Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legbiztonságosabb...

Melyik a legbiztonságosabb alváspóz?

Figyelt kérdés
mert ha háton van és bukik, a torkára mehet. ha hason,nem biztos h tud jól lélegezni. oldalán? az kényelmes egy pici babának? légzésfigyelő lesz.
2012. febr. 9. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ahogy látom még nem született meg a baba.


ami tény hogy a bölcsöhalál leggyakoribb bekövetkezése hason történik. két oka van bele temeti a fejét a párnába, begyüri a szájába a pelenkát amit álraknak (sajna ilyet hallottam már sokat, de nem történt baj a végén), vagy nagyon sokat bukik és bele fullad.


háton fekvésnél nulla a bölcsöhalál. ha sokat bukik a baba már képes újszülöttként is elfordítani a fejét, és kifolyik a száján.


ez így van még akkor is ha anyukák cáfolják, a statisztika ezt mutatja.


a gyerekek többsége hason szeret aludni, majdnem hogy ezekkel a gyerekekkel semmit nem lehet tenni, így nekik ez a legkényelmesebb.


én azt mondom, hogy akinek van légzés figyelöje mindegy hogy altatja, de pelenkát ne tegyen a feje alá, én inkább naponta többször is cseréltem a huzatot és matracvédöt is ha kellett.


és ne legyen mellette semmi amit szájba tud húzni.

2012. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazából a babád fogja eldönteni neki mi a jó - kislányom soha nem aludt hason, utált hason lenni. Egészen pici korában kicsit oldalt tettük le büfiztetés után , s a kis hátát megtámasztottuk, így ha esetleg bukott volna, akkor sincs gond.
2012. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindkét babám a hasán aludt az első naptól kezdve. Nem én döntöttem el, hanem ők. A hátukon ordítottak.

Nem kell ennyire félni a bölcsőhaláltól, egészséges időre született gyerek esetén,főleg légzésfigyelővel.

2012. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kb. egy hónapig oldalán aludt, megtámasztva, mert mindig bukott, és így gond nélkül kifolyt a szájából, később pedig hason, így sem volt gond, mert már volt akkora, hogy ha véletlenül nem kapott levegőt, azonnal felébredt, és a bukás nem köhögtette meg, háton viszont igen, (és háton nem nulla % a bölcsőhalál), ha nem bukós,akkor meg mindegy
2012. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kb 3 hetes koráig aludt háton, aztán front volt és nagyon megviselte a kisfiamat, alig akart elaludni, amikor letettem rögtön fel kelt. Gondoltam lerakom hasra és elaludt mint a bunda, azóta is hason alszik, van légzésfigyelőnk is egyébként. Majd a babád eldönti hogy kényelmesebb neki. :)
2012. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Babám mindig oldal alszik el, majd alvás közben átbillen a hátára.
2012. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

háton soha nem altattam.

Mikor pici volt akkor oldalt, pólyában.Félig nekitámasztottam a kiságy oldalának, nagyon szerette!Mindig kifolyt oldalt a buki.Mikor kivettem a pólyából akkor is oldalt fektettem, míg meg nem tanult hason aludni(3-4 hónapos volt) és azóta hason alszik.

2012. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ebben a cikkben sem írja, hogy 0%, csak hogy az AAP ezt ajánlja (könnyen lehet, hogy 5 év múlva az ellenkezőjét fogja ajánlani), puha ágyba és párnák közé pedig józan ember nem fektet csecsemőt, hanem vele alszik, vagy légzésfigyelőt tesz alá
2012. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelőd akkor mindegy. A kisfiam háton aludt, de mindig felébresztette magát a kapálózásával. Hason egyszerűen nem volt hajlandó. A kislányom pedig csak hason szeret aludni. Pelenka nálunk nem volt alatta, mert egy pillanat alatt begyűrte maga alá.
2012. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!