Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos gyerek?

18 hónapos gyerek?

Figyelt kérdés

Pár kérdesem lenne nekem:

hogy taniutottátok villával és kanállal való evésre?

mert jelenleg ugy csinalom kezébe adom az evöeszközt én meg a msáikat és esetetm. ha fözelék van abbol merit néha néh és a szájába teszi

ez igy jo? vgay valmi paraktika van hozzá,


Sajnos még nme beszél holott egy ismerösöm babaája aki ugyanilyen idös lassan mondatokba regél. nekem meg jo ha 10 szót asznál

illetve elkezdte a sajátos Mutagatom megértettem magam jelrendszerét kifejleszteni

nem mondja de elmutogatja. Ezt a fajta viselkdést amit felvett leszoktassam vagy életkori sajátosság?

vagy ne értsemmeg mit akar mondani és hátha kimondja végre?

tanácsot tudtok adni ez ügybe?


2012. febr. 12. 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
bocs a helyesirási hibákért
2012. febr. 12. 09:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól csinálod. Azt pedig nagyon ritka,ha 18 hónaposan valóban beszél egy gyerek. Már az is jó,ha 10 szót mond. Kisit kételkedem az ismerősöd babájának a beszédében. Mondatokat 2,5-3 évesen kezdenek el beszélni,másfél évesen nem.
2012. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de meg kell hogy cáfoljam az előttem hozzászólót. A kisfiam másfél éves, nemrég kezdett el hosszabb szavakat is kimondani (pl. mentőautó) és 2-3 szavas mondatokban beszél. DE: a védőnő szerint kb. 2 éves gyerek szintjén van a beszéde, elég ritka, hogy egy kisfiú ilyen hamar elkezdjen beszélni.

Amúgy másfél évesen nagyon sok gyerek nem beszél még, csak pár szót vagy szavak elejét, és ez teljesen normális.

2012. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg van olyan gyerek aki nagyon korán megtanul beszélni (a nagylányom ovistársának a húga ilyen 1.5 évesen már tényleg mondatokban beszélt, ha nem látom el sem hiszem)

De nem ez a megszokott. Az, hogy 18 hónaposan még egyáltalán nem beszél se furcsa, ha meg pár szót már mond akkor egészen fejlett a beszéde. Nyugodtan értsd meg a mutogatását nem fogja hátráltatni a beszédét, max ha elkerül közösségbe leszokik róla.

Külön nem kell tanítanod a villával/kanállal való evésre sem, odaadod neki ő meg megpróbálja. Az elején sokat bénázik majd szép lassan belejön.

A gyerekek utánzással tanulnak. Ügyes a kismanód nyugi (az enyém a kanállal még csak csapkod :))

2012. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen, és átlagosan fejlődik a kisfiad.


De úgy segíthetnél neki a legtöbbet, ha nem más gyerekhez hasonlítanád, hanem annak örülnél (persze biztosan örülsz is), hogy önmagához képest, milyen ügyes, hiszen pl. 1 hónapja még tuti nem akart belekanalazni a főzelékbe! Az, hogy elmutogatja, amit akar, nagyon jó dolog, hiszen, azt jelenti, hogy érti, felfogja a környezete történéseit és megpróbálja kifejezni magát.

2012. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz semmit rosszul, ne aggódj!

Nekem is 18 hós a kisfiam, ő is csak szavakat mond, azt se túl sokat (10-15kb) de mindent megért, ez a lényeg. Ő is inkább mutogat. Ez van. A nővére ennyi idősen mondókát is el tudott mondani, több szavas mondatokban beszélt. Mivel abszolút egyformán nevelem őket, foglalkozom velük, ez nekem bebizonyította, hogy tényleg minden baba más és nem is szabad őket hasonlítgatni.

2012. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az én kiscsajom még csak 17 hónapos,viszont a kutyuson kívül nem mond semmit.Evőeszközzel tudja,hogy mit kellene csinálni,de inkább játszik vele.Ő is megért mindent amit mondok neki.És a mutogatásával megérteti magát:)
2012. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 18 hónapos, de még csak szavakat sem mond, és csak szórakozik az evőeszközökkel, pedig szerintem tudja mire való, szóval ne aggódj!
2012. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!