Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy 5 hónaposan...

Normális hogy 5 hónaposan csak 700 ml-t eszik 24 óra alatt a babám?

Figyelt kérdés
Még szinte csak szopik, néha próbálkozunk gyümölccsel.
2012. febr. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyivel született és hány kiló most?


Ha jól fejlődik, akkor bizonyára elég neki ennyi tej.

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3330 grammal és 50 cm-el született, most 7420 gramm és 64 cm. 20.-án lesz 5 hónapos,eleinte volt olyan is hogy dupláját hizta annak amit kellett volna két hét alatt(2 hetente járunk súly mérésre). Többször is volt ilyen, de 1 hónapja kevesebbet hízik annál, amit kellene. Védőnő szerint pótolni kellene tápszerrel, péppel, de nem akarja enni őket.
2012. febr. 17. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem kicsit kevésnek tűnik


az én babám napi két banán, 1 üveg bébiétel és van mikor még egy almát is megeszik, mellette szopik


és ő is 5 hónapos

2012. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hat en nem ertek egyet a vedonoddel. Az en kisfiam 67cm es csak 6700 gr szoval a te babad nagyobb lehet joval az enyemnel o is 5 honapos. Amugy testsuly kg-onkent 150 ml kb a normalis vagyis ez kb 1110ml lenne nalatok de +-20%is belefer. Amugy egy honap es johet a hozzataplalas ha ababad nyugodt es latszolag nem ehes akkor ne tapszerezz szerintem. Enyem is lassabban hizik mar de csomo oka lehet pl az hogy mar mozgekonyabbak esetleg ha fogzik kisebb az etvagya stb

En nem is ertem a vedonoket mindegyik tok mast mond. A kisfiam amikor ev elejen beteg volt szo szerint semennyit nem akart enni es meg akkor se akartak potolni neki meg vizet sem. Mas meg elso blikkre tapaszert javasol...

2012. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hízik? Mozog? Jókedvű? Ordít sokat? Alszik rendesen?

Ne higgy a könyveknek és számoknak. Ha a fenti kérdésekre igen a válasz akkor miről beszélünk? :)

Ja és még egy személyes vélemény. Orvosok bebizonyították, 6 hónapos kora előtt a babák bélcsatornája nyitott, azaz, minden közvetlen a véráramba kerül. Annyit tesz, ami nem tápszer vagy anyatej nem tudja hasznosítani a szervezete, ergo úgy ahogy van kijön. Korai hozzátáplálástól ezért intenek óva, ami lényegében csak az íz szoktatást jelenti. ..

2012. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző:


Ha nem ordít sokat úgy értettem :)


Ja és fogzás miatt kisebb étvágy, és mozgékonyság miatt kevesebb súlygyarapodás.

2012. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is ilyen keveset evett újszülött korától fogva, gyarapodott szépen, én mégis pótoltam tápszerrel, mivel a gyerekorvos és a védőnő is azt monda, hogy 150 ml-t meg kell ennie testsúly kilóként. Nagyon megbántam, mert le is szokott a cicizésről. Már 18 hónapos, de még mindig keveset eszik, ő ilyen típus
2012. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Disi ***** válasza:
Az én babóm főleg tápis volt, de sosem ette meg a kilónkénti 150 ml-t. És nem azért mert a tápi hosszabb időre lenyomta volna, ugyanúgy kért enni mint más babák, csak kisebb adagokat evett. Ahogy előttem is írták, ha jókedvű, nem sír, valószínűleg elég neki. Volt olyan is kb ilyen idősen hogy hirtelen 900 ml felett kezdett enni, akkor meg attól ijedtem meg (de csak 2 napig tartott). Ezért mondják, hogy nem szabad méregetni :))) Sajnos nekem könnyű volt számolni a tápi miatt :(((
2012. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyugodt baba, ügyesen, sokat alszik, éjszaka is alszik 5 hetes kora óta. Csak a foga miatt nyüglődik mostanában. Most megnyugodtam, hogy nem csak mi eszünk keveset. Itt a környezetemben csak olyanokkal találkoztam akik sokat esznek, és ők is elbizonytalanítottak. Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 18. 07:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is 3330 grammal született, ő 6400 gramm volt 5 hónaposan. S soha nem ette meg a kilónkénti 150 ml-t.

Szerintem nincs okod aggódni, ha jókedvű baba, akinek van elég pisi-kakis pelusa.

Egyes babák lehet többet esznek, de nem szabad őket egymáshoz viszonyítani!

2012. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!