Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, az 5 hónapos lányomn...

Segítség, az 5 hónapos lányomnak tölcsérmellt diagnosztizáltak, mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, a doki nyugtat és azt mondja egyelőre semmit nem tudunk tenni a tornán kívül!
2012. febr. 6. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia,itt találsz róla információt [link]
2012. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem pár éve műtöttek ezzel. Nálam hálistennek "csak" esztétikai problémákat okozott. De mostmár megműtötték, és minden rendben!


20L

2012. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így születtem. 12 éves koromban műtöttek meg. Azóta teljesen renben vagyok. Nekem olyan "gödör" volt a mellkasom, hogy az öklöm belefért. Egy idő után elkezdte szorítani a szívem a mellcsont a bordámhoz, fájt. Azonnal mentünk anyuval dokihoz, majd végül a Semmelweis gyerekklinikán megműtöttek. A melleim alatt van egy vágás, szépen behegedt, alig látszik s a doki tekintettel volt arra, hogy lány/nő vagyok és úgy csinálta, hogy a melltartó eltakarja. Van egy 2 és fél éves kisfiam, minden komplikáció nélkül kihordtam, ez nem jelent veszélyt a gyermekvállalásra. Most várom a kislányunkat, 6. hónapban vagyok. Ne aggódj, nekem sem volt semilyen problémám egy jó darabig. Tele voltam energiával. Nekem annak idején gyógytornát javasoltak és úszást. Annak idején azért nem műtöttek meg, s szerintem ez ma is így van, mert a gyerekeknek sokkal gyengébbek és törékenyebbek a csontjai. Azt mondták tíz éves koromnál korábban semmiképp sem, majd ha problémák adódnak. Tegyük fel ha megműtöttek volna s játék, biciklizés közben szerencsétlenül esem akkor az "vissza ugorhat" s akkor sokkal nagyobb bajt okozna. Sokáig minden évben kellett járnunk kb. 2 htetes kivizsgálásra. Szóval nyugodj meg és türelem.
2012. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiammal jártunk baba úszásra. Ott van egy kisfiú, akinek nagyon be volt horpadva a mellkasa. Most már 3 és fél éves a fiam, és a kisfiú is, és már alig látszik neki. Az anyuka mondta, hogy a doki azt mondta, hogy vagy kétszer meg kell műteni a fiát, vagy eljár babaúszásra. Az anyuka inkább az úszást választotta, és úgy látom, hogy nem hiába!
2012. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is van. Kb. 6 hós kora óta látszik, nem túl nagy (legalábbis én azt gondolom). Amikor észre vettem nagyon bepánikoltam, de a doki elég megnyugtató volt. Azt mondta,hogy a fiúknál nagyobb eséllyel fordul elő, valamint ovis korában kezdjük el az úszást. Szerintem nem kell idegeskednünk, de figyelmen kívül sem hagyni. Megkérdezhetem, hogy Nektek milyen tornát javasoltak? Mikortól? Írnál erről kicsit részletesebben?
2012. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk ugyanez a probléma,8 hónapos a lányom.Sima gyógytornára járunk,a csípőszűrésen az ortopéd orvostól kértem beutalót.Azt mondta a gyógytornász,hogy amint lehet viszi úszni.Találtam még egy vákuumharang nevű készüléket a neten,egy gyógytornász és egy doki foglalkozik vele Pesten. [link]

Ezt kb. 5-6 éves kortól lehet használni.Később műtét jöhet szóba.Nálunk úgy tűnik "csak" esztétikai a probléma,de én így is el vagyok kenődve.

2012. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!