Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anya, aki...

Van itt olyan anya, aki hagyja sírni pici babáját elalváskor, hogy megtanuljon egyedül elaludni? Vagy a hasfájós napszakban, amikor már semmilyen módszer nem segít?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy gondoltam, hogy soha nem szabad sírni hagyni egy pici babát. De most, a második fiammal már gondolkodóba estem. Nem biztos, hogy minden esetben az tesz jót, ha ringatom, babusgatom.
2012. febr. 15. 20:52
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A 6. válaszolónak szólt a kommentem.
2012. febr. 15. 21:14
 12/29 anonim ***** válasza:
a 21:13 -as hsz.- ed nem az én hordozós- linkelős hsz.- em re jött, igaz:)?
2012. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Oké, bocsánat:)!
2012. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Próbáltam kendőbe is berakni, de sírt tovább, és mintha kényelmetlen lett volna neki. Pedig jól kötöttem meg. Lehet, hogy csak meg kell szoknia? Azért nehéz a helyzetem, mert közben a 2 és fél évesemre (a háztartást hagyjuk) alig jut időm.
2012. febr. 15. 21:17
 15/29 anonim ***** válasza:

Honnan tanultad a kendőt megkötni? MIilyen kötésbe tetted? Milyen kendőd van? Mekkora egyébként a babád?

Azt jól gondolod, meg kell szokni a hordozást a eddig nem hordoztad de nagyon fontos lenne mindkettőtök számára, hogy helyesen hordozd. Neki azért, hogy megkedvelje, helyes tartásban legyen,...neked pedi azért, hogy a gát- és gerinctájékod ne erőltesd meg, illetve ha kényelmes, sok örömet okoz, arról nem is beszélve, hogy a nayfiaddal is könnyebben, többet tudsz foglalkozni:).

2012. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
2 hónapos, 6kiló.:) Nekem kényelmes amúgy... A kötést a neten néztem, ez a legegyszerűbb kötési mód asszem, keresztben van a kendő két szára elöl, ami meg a derekamon fut körbe, azt húzom a hátára. (Nem tudom értehtő-e ez így.)Nandu kendő. De a hordozás pártiak babája is kiságyban alszik, nem? Mikor elaludt, kiveszitek a kendőből?
2012. febr. 15. 21:28
 17/29 anonim ***** válasza:

Igen, általában le lehet őket tenni:).

A Nandu elég "fapados" kendő, nem könnyű bánni vele. Sokat kell használni, törni, fonni, hogy jól simuljon a babára.

Könnyű azt a hibát elkövetni, főleg gyakorlatlan kendőzőnek, hogy nem elég szoros a kötés, emiatt a baba nem érzi magát biztonságban. Annyira meg kell húzni SÁVONKÉNT, hogy túl szorosnak érezd, akkor lesz jó a kötés végére. Mint a síbakancsot vagy a korcsolyát:))).

Linkelek ide Neked egy videot, inkább ezt a kötést próbáld meg. Merre laktok? Biztosan van a közelben hordozós klub, ahol szivesen segítenek Neked jól megkötni a kendőt:)! Ez az ún. kenguru- kötés, a legideálisabb elölhordozáshoz:

http://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q

Ez pedig egy keresztezett kötés(belül zsebes keresz= front cross sarry), hasonlít a sima keresztezetthez, amit Te kötöttél az elmondásod alapján, csak jobban tud közelíteni az ideálishoz a baba testtartása:

http://www.youtube.com/watch?v=ewjzyxvd934

2012. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Talán két napja volt egy nagyon-nagyon hasonló kérdés. Keress rá, olvasd el, tanulságos. Én nem hagyom a gyermekemet sírni, mert nem sír. Olvasd el, és megérted. Kitartás! :)
2012. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%

Szia mindenki! Én nem vagyok kendő párti! Volt ő eleget velem egy ember :) Ettől még kötődően nevelem! Ha sír rögtön ott vagyok, nem veszem azonnal fel, vagy ki a kiságyból először megkérdezem mi a baja, nézem szemlélem mi a gondja, fájdalom, éhség esetleg hiszti?? Viszont van mikor látom az nem nyugtatja meg ha bemegyek hozzá, ekkor kiveszem és csak mi ketten vagyunk a szobájában, ekkor előveszem a nagy labdánkat, tudjátok amin vajúdni is lehet! Szóval azon ülünk, én sem fáradok el és azon rugóztatom mi meg nem nyugszik... csend van.... nincs nyikorgás, susmorgás mint esetleg hintaszékben vagy járkálva! Általában megnyugszik és vele voltam, nem hagytam sírni! Hozzászokni eddig nem szokott, inkább hálás a kis szuszogása! Én így járnék el a te esetedben is :D


7 hónapos baba anyukája :)

2012. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy két hónapos nem hisztizik. Azon kívül egy másik nem túl nagy gyerek mellett nincs idő labdázásra. Teljesen kézenfekvő dolog a hordozás.

Nem kell félni, nem kényezteted el:)! A valós igények(mint egy két hónapos anyukája iránti vágya) kielégítése nem felkapatás.

2012. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!