Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol a 6 hónapos korig...

Mindenhol a 6 hónapos korig tartó kizárólagos és igény szerinti szoptatást erőltetik, persze meg van jól magyarázva. Arról miért nincs szó hogy sok esetben ezek a babák lesznek később cicifüggők?

Figyelt kérdés
Sok példa van a környezetemben ahol a baba még 1 éves kora után is 90%-ban cicizik, az étellel pedig kergetni kell.
2009. jún. 3. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Teljes mértékben egyetértek!

Nem minden baba lesz "cicifüggő", de szerintem teljesen felesleges 1 éves kor után már szoptatni.

És valóban, ezek a babák nem akarnak más, rendes ételeket megenni, csak szopni.

De persze az ilyen vélemény miatt ki vagyunk kiáltva rossz, szívtelen anyának.....no comment

2009. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 6 hós korig semmi baj nincs a kizárólagos szoptatással. Az én gyerekem csak tápszert evett 6 hós koráig, pedig el akartam kezdeni már 4 hósan a hozzátápit, de nem fogadta el még 5 hósan sem. Mégsem lett cumisüveg- függő, 10 hósan már a tápszert is csőröspohárból itta és azóta nincs is itthon cumisüveg. Szerintem minden csak szokatás kérdése. Ha szopott volna ugyanígy csináltam volna, persze a cumisüveg és csőröspohár helyett akkor cici lett volna. De 1 éves kor után már szerintem se túl egészséges a szopi.
2009. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
En most biztos le leszek pontozva de en 1 evesen elvalasztottam a babamat,mert nagyon cicifuggo volt.Sem ejjelunk se nappalunk nem volt.Ejjel is felorankent volt cicin,nagyon faraszto volt,most 15 hos es mindent eszik.Ezert a valaszert a fejem leharapjak:( !
2009. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A cicit nem említeném egy lapon a cumisüveggel. Nincs igény szerinti cumisüvegezés.
2009. jún. 3. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De bizony a cumisüvegezés ugyanúgy igény szerint megy,csak könnyebb-általában-elválasztani. Szerintem az anyatejes babákat is 6hó után el kéne kezdeni hozzátáplálni és egyéves korára leszoktatni a mellről.Nem azért mert ciki vagy ilyesmi,egyszerűen akkor már biológiai igény nincs rá,csak lelki.
2009. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Hogy legyen a cici mellett is szólás... a babának a cici az anyát jelenti. Azért szeret cicizni, mert ez az anyával való legszorosabb kontatktus. Akkor miért vonjuk meg tőle?
2009. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nos, a mi gyerekdokink a korai hozzátáplálás híve, meggyőzött észérvekkel, már 3 hósan facsart almalét kanalaztunk, 4 hótól gyümipépek stb. Most 7 hós és még mindig nem tudtam kiváltani az ebédet, sőt.. Van, hogy nem eszik semmit, mert kiköpi és kéri a cicit. Kóstolgatni ugyan szeret, de ennyi. Márpedig tényleg mindent megtettem ezügyben, nem is tudom mi lenne ha most ismerkednénk az ízekkel... valószínű 3 éves koráig szopna. Ő ilyen és kész /tudja mi a jó..:D/. Mit tehetek?? De tényleg...
2009. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én az első napoktól kezdve nem tudtam szoptatni. cumisüvegből kapta az anyatejet, majd 4 hósan elapadt a tejem, és tápszer +hozzátáplálás kezdődött. szépen kanalaz, csak egyszer eszik tápszert. kúszik mászik, játszik egyedül, de néhány percenként odakúszik hozzám, és ráteszi a lábamra a kis kezét. ilyenkor tudom, hogy most rám van szüksége. akkor játszunk együtt, felveszem, megpuszilom, éneklek neki. aztán megint megy egyedül játszani egy kicsit. Akár egy órát is elvan egyedül, de jelzi, ha egy kis játékra, vagy csak törődésre van szüksége. Én egy percig sem éreztem soha hogy ne lenne köztünk kötődés azért, mert nem cicizett a gyerek.

És most jöhet a lepontozás:-) Nem bánom, hogy nem cicifüggő a gyerek, és ha kimegyek vele a strandra, nem fogja a bikinit rángatni rajtam, csak mert szegény kicsi, és még nem fogja fel, hogy ez nekem nem biztos, hogy annyira jó. ettől ő még jelezni fogja ha éhes, ha szomjas, és ha rám van szüksége.

Van egy ismerősöm, akinek most került óvodába a gyereke. rángatja az ovónő ruháját, mert cicit keres, ugyanis otthon még ebben a korban is hagyta neki ezt az anya! Hát azért ez sem normális dolog...

2009. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 6 hónaig szopott, utána hozzátáplálás, szívesen evett, mindenevő. 9 hónapos korig maradt a szoptatás is a kaja mellett, aztán elhagytuk. Nem volt cicifüggő egy percig se...
2009. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem jó dolog a cicifüggőség. Én igenis szerettem, mikor még többet szopizott.

Most már csak este kap cicit, azon alszik el. És nem rángatja a ruhámat, csak oda mutat és mondja cici. Tudja, hogy csak este kap belőle.

Az meg engem nem zavart, hogy később kezdett el mindenfélét enni. Amíg a tejtől is nőtt, nem volt semmi baja. Sőt a betegségek is elkerülték. Mióta alig kap anyatejet hamarabb megbetegszik. Sajnos.

Most már nagyon jó evő kislány.

15 hónapos kislány anyukája

2009. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!