Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amennyiben kudarcot vallanának...

Amennyiben kudarcot vallanának a teherbeesésedért tett orvosi beavatkozások is örökbefogadnál egy kisbabát, vagy élnél az utazásnak, szórakozásnak lemondva a gyermeknevelésről?

Figyelt kérdés
Különbözőek vagyunk,én megértek mindenféle álláspontot...

2012. febr. 6. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy örökbe fogadnék. Az államilag támogatott lombikokat lehet, hogy megpróbálnám, de többet nem. Utána rohannék és mindent megtennék, hogy akkor minél előbb lehessen örökbefogadott babám.
2012. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Örök befogadnék ez nem is kérdés. Én nem bírnék gyermek nélkül élni. Ismerősömék is örök befogadtak. Nagyon nagy szerencséjük volt, mert a kórházból vitték haza Ákoskát, szinte már a szülőágyról. De sokat vártak rá, több évet (de ők csak is újszülöttet akartak). Utána a sors fintora, hogy terhes maradt Szonjával:-) 1 év van a 2 gyerkőc között.
2012. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én örökbefogadtam 8 lombik után előbb a kisfiamat újszülöttkorában,majd pár év múlva a teljesen vér szerinti testvérkét is újszülöttként,nagyon szerencsésnek érzem magam .


Egy szeretett nőrokonom egy-két lombik után azt modta,hogy ő nem teszi magát tönkre idegileg,nem lesz gyermek és kész,őszintén elmondta a szemembe,hogy ő "más gyerekét" nem tudná szeretni úgy,így inkább lemond a gyermeknevlésről.

Az enyéimet viszont minden hétvégén elkéri,vagyonokat költ rájuk,imádja őket ,azt mondja,hogy nekem nagyon szerencsém volt,neki úgysem lenne ilyen nagyon aranyos örökbefogadott gyereke,hiába mondom neki,hogy higyje el,hogy hozzánőne a gyermek,neki ő lenne a legszebb.


36 éves és azt mondta,hogy most már ne is legyen terhes ,mert túl öreg is ő ehez már...többdiplomás a munkáját nagyon szereti,sikeres abban amit csinál.

A férje sírt mikor a kissebb gyermekünket hazahoztuk a kórházból,hogy mennyire fáj neki,hogy a felesége nem hajlandó örökbefogadni babát.

A rokonom édesanyja is nagyon el van keseredve,ez az egy lánya van és így nem lesz unokája,ő is azt mondja,hogy sokat beszélt a lányával ,hogy gondolja meg,de nagyon elzárkózik a lánya az örökbefogadástól.



Nagyon különbözőek vagyunk.

2012. febr. 6. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja, és a kisfiú nagyon hasonlít az apukájára:-)
2012. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyszer nekünk is volt egy vicces jelenet az Árkádba tologattuk a kissebb gyermekünket babakocsiban és egy kedves hölgy benézett a babakocsiba és megjegyezte ,hogy nagyon hasonlít a gyermek az apukájára,a férjemmel jót nevettünk ezen

:-D !

2012. febr. 6. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Igaz nekem van 2 sajátom(fiúk),de én is az örökbefogadás mellett döntöttem volna.Sőt,néha a mai napig gondolkodom,hogy örökbe fogadjak egy pici lányt,bárhonnan a világból ha lehetne.
2012. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

:)) ez aranyos. kedveskedni akarnak az apukának.


nem tudod őket meggyőzni :( pedig jobb érv nincs is, mint a te gyerekeid

2012. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tesómék pont így vannak. ő azt mondta, hogyha nem lehet saját gyereke, akkor a másé nem kell. Mondtam neki, hogy ismerek több olyan párt, akik újszülöttet fogadtak örökbe, és azt mondták teljesen olyan, mintha a sajátjuk lenne. Erre neki az volt az érve, hogy milyen anya az, aki lemond a gyerekéről, ő egy drogos, alkoholista, felelőtlen, ilyen-olyan ember gyerekét nem akarja felnevelni. Hát, ez is egy álláspont. Én nem is tudom, szerencsére nem kellett ezen gondolkodnom.

Bár most, hogy látom mennyi lemondással jár, azt hiszem ha nem a saját vérem lenne, nem tenném meg. De ezt előre nem tudtam volna.

2012. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én biztosan örökbefogadnék. Képes lennék szeretni,úgy ahogy a sajátomat,vagy mint a párom gyerekeit. Semmilyen különbséget nem teszek köztük,és nem is érzem idegeneknek őket,tűzbe tenném a kezem bármelyikért.

Nem attól lesz valaki anya,hogy megcsinálja és kipottyantja a gyerkőcöt,ez a könnyebbik része a dolognak szerintem:)

2012. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"nem tudod őket meggyőzni :( pedig jobb érv nincs is, mint a te gyerekeid"


Egyáltalán nem is akarom meggyőzni ,hiszen ilyen felelős döntésben csak maga hozhat az ember nem rábeszélésre kell megszületnie ilyen vállalásnak .

2012. febr. 6. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!