Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli babátok mikor...

1,5 év körüli babátok mikor és mennyit eszik? Végigalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
-
2012. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
soha nem aludta még végig az éjszakát :(,és egész nap enne,de csak 10kg mivel sokat szaladgál és sok párolt dolgot főzök pont azért,hogy ne hízzon el kórosan,mert szó szerint egész nap eszik :D ja és kislány
2012. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:-)

Hát nekem is az a "bajom", az ikerfiaim is egyfolytában ennének. Többet esznek mint a 3 éves nővérük.

Reggel 7kor kelnek, akkor kell valami kis kiflicsücsök, keksz vagy müzliszelet, mert a reggeliig nem bírják ki (9 körül, mert a nővérük is itthon van, nem ovis és ő később kel, és nem akarok 2x reggeliztetni, így is kajálásból áll ki a nap)Szóval 9kor reggeliznek a nővérükkel, van hogy pár falat, de van hogy rendesen. Aztán 10kor már jönnek kis gyümiért, ami ma egy-egy egész banán volt pl.

Aztán fél12kor már ebéd, leveszöldség (ők is szeretik nagyon a párolt, főtt zöldséget), és ma pl túrós derelye volt, házi, abból két-két nagyot megettek. Most mennek majd aludni, de ha felkelnek, tuti egy kis alma az ébresztő 2-fél3 fele. Aztán 4kor legkésőbb még valami kell, mert vacsiig nem lehet kibírni. (az fél6-6 fele van, mert tovább akkor se bírják, bármennyit és bármikor ettek előtte. Ja és még lefekvés előtt joghurt, tejbedara,puding nagyon néha tejszelet, mert nem isszák meg a tejet.

Kiesznek a vagyonunkból, pedig még csak most lesznek pár nap múlva 1,5 évesek. :-) (ez csak vicc volt, nehogy valaki szó szerint vegye).

Többet esznek mint én, mondjuk most fogyózom, de ha nem, akkor se biztos hogy többet eszem.

Ja egy hónappal előbb születtek, 2 és 2,5 kg-mal. Most 79 és 81 cm-ek, ehhez 9600 és 10500 grammok.

2012. febr. 11. 12:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és 1 hónapja nem szopiznak, soha nem aludták még át az éjszakát, bár már azért nagyon sokat javult a helyzet, ott alszom köztük az éjszaka második felében.
2012. febr. 11. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! 19 hónapos a kislányom. 7-fél 8körül kel, szopik. Fél 9kor reggelizik: általában 1 virsli pici kenyérrel. Délelőtt gyümölcsöt kap: mandarin szeleteket. Ebédre azt amit mi, ma pl paprikáskrumplit, de a héten volt krumplifőzelék, májgaluskaleves, paradicsomos gombóc,krumplipüré lecsóshússal, de csak fél tányérra valót eszik. Délután krémtúró vagy vajaskalács vagy banán, néha ropi, vacsorára sajtkrémes kenyér paradicsommal vagy főzelék. Csokit pár kockával kapott eddig, nem is akarok neki nagyon adni mert nagyon megfogja a székletét, ill. elég dundi baba. 85 cm, 12 kg. Az éjszakákat még soha nem aludta végig, jó ha 3 órát végig alszik, rengetegszer felébred, nagyon ki vagyok már ez miatt. Ja és még szopik:), tudom ez miatt van:(:)
2012. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Habár az én fiaim még csak 14 hónaposak,de attól gondoltam írok:))Soha nem volt baj az evőkéjükkel,mindent mindenkor:))Na alvás :még egyetlen éjszakát nem aludtak át,most tartunk a 15.-16.fogaknál most épp ezek miatt nem alszunk de sebaj már megszoktam,ők a 37.hétre születtek vagyis a doki császározott meg ők még nem nagyon akartak kijönni:))3360 és 3500 gr súllyal,szóval akkor sem és most sincs baj a kilókkal,most 12 kilósak,és a tieid hogy alszanak ,kiságyban még vagy már heverjük van??Miket tudnak már??
2012. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!

Hát kedves ikres sorstárs, nem semmi súlya volt és van a fiaidnak. Nem tudom hogy bírtad ki a végét?! Nekem a 160 cm-emhez ez a 4,5 kg is épp elég volt, és még egy teljes hónap lett volna vissza pont.

Már mindenféle alvási helyet kipróbáltunk a másfél év alatt, voltak egy szobában, aztán külön, kiságyban, ágybetéten, most ami bevált leginkább talán nekem, mert így többet pihizhetek mellettük, hogy egy nagy ágyban alszanak, két nagypárnával vannak elválasztva alvás közben, ha felsírnak befekszem közéjük, és általában mióta nem szopiznak, ennyi elég is hogy tovább aludjanak. Ez egyik fogja a kezem, bújik a bőrömhoz,(felhúzza a pólóm, vagy ahol épp látja hogy kint van a bőröm, oda bújik), másik simogatja a dekoltázsom mikor álmos. Nagyon ragaszkodóak, furi mert a lányom soha nem volt ilyen.

Miket tudnak? Ők már majdnem 15 hósak voltak mikor elindultak, most már szaladnak. Szépen esznek villával, tanulnak pohárból inni, a kisebbiknek már egészen jól megy az is, meg a kanál is. Nagyobbik még játéknak veszi, kajláskodik csak vele. Beszédre kb ugyanazokat mondják: apa, anya, baba, papa, mama, kaka (ez egy univerzális szó, jelentések: kakas, kacsa, kaka, kuki, és minden madár), autó (ezt csak a kisebb mondja), tete, jó, csz (cica), vava (kutya), mú (tehén), nyuszira felhúzzák az orrukat, brr (autó), ennyi jutott eszembe hírtelen.

Ja meg a páá (ez minden kaja, amit szeretnek, leginkább paradicsom, banán, alma, keksz, :-), és a memme (a kaja) még amit tudnak.

Ja és ha etetnek valakit, akkor hammm. Viszik a tányért meg a kanalat, és kevernek ezerrel, főleg a nagyobbik, és etetik az embert. Kisebbet meg inkább az autók, járművek érdeklik. Már jönnek is.....

Beültek az ágyra, és közölték hogy papá...ez a kisvakond, nagyon szeretik ezt a mesét.

Szépen építenek duplóból, persze csak úgy egymásra a kockákat. A legnagyobb kedvenc most a formabedobó vödör.

Szeretnek takarítani, van kis porszívújuk, azt tologatják.

Szépen eljátszanak együtt, kukuccsolnak, labdáznak. Kisebb kitalálja mit játszanak, általában ő a játékkitaláló, másik hamarabb elunja a dolgokat.

Egypetéjűek, de tök mások.

Tieid? Miket csinálnak már?

2012. febr. 11. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos én a 35.héttől befeküdtem a kórházba így is beszéltük meg a dokival meg ez volt számomra is a legbiztonságosabb,hisz ott csak volt mindennap NST,heti egyszer vérvétel,meg csak ott voltak a nővérkék ha lett volna valami de amint írtam nem lett nekik nagyon jó volt odabent:))Nálunk most 14 hónaposan úgy gondolták hogy ők már este nem bírnak a kiságyukban aludni olyan sírást lerendeztek hogy alkalmazkodtam így van bent egy 3 személyesnek is mondható matrac és este ott alszanak el ,én bent maradok és szépen csendben zajlik az altatás,nappal viszont nincs bajuk a kisággyal szóval ezt most nem értem náluk de eddig is ők diktáltak:DD

Ők már 9 és fél hónaposan elkezdtek járni hogy hova sietnek ennyire a fejlődéssel nem tudom de szerintem az erős csontozatnak is betudható ez a korai járkálás,ők is mondják azokat a szavakat min a tieid,tudatosan 1 hónapja mondja az öcsike hogy kaka ez az első szava vagyis ha nyom vagy puki van vagy csomag a gatyóban akkor szól és mutogat a popojához:))én nem tudom hogy honnan jött rá ilyen okosan de szerintem túl sokszor mondtam neki így ragadt meg benne ,a bratyónak a tudatos szavai a vau-vau,tá-tá,ennyi de őz akinek egész nap be nem áll a szája:))Nálunk ,ég a kézzel való evészetek mennek ezerrel ,csőrös pohárból isznak tudod hogy őszinte legyek el is marad meg lusta vagyok rendes pohárból itatni őket majd idővel.Azt mondja az apjuk mikor olvastuk a te kommented:a mi fiaink miért nem néznek velem vagyis vele mesét??mondom mert ők nem egy idősek a mi fiainkkal:))mikor kezdtek mesét nézni már úgy hogy végig is nézik???mert a fiúk is nézik de max:2 percig vagy addig sem,még nem köti le őket.

A srácok is szépen eljátszanak van hogy bent hagyom őket a szobájukban és csak leskelődök hogy mit csinálnak de érdekes ha nem vagyok bent velük jobban el vannak gondolom nincs akinek nyafizzanak ha valami baja van pl:elveszi a tesó a labdáját mert ugye állandóan az kell az egyiknek ami a másiknál van még ha pont ugyan olyan van előtte akkor is neki AZ KELL!!:DDDNálunk az öcskös a domináns,az akaratos hisztis,a bratyó nyugisabb jobban el van akár a járókában akár az etetőszékben.Hirtelen ennyi:))Azért neked csak nehezebb kicsit 3 kicsivel de tuti nagyon cukik lehetnek :)))a nővérük gondolom istápolja őket:)milyen jó érzés lehet ikreknek a nővérének lenni:)biztos nagyon büszke ő is az öcsköseikre:)

2012. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!