érdekel :)

2012. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem minél tovább szopizik egy gyerek, annál jobb. Semmi kára nem lesz belöle. Én úgy tudom, hogy a szopi reflex elfelejtödik pár hét alatt, vagyis ha leszokott, vissza szokni már nem fog. Az én fiam olyan cici függö volt, hogy akkor is szopizott, amikor nem volt tej a terhesség alatt. A második fiam születése után pedig szopizott tovább boldogan. Jut is, marad is, a kicsi 3 hosan már 8 kg. Szerintem nem kell parázni sem, nekem az orvosom mondta, hogy nyugodtan szoptassak, a természet úgyis jelez, ha gond van. vagy elöbb apad el a tej magatol, ha túl megterhelö a szervezet számára.
2016. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!