Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vigyek, hogy lesz (Gasztro...

Mit vigyek, hogy lesz (Gasztroenterológiai vizsgálat, II. sz gyermek klinika Tűzoltó utca) )?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt a kérdést írtam ki tegnap mára már megvan az időpontunk,nagyon kedvesek voltak,de gondolom a kórházban is sok a beteg, csak annyit tudtunk beszélni hogy be kell feküdjünk 3 éjszakára/napra hozzájuk hogy megfigyeljék a babámat, aztán kezeljük a problémát, evőeszközöket vigyek magammal babának.

Volt már valaki?Mire számítsak?Mit érdemes vinni?


2012. febr. 7. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minket is bent akartak tartani, de én elutasítottam. Mégis minek kellene egy amúgy egészséges babát befektetni a kórházba, ráadásul 3 napra??? A gasztro-n mindenféle gyomorbetegséggel, hasmenéssel, hányással is fekszenek betegek!

Ez egy szimpla vizsgálat amúgy, meg kikérdezik a szülőt az előzményekről, ennyi. Talán vér- és vizelet vizsgálat is lesz. Tök felesleges emiatt befeküdni akár 1 napra is. A szülőnél jobban úgysem tudja senki megfigyelni a babát.

Azt nem lehet, hogy teszel egy próbát, hogy 2 hétig tartózkodtok minden tejes dologtól, ami akár még csak nyomokban is tartalmazhat, hogy hátha "csak" annyi a baj?

2012. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat és osztom a véleményedet,de tuti hogy tejallergiás,mert az apadó anyatejemhez tejalapú tápszert kaptam és tulajdonképpen az összes "allergén" tünete fenn áll.Most már annyira hogy a légzésére megy és ez nem játék,de nem a "köhint egyet a gyerek ügyelet" anyukák táborába tartozom.Szóval muszáj a megfigyelés....Annak örülnék a legjobban, ha csak vérvétel lenne, székletet már beküldtem,de nagyon kedvesek voltak telóban,azt mondták hogy mindenképp menjünk az érdekünkben,hiszen ha fenáll az allergia és bizonyítják akkor a speckó tápszer ami elég drága gasztrós receptre jóval olcsóbb.

Csak kíváncsi lennék ki volt már így anyuka bent babájával?

2012. febr. 7. 21:18
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem kérdezni,hogy titeket miért akartak bent tartani?
2012. febr. 7. 21:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Jaj, ha a légzése is érintett, akkor visszavonom az előbbieket! Ebben az esetben természetes, hogy kórházi megfigyelés alatt kell kivizsgálni.

Mi járóbeteg rendelésen voltunk csak végül, 1,5 hónappal későbbre kaptunk időpontot, de a kisfiamnak szerencsére "csak" bőrpanaszai voltak a tejtől (azonnal kiütések, hólyagok, később pedig ekcéma formájában). Én ezért éreztem feleslegesnek a kórházat. Persze, ha a székletével, a hasával vagy a légzésével lett volna valami, akkor eszembe sem jutott volna nemet mondani.

Szóval mi szerencsésen megúsztuk. Amúgy a Heim Pálba járunk.

Ott azt mondták, hogy egy széken mellette maradhatok végig vagy 5000 Ft/éj ellenében kaphatok ágyat is valami anyaszállón, vagy mi, de az nem ott van, tehát szóba sem jöhetett volna.

Remélem ott, ahová ti mentek, azért jobbak a körülmények!

Bocsánat, hogy nem tudtam a kérdésedre érdemben válaszolni!

2012. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok

olvas erre még erre vki? 4 hónapos babám nehezen etethető, keveset hízik. Beutaltak a II. sz. klinikára endokrinologiára, ahonnan befektetnének a gastrora jövő héten pár napra. Az lenne a kérdésem, miért kell befeküdni, ha amúgy meg tudnám oldani, hogy behordjam a vizsgálatokra. Amúgy jókedvű, nyugodt baba. Nem bukik, így nem hinném hogy reflux lenne. Allergiára sem gyanakszom, mert a bőre szép, kaki rendben. Ja vér és vizelet vizsgálat már volt, azzal minden rendben. Szóval mit tudnak még nézni nála? Uh-ra gondolok, de a befektetést nem értem. Amúgy hízik.. csak lassan.

2012. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, hogy utasítottad el a befektetést? Utána bevitted vizsgálatokra? Vagy mi lett veletek? Én most itt állok a beutalóval az osztályra, és totál tanácstalan vagyok. Van 2 nagytesó is 2 és 3 évesek. Apuka nem tud szabira menni, fogalmam sincs hogy lehetne megoldani. Emellett meg a picinek is a legjobbat akarom, de ennek nem látom értelmét.
2012. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elírtam a tesók 2 és 4 évesek.

A picinél még hasfájás sincs, és endokrinológián hormonprobléma gyanúval voltunk, de azzal minden rendben.

2012. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szia!

azért kell befeküdni a babával,mert 24 órás megfigyelés van.Bejár a nővérke kb 2 óránként és mindent el kell mondani...mit ivott evett mennyi kaki pisi tünetek stb, tehát mintha otthon lennétek csak ugye orvosi háttérrel.Aztán összegzik a dolgokat és az orvossal tudsz beszélni, elmondod (még az elején) hogy mik a tünetek ő pedig javasol.

Nekünk ez tejmentes diéta lett, kaptunk tápszert, 10 hósan kontroll.

Én azt mondom megéri.Ha nehezen eszik és nem gyarapszik akkor pedig ne is gondolkozz rajta!Egy 4 hónapos babánál nem lehet vérből 100%-ra megmondani hogy tejallergiás lesz vagy bármilyen anyagcsere zavara van, de megfigyeléssel és további vizsgálatokkal (pl uh ahogy írtad) a most fen állót lehet kideríteni és kezelni.Remélhetőleg mindent ki is nő!Sajnos nem mindig egyforma a tünet, tehát nem mindenkinél áll fent minden egyszerre...Viszont,ha nem gyarapodik "rendesen" (relatív...) akkor abból még gond lehet...

Írj hogy végül mi volt majd!

Szorítok!

2012. márc. 31. 00:42
 9/15 A kérdező kommentje:

3 gyerkőcös anyuci!

Miért kaptatok beutalót?Egyébként az jutott eszembe hogy nekünk a légzési nehézségek miatt kellett szerintem befeküdni, felhívtad már őket és mondták hogy bent kell maradjatok?Mert lehet hogy " csak" egy egésznapos vizsgálat lesz....

2012. márc. 31. 00:45
 10/15 anonim ***** válasza:
már voltunk egyszer egy amolyan konzultáción, ahol kikérdeztek mit eszik, hányszor eszi stb, és adtak beutalót az osztályra további kivizsgálásra. hormonvizsgálat, vizeletvizsgálar már volt. mit néznek még amiért napokra be kell feküdni?
2012. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!