Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyan külföldi nevek, de...

Ugyan külföldi nevek, de nektek melyik tetszik legjobban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy millió meg egy neves kérdés van, de kíváncsi vagyok a véleményekre. A másik, hogy ezek itt sem a legnépszerűbb nevek, de nem furcsa, inkább csak különleges a hangzásuk. Valahogy így sikerült összeválogatni őket, így már csak párokban gondolkodunk, kereszt- és középső név szinten. :) Azért teljes angol nevek, mert a környezet is abszolút angol, egyrészt, másrészt már én is "vegyes" vagyok, úgyhogy ezen a téren légyszi ne kritizáljatok. :)


Hazel Rose Tony Russel

Claudia Lyn Samuel Reve

Ella Rue Danny Michael

Corey Jane Ben Simon

Willow Ree

Vera Lou


A vezetéknévhez mind passzol, és kisfiú-kislány párosunk van. :)


2012. febr. 9. 08:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kicsit összefolytak, amiért egymás mellé gépeltem őket. Így vannak helyesen:


Hazel Rose

Claudia Lyn

Ella Rue

Corey Jane

Willow Ree

Vera Lou


És a fiúk:


Tony Russel

Samuel Reve

Danny Michael

Ben Simon


Így már rendben. :)

2012. febr. 9. 08:32
 2/13 anonim ***** válasza:

èn is külföldön élek, de pont ezért egyszerü nevet választottunk gyerekünknek.


Olyat amit magyarországon és ahol élünk is kitudnak ejteni egyszerüen letudják írni, és pl most voltunk ázsiában ott sem volt idegen egy ismert név.


Miért? ha külfölödn élsz és dolgozol föleg olyan helyen ahol nevedet kell adni munkádhoz, akkor tudod hogy mennyire nehéz egy bonyolult névvel élni, hogy még hivatalos papírokon is félre írják.


másrészröl nem akartam a magyar családot annak kitenni (de anemet tet sem) hogy az unokájuk egy telejsen idegen névvel illesem, majd otthon magyarázkodniuk kelljen hogy miért Tony Russel a gyerek.


Amúgy ami tetszik mert egyszerü és mindenhol imert ezek közül.


Samuel, Ben, Simon, Vera, Elle, Claudia


ezzel a magyar családnak is könnyebb.

2012. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Corey Jane és Ben Simon tetszika legjobban! Nagyon szép nevek!!
2012. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Éppen ezért próbáltuk meg az egyszerűbbeket előre tenni, és a ritkábbakat hátulra. A Hazel nekem amióta az eszemet tudom befutó, pedig nagyon elvétve van. De szerintem nagyon könnyű megjegyezni, a Claudiát pedig szintén, és ezt még Magyarországon is használják, de ez párom választása, én nekem nem erre esne a választásom, de nem is zárkózom el tőle. Az Ella, a Corey (vagy Corie) és a Vera tényleg könnyű, de szép nevek, és nem is utolsók, bár nem is sétál belőlük öt az utcán. A Willow pedig szintén gyerekkori kedvenc, fogalmam sincs, hogy miért. A család magyar része erre húzza leginkább az orrát, amit meg is értek. Talán a jelentése miatt... :) De tudom, hogy nem lesz Willow nevű gyerekem, mégis felírtuk párommal. Pedig tudom, hogy neki sem ez a kedvence. :) A második nevek direkt ezért rövidek és egyszerűek, és nálam előfordulhat, hogy hívnám őket második néven is. :)

A fiúknál is hasonló a helyzet, bár ott már hagyomány is van a dologban. A Tony, a Samuel és a Simon családi nevek, ezért vettük bele őket a listába. A Russel valamiért ugyanúgy mint a Willow mindig is tetszett. Bár itt is tudom, hogy nem lesz ilyen nevű gyerekem. :) A többi név meg egyrészt nagyon tetszik, és van párnak "történelme". :)

2012. febr. 9. 08:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Vera Lou és a Ben Simon tetszik! Nagyon jók! :D
2012. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Willow külföldön nem fiúnév?

Nekem ezek tetszenek:

Corey, Rose, de a párjaik nem, meg persze a Willow

Russel, Samuel, Simon

2012. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Claudia Lyn és Corey Jane tetszik, fiúknál meg a Danny Michael és a Ben Simon.
2012. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A Willow lány név, nekem nagyon tetszik és ismerek is egy imádnivaló gyönyörű kislányt akinek az a neve. Végülis otthon nem nehéz megjegyezni a Villő név kapcsán.
2012. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert amikor a kislányunknak a Villő nevet adtuk, sokan megjegyezték, hogy a hasonló hangzású Willow férfinév.
2012. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lányban a Hazel Rose tetszik nekem, és hát a fiúl egyik sem igazán, ne haragudj. egyébként ezek egyáltalán nem egyszerű nevek. én is vegyes házasságban élek és van egy kisfiunk, akinek az apai oldalról választottam nevet (Kerim) és még itt élünk Mo-on, de senki nem érti, és többször ki sem mondják a nevét, pedig világosan le van irva (ugyanigy, és igy is kell irni) és mégis hülye kimondani! állandóan Kevin-eznek, ami rettentően idegesit, mert egyáltalán nem ugyanaz! volt egyszer, hogy mentünk csipőszűrésre a kórházba és a nővér harmadjára hivott minket mire hajlandó voltam bemenni, mert előtte csak azt mondta, hogy: 1. vezetéknév hmmmm..., 2. vezetéknév, mi ez..., 3. vezetéknév Kevin. ez 3 kanyart jelentett, tehát 3.-ak helyett 12.-nek mentünk be. tudtam, hogy ránk gondol, de ekkor idiótát, hogy nem tud olvasni. szóval, ezzel csak azt akartam mondani, hogy én szándékosan egyszerű nevet választottam a kicsinek, hogy könnyű legyen itt is használni, főleg a nagyszülőknek, de hát mind hiába.
2012. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!