Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülőként hogyan lehet túlélni...

Szülőként hogyan lehet túlélni egy kisbaba halálát?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek most halt meg a két hónapos babája (betegen született). Nagyon sajnálom szegényt, majdnem egyszerre szültünk.

Ilyenkor adok hálát az istennek, hogy az én gyermekem egészséges.

Hogyan segíthetnék az ismerősömnek a gyászban? Félek felhívni, attól félek, nehogy látva az én egészséges gyerekemet, nehogy még jobban összeomoljon.

Mennyi idő kellhet ahhoz, hogy egy anyuka megbékéljen a sorssal, és elfogadja az elfogadhatatlant?


2012. febr. 6. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem soha nem fogja elfelejteni, de az hogy kerülöd a legrosszabb amit tehetsz, sztem hivd fel és kis idö elteltével megkérdezhetnéd hogy átviheted e a picit, elöször csak egyedül menj, de ne hagyd magára. és valoszinüleg lesz majd másik babáéjuk késöbb, kicsit akkor könnyebb lesz, és talán igy még mindig jobb mint 10 évesen elvesziteni mikor már annyira magához nöt,
2012. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet túlélni, biztos iszonyat nehéz időszek elé néznek...


Nyugodtan hívd fel, beszélj Vele pár szót, szerintem jól fog esni Neki!!....Szerintem mindenképp beszélj vele, próbáld támogatni...

Persze lehet hogy nem akar majd veled túl szoros kapcsolatot, mert a kisbabád az ővére fogja emlékeztetni, de lehet épp az ellenkezője lesz....


Megkérdezhetem mi baja volt a babának?

2012. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meghalt az első babám, három hónapos volt. Nekünk a legtöbbet a barátaink segítettek. Már aki, persze. A legjobb, ha összeszeded a bátorságodat, és felhívod, akkor is, ha leteszi, akkor is, ha sír vagy átkozódik, próbáld újra, és megint, és megint! Az én legjobb barátaim ezt csinálták. Nem mondtak "okosságokat", csak megkérdezték, miben segíthetnek. Ne félj, hogy nem tudzs okos dolgokat mondani, nem is kell.

A mi babánk novemberben halt meg, és a legjobb barátnőmék meghívtak minket a párommal syilvesytereyni. Nem mentek el buliyni, hanem négyesben (ill. az ő gyerekeik a syobában aludtak) csendben besyélgettünk. Nekünk ez mindennél többet jelentett.

Voltak olyanok is, akik felszívódtak, még a temetésre sem jöttek el. Hát, most csak azt mondom, ilyenkor dől el, ki az igazi barát. Azóta sem beszéltem velük, pedig eltelt három év.

2012. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt olvasd végig, ha sírni akarsz.


Nem tudsz neki segíteni :(

2012. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon eltérő lehet egyénenként.

Több családot ismerek, akik veszítettek el gyermeket.

Függhet attól, hogy hányadik gyerek, van-e már egészséges gyerekük, könnyen jötte-e az a baba, vagy sokat vártak rá, lehet-e hamarosan újabb gyerekük. Mennyi idősen vesztették el (minél idősebb egy baba/gyerek, annál több élmény és emlék fűződik hozzá). Aztán kérdés, hogy hisznek-e Istenben, vagy túlvilágban, mennyire a erős a házasság/párkapcsolat, a nehézség összekovácsolja-e őket, vagy inkább széthúzza stb stb.

Biztos hogy mindig marad egy seb vagy fájdalom, de nagyon különböző, hogy hogyan jönnek ki belőle.


Szerintem az nagy kérdés, hogy milyen szintű "ismerősöd", mert ha közel áll hozzád, akkor lehetsz támasza, még úgy is, hogy Neked ott az azonos korú egészséges babád, de ha nem olyan közeli, akkor én visszavonulnék inkább.

Viszont írnék egy e-mailt vagy levelet (papírt, még jobb), hogy szívből sajnálom, ami történt, együtt érzek, és ha úgy érzi bármiben támasza lehetsz, keressen meg, Te addig is szeretettel gondolsz rájuk. Vagy valami ilyesmi. Ez jól esik, de nem tolakodó.

2012. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtt vagyok.

DE, tudsz segíteni! Barátok, rokonok!!! Nálületek nem lehet túlélni, de ha van néhány ember, aki kitart, és nem fut el a másik baja elől, akkor tovább lehet lépni. Nekem azóta két gyermekem született, de nem lett volna erőm tovább lépni a barátaim nélkül. Persze, nem fogjuk elfelejteni az elsőt, de nem is ez a kérdés, hanem a túlélés. Hívd fel!!

2012. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!