Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg egyedül az...

Hogy oldjam meg egyedül az esti altatást,2 hetes baba, és 2 és fél éves "nagylány " mellett? Sajnos a nagy nem alszik el egyedül.

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A picit megfürdeted, megeteted, és leteszed aludni. Addig a nagyobbik játszhat, vacsorázhat, esetleg "segíthet is neked". Aztán lerendezed a nagyot, és lefekszetek aludni. Azt tudom tanácsolni, hozd előrébb az esti rituálékat, mondjuk a kicsivel kezdj hozzá már 6 óra körül, hogy mindenki időben lefeküdhessen. Nekem 16 hónap különbség van, nagyon sokat számít a jó időbeosztás! Sok türelmet, kitartást és sok sikert, jó egészséget kívánok!
2012. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
vagy lefeküdtök a nagyágyra, a picit szopiztatod, a nagyot simogatod, majd ha mindenki elaludt lehet a helyükre rakni őket :D
2012. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 és fél év van a gyerekek között. A kicsi most négy hónapos. Nekem eleinte ez nem volt gond, mivel pár hetesen még sokat aludt. Hétkor megfürdettem, utána megszoptattam, betettem az ágyába és aludt is. Utána a nagyot fürdettem meg olyan 8 órakor, ő addigra megvacsorázott már, így fürdés után még volt egy fél óra meseolvasás és 9kor lámpaoltás nála. A nagynál még ott kell maradnom míg elalszik. Mivel a kicsi már négy hónapos és nőtt az ébrenlét ideje, valamint tovább fennmarad, így ha még nem alszik el szopi után, belerakom a pihenőszékbe és átviszem a nagy szobájába, ő is hallgatja a mesét, figyel minket. Játékot adok a kezébe Lámpaoltás után kicsit ringatom a pihenőszékben, így egyszerre alszik el a két gyerek. Jó találmány ez a pihenőszék! Van hogy a fürdőbe is beviszem ha a nagy fürdik, hogy lásson minket.
2012. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így csináltam: (nálunk 21 hónap van közöttük, a "nagy" 2 éves)

Nagyobb megkapja a vacsit, fürdetés (jobb esetben közben nem sír a pici, ha igen, nem tudtam mit csinálni, sírt, mondjuk így jobban siettem mindennel).

Aztán, amíg a picit fürdettem, majd szopi, a nagy nézhette a Bogyó és babócát. Közben a pici szopizott.

Ha közben elaludt, letettem, tudtam altatni a nagyot.

Ha nem, mert sajnos 2 hetesen bőven voltak puki gondok, pocak fájás, akkor pici pihent a vállamon, böfi, én meg odakucorodtam a nagy ágyához, meséltem, kapaszkodott belém. Szépen lassan csak elaludt mindenki :)

2012. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kicsit szoptatod amíg elaltatod a nagyot, vagy hordozókendőben fölkötöd és mindent csinálsz a naggyal amit eddig:), majd a kicsit teszed le. Szerintem ez a legjobb, mindenkinek jó. A kicsi sem marad egyedül, a nagy is megkapja Anyát:).
2012. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!