Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a helyes viselkedé...

Ilyenkor mi a helyes viselkedés (lásd. Lent)?

Figyelt kérdés

Barátnőm kisfia most tanult meg járni. Ha elesik, vagy megüti magát és elkezd sírni a barátnőm nem megy oda hozzá, csak annyit mond, hogy nem történt semmi állj föl.Múltkor szegény akkorát esett,és úgy elkezdett ordítani, hogy már nem bírtam hallgatni, és elindultam felé. A barátnőm rám szólt, hogy hagyjam...

Azért kérdezem, mert az én fiam mostanában kezd tanulni felállni, és bizony néha sírás lesz a vége. Én ilyenkor odamegyek, megsimogatom a buksiját, adok neki egy puszit, és azt mondom semmi baj(természetesen nem ölelgetem halálra, és babusgatom fél órát, hogy -szegénykém.

Mit kell tenni ilyen apró baleseteknél? Hogyan nem lesz belőle anyámasszony katonája?Ti mit csináltok, ha elesik,megüti magát a babátok?


2012. febr. 10. 10:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem az a stratégiám, hogy ha elesik a kisfiam vagy megüti magát, először figyelem a reakcióját. Ha fel sem veszi, én sem teszek semmit. Ha rámnéz, nyugodt és derűs maradok még akkor is, ha belül megijedek. Ha pedig sírni kezd, rögtön megvigasztalom, átölelem, adok gyógypuszit a bibire. Ezt már az első felállásoktól kezdve így csináltam, és nem hiszem, hogy ettől nyafka lesz a kisfiam.

Anyukám viszont sokszor látványosan megijedt és odaszaladt, amikor megütötte magát a kisfiam vagy elesett, még akkor is, amikor a kisfiam simán ment volna tovább. Ezzel a magatartással lehet megijeszteni a picit, és ettől hiheti azt apróság esetén is, hogy most valami nagy baj van, és el is kezd sírni. Erről szép lassan már sikerült leszoktatnom anyumat.

A barátnőd szerintem nem jól csinálja, én nem tudnék ilyen érzéketlen lenni, de ez végülis az ő dolga, a saját gyerekét ő ismeri legjobban.

2012. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha csak elesik, de semmi baja, akkor azt mondom "semmi baj, állj fel!", ha sírdogál, mert fáj valamije, akkor megvigasztalom, de nem dédelgetem agyon. Ha nagyot esik, akkor meg felveszem, megnyugtatom. De esni is meg kell tanulni, ugyanúgy, mint járni. Tényleg rossz érzés, de helyette nem csinálhatjuk, ezt neki kell megtapasztalni. Meg hát olyan hatalmasat nem zakózhat, ha ott vagyok mellette, igyekszem biztonságossá tenni a környezetét. :)
2012. febr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!