Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan hány étkezés...

Hány hónaposan hány étkezés kiváltásánál "kell" tartani? Úgy átlagos babánál hogy zajlik ez? Meddig szopik evés után?

Figyelt kérdés
Vagy evés után csak vizet igyon? Azt nem kéri. 7 hónapos, egy ételnél tartunk, délben olyan 150-160 grammnyit eszik meg. Kiválthatom a következő étkezést? Mikorra kell "csak ennie" a reggeli esti szopit leszámítva? 6 hónapos koráig csak anyatejes babára gondolok. A védőnő mindig csak jön és rákérdez na már kétszer eszünk? Meg már kekszet eszünk? Mondom, nem, az ebédbe kicsit fura lenne a keksz, nem is tudtam hogy kell. Kérdezném tőle hogy mégis mikorra kell már 2x meg 3x ennie napközben, erre ő: hát az látszik a babán, mert KÉRI. Hogy kérné már? Azt eszi amit adok neki, ha cicit akkor azt. Nem értem. Van ennek valami rendje amit el tudok olvasni valahol?
2012. febr. 13. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked szabályt mondani. Az én lányom anyatejes, de sajnos 4 hónaposan meg kellett kezdenünk a hozzátáplálást a súlya miatt. Most ott tartunk, hogy 7 hónapos és 2 étkezés ki van váltva. A másodikkal még várni akartam, de még mindig gondok vannak a súlyával, így megpróbálom ezt. Ő is olyan típus, hogy azt eszi amit adok neki. A nappali 3 szopit még legalább 1-2 hónapig szeretném megtartani nála, de persze lehet, hogy megint másként alakulnak az igényei.

Kekszet nyugodtan adhatsz neki úgy is, hogy a kezébe adod, vagy te fogod, és elnyammogja. Így tudsz figyelni, hogy ne kerüljön nagyobb darab a szájába. Vegyél babakekszet, az hamar felpuhul a nyáltól.

2012. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. De minek amúgy a keksz? Ez valami egyértelmű hogy 7 hónaposan kekszet egyen?
2012. febr. 13. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:
A glutén bevezetéséhez kell. Természetesen van más módja is, pl gabonapépekkel vagy liszttel, de mivel ezt már elég korán ajánlják, így a legegyszerűbb gyümölcsbe keverni a kekszet. De mondom, másként is bevezetheted, csak lehetőség szerint ne halogasd.
2012. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!